Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 23 (716) Ужгородці забувають про померлих. На цвинтарях Усе більше занедбаних могил, а самотужки місто подбати про них не може

Могили на міських кладовищах мають доглядати родичі померлих. За кошти з міського бюджету фінансується вивезення сміття з кладовищ і скошування трави на дитячих секторах та секторах, де поховані самотні громадяни. Доглядати ж за рештою могил місто не має ані коштів, ані прав.

За словами директора КП “Ужгородський комбінат комунальних підприємств” Анатолія Сухолова, тепер, через буденну заклопотаність, мешканці не так часто можуть виділити час, аби прийти на могилу близької людини і прибрати там: “Кажу про елементарне висаджування квітів чи прополювання бур’яну, яким обросла могила за час відсутності того, хто її доглядає. Звичайно ж, сьогодення спонукає думати перш за все про те, як прогодувати дітей, як поставити їх на ноги, та це не дає нам права забувати тих, на чиїх очах ми виростали, хто піклувався про наше майбутнє”.

На жаль, значна кількість могил на ужгородських цвинтарях перебуває у досить занедбаному стані. Пан Анатолій бачить вихід у привчанні молодого покоління до традицій: “Пам’ятаю, коли я був маленький і приїздив до бабусі в село, вона завжди наголошувала, що ми повинні пам’ятати померлих. Ми не раз ходили на могилу діда, прибирали там і замінювали квіти. А наше підприємство пропонує допомогу в цій справі. Та зробити це за кошти тільки з міського бюджету ми не маємо змоги. Беручи до уваги досвід країн Європейського Союзу, міська влада згодна укладати угоди на разове чи тривале утримування надгробків у належному стані за символічну плату”.

Проблемними залишаються також питання з вирубуванням аварійних дерев на міських цвинтарях. Анатолій Сухолов каже: “Люди висаджують дерева для краси, а потім, через 10-20 років, забувають, що ці саджанці стають аварійними і можуть завдати шкоди чи надгробку, чи навіть їм самим, коли вони прийдуть на кладовище. Ми ж не можемо самовільно вирубувати дерева. Для того, щоб зрубати одне аварійне дерево, комунальному підприємству потрібна купа дозволів від різних інстанцій міста. Тому прошу: якщо вже ви наважилися посадити саджанець біля могили, дбайте про нього”.

Іннеса МАНЗУЛИЧ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS