Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 28 (721) “Трамвай “Жадання”, або Історія гострого розладу з власним “Я”

Закарпатський драмтеатр попрощався з глядачами американською класикою

21-го липня Закарпатський обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв традиційно закрив театральний сезон прем’єрою.

Минулого, 66-го, сезону глядачам була представлена вистава “Пограбування опівночі” сербського драматурга Мирослава Митровича. Цьогоріч, після успішної постановки любовної драми “Майне лібе Віра”, театр знову запросив до співпраці режисера Сергія Архипчука. Його нова постановка - вистава “Трамвай “Жадання” за п’єсою відомого американського драматурга Теннессі Вільямса.

Ужгородська прем’єра є унікальною тим, що вперше було озвучено її найновіший переклад, здійснений у 2011 році українським письменником зі США Богданом Бойчуком. Цікаво, що сам Бойчук, окрилений бажанням подивитися виставу наживо, спеціально прилетів до Ужгорода на прем’єру.

“Трамвай “Жадання” - історія застою і катаклізмів буржуазного світу в період економічної кризи в Америці. П’єса Вільямса насичена непідробними емоціями та переживаннями, в ній ідеться про нехитрі буденні речі. Головні герої “Трамваю “Жадання” - рідні, але такі не схожі одна на одну сестри: Стелла - щаслива біднячка, котра живе у Новому Орлеані зі своїм коханцем Стенлі, і Бланш - схиблена через втрату чоловіка вчителька англійської мови з “аристократичними манерами”. Після перегляду вистави сумніви щодо актуальності проб-лем, порушених Теннессі Вільямсом ще в минулому столітті, безсумнівно, зникають.

Олена ГАНЗЕЛ, студентка відділення журналістики УжНУ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS