Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 23 (716) Після переформатування міськради робота депутатського корпусу стала ще чіткішою. Ужгородські обранці на черговій сесії попрацювали плідно і злагоджено

У вівторок відбулося чергове засідання сесії Ужгородської міської ради. Розпочалося воно з гарячої новини: міський голова оголосив про рішення 6 депутатів вийти зі своїх колишніх фракцій. Так “Батьківщину” покинув Михайло Станкович, а “Єдиний центр” - одразу п’ятеро депутатів: Михайло Рошко, Тетяна Козак, Вікторія Тарахонич, Ольга Травіна і Ярослава Гасинець. Привітавши депутатів, котрі в перерві між засіданнями сесії відсвяткували дні народження, перейшли до розгляду порядку денного.

Відзначимо, що депутати попра-цювали злагоджено і плідно. За годину розглянули всі питання. Вже традиційно для останніх засідань сесії міськради дестабілізувати роботу ради намагалися депутати від опозиції. Використовуючи депутатське місце як трибуну для піару і голої самореклами, представники “Батьківщини” настільки загралися в захисників інтересів ужгородців, що мали вже не просто смішний, а жалюгідний вигляд. Доходило до того, що їхні критичні зауваження абсолютно не стосувалися суті проектів рішень, які розглядала рада. Наразі очевидно, що бодай якогось мінімального конструктиву від представників “Батьківщини” чекати не варто. Їхнє завдання, схоже, - щоразу кричати: “Баба-яга - проти!”. От тільки результату від такої поведінки - нуль. Показово, що жодне з внесених критичних зауважень більшість не підтримала.

Тільки один приклад: опозиціонери здійняли галас при розгляді питання про приватизацію земельної ділянки товариством “Кінокомплекс Ужгород” - мовляв, чому віддається в приватну власність земля в центрі міста. Хоча все очевидно: жоден інвестор не вкладатиме кошти в розвиток свого об’єкта, якщо не буде впевнений, що йому належить земля під ним - чи це буде кінотеатр, чи супермаркет, чи торговий центр. І приклад кінотеатру “Ужгород” дуже показовий, адже будівля вже багато років є приватною власністю, але земля під кінокомплексом не була викуплена, тож власник і не поспішав інвестувати в нього кошти.

Попри галас опозиціонерів, це рішення депутати ухвалили. Як і всі інші, важливі для міста. Зокрема, рада погодилася допомогти Ужгородському національному університету. Депутати дали згоду на передачу в заставу для отримання короткострокових кредитів і позик у банках кількох об’єктів комунальної власності, що перебувають на балансі вишу. Гроші університету конче потрібні для підготовки до опалювального сезону і зміцнення матеріальної бази. Як відомо, в університеті, хоч для значної кількості студентів навчання є платним, проблем настільки багато, що доводиться періодично звертатися до обласної влади, а тепер уже просили допомоги і в міської влади Ужгорода. Сесія міськради пішла назустріч УжНУ, тож хотілось би сподіватися, що наступного навчального року виш не розпускатиме студентів на тривалі, у кілька місяців, вимушені канікули через холоднечу в аудиторіях, як було цієї зими.

Ще одне питання, котре розглянули депутати, стосувалося дитячої залізниці. Як відомо, державне територіально-галузеве об’єднання “Львівська залізниця” підготувало всі документи для передачі комплексу об’єктів у комунальну власність територіальної громади Ужгорода. Однак Міністерство інфраструктури України для ухвалення остаточного рішення ставить обов’язкову вимогу: місто має взяти зобов’язання використовувати об’єкт за цільовим призначенням і не відчужувати його у приватну власність. Депутати за це проголосували.

Коментуючи ситуацію, міський голова Віктор Погорєлов висловив переконання, що тепер вже не буде перешкод для того, аби взяти вузькоколійку на баланс міста. І додав, що налаштований зробити все, щоб дитяча залізниця запрацювала.

Також депутати проголосували за продовження дії мораторію на виділення земельних ділянок для індивідуальної забудови. В обласному центрі практично не залишилося вільних земельних ділянок, тож у мерії сподіваються, що за сприяння обласної влади вдасться дійти згоди з керівництвом Ужгородщини і спільно розв’язати цю проблему. Однак поки що консенсусу не знайдено.

“Ми не можемо забезпечити потреби сотень ужгородців, бо землі просто немає, - повідомив після сесії Віктор Погорєлов. - Виходом зі ситуації могло би стати виділення земельних ділянок у сусідніх з Ужгородом селах - Глибокому, Кам’яниці, Оріховиці, як практикувалося раніше. Я все-таки надіюся, що здоровий глузд переможе і місто отримає необхідні для його розвитку 300-400 гектарів”.

Також на сесії ухвалили “Програму висвітлення діяльності міськради, її виконавчих органів, проблем життєдіяльності міста в засобах масової інформації на 2013-2015 роки”, внесли зміни до бюджету міста, до Програми соціального і економічного розвитку Ужгорода, вирішили низку майнових та земельних питань.

Роман КОВАЛЕНКО


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS