Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 8 (701) Ужгородська спортивна школа відзначає 40-річний ювілей

90% спортивних успіхів Закарпаття базується саме на учнях ДЮСШ № 1. Вона є однією з найкращих шкіл нашого краю протягом десяти років. На всеукраїнському рівні також не пасе задніх і посідає 10-е місце серед 1072 спортивних шкіл в Україні.

“Наша спортивна школа цього року відзначає 40-річний ювілей (заснована у 1973 році), - розповідає директор Дитячої юнацької спортивної школи № 1 м. Ужгорода Анатолій Коломоєць. - Маємо сім секцій: дзюдо, легка атлетика, теніс, футбол, фехтування, мотокрос та плавання. З дітьми працюють 23 тренери, які мають достойну кваліфікацію: шестеро з вищою категорією, троє з першою, семеро - майстри спорту. За останні 3-4 роки школа зробила досить плідний внесок у чемпіонство області: одинадцять майстрів спорту і тридцять кандидатів у майстри спорту України. Маємо багато перемог із дзюдо. Радують досягненнями мотокросмени - перше-друге місце по Україні”.

Незважаючи на всі негаразди, переважно фінансові, ужгородська дитяча спортивна школа готує чемпіонів практично по всіх спортивних відділах. “У нас немає залів, спеціальних полів для футболу, доріжок для легкоатлетів, але тренери працюють і виховують переможців навіть у таких умовах, - каже Анатолій Коломоєць. - Місто поки що не має стільки коштів, скільки потрібно на реставрацію та будування спортивних секторів. До прикладу, щоб оновити бігові доріжки, треба 8 млн. грн.”.

ДЮСШ № 1 тісно співпрацює з усіма школами міста - за рішенням сесії міської ради учні спортивної школи мають право тренуватися на базі ужгородських навчальних закладів - останні два роки спортзали тут на достойному рівні. Планується також відкрити в одній зі шкіл ще два класи з дзюдо.

“Звісно, найпопулярніша секція серед дітей - футбол. Діють класи з дзюдо, а оскільки минулого року НВК “Гармонія” відкрила і клас із фехтування, то також активно приходять туди тренуватися, - каже заступник директора ДЮСШ № 1 Іван Шангін. - Теніс вважається популярним, але витратним видом спорту, адже професійні якісні ракетки дорогі. Ще відкрили секцію з плавання. Для початку основна мета тренерів - навчити учнів плавати, а далі вже від умов залежить, чи виховають чемпіонів з них, чи ні. Складна ситуація ще з кількістю тренерів, адже у нас не вистачає їх, бо випускники факультету фізвиховання і спорту не йдуть до нас працювати”.

Дитяча юнацька спортивна школа № 1 м. Ужгорода - державна структура, тому заняття у всіх класах безплатні. Гроші потрібні на виїзди учнів на змагання, на екіпірування - це все здійснюється за спонсорські кошти, тобто за рахунок батьків, які зацікавлені у спортивному розвитку та успіху своїх дітей. Адже школа сама не в змозі це оплачувати.

Нещодавно було презентовано видання про спортивні успіхи учнів ДЮСШ у різних змаганнях - “Юні закарпатці у міжнародних дитячих іграх”. Випуск цієї книги приурочено до ще одного ювілею - цього року спортивна школа відзначає 25 років участі вихованців у міжнародних дитячих змаганнях (від 1968 року). Ужгород - єдине місто України, діти з якого упродовж 25 років виступають у Міжнародних дитячих іграх; за цей час здобули 7 золотих, 5 срібних та 14 бронзових медалей із дзюдо, плавання, тенісу, в тому числі настільного, легкої атлетики.

Йосип ІВАНЧО


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS