Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 48 (692) Добрі справи нашого земляка

Завтра 88-річчя святкує почесний громадянин міста Ужгорода Юрій Васильович Ільницький. Умілий керівник, який більш ніж сімнадцять років очолював Закарпаття, свою стрімку політичну кар’єру розпочав на Міжгірщині.

У 21 рік здібного юнака працевлаш-товують у Волівський (Міжгірський) окружком партії, а через деякий час обирають першим секретарем сусіднього Воловецького району. Згодом - навчання у столичній Вищій партійній школі, ряд керівних посад на Поділлі - у Вінницькій, Хмельницькій областях… А в грудні 1959 року, у віці 35 років, Юрія Ільницького обирають другим, а потім першим секретарем Закарпатського обкому партії. З іменем Ю. В. Ільницького пов’язане становлення Закарпаття у складі Української РСР. Вклад Юрія Васильовича в розвиток нашого краю важко переоцінити. Адже саме за часів його керівництва в області активно будувалися заводи, наприклад механічний, машинобудівний та газової апаратури в Ужгороді, приладобудівний у Мукачеві, дослідний в Ільниці, “Іршавремверстат”, трикотажна фабрика в Мукачеві та інші.

Не оминув промисловий розвиток і гірських населених пунктів. Високотехнологічні заводи “Селена” та “Електрон” постали в Міжгір’ї; у Тячеві - “Зеніт”, В. Березному - “Ерстед”, Рахові - “Конденсатор”, Дубовому - вертолітне об’єднання, Перечині - “Стеатит”, у Волівці, Сваляві, Виноградові, Жденієві - “Електрон”. Широкого розмаху набув розвиток підсобних промислів у сільськогосподарських колективах області. Так у Петрові, Білках, Ракошині, Лучках були зведені консервні, переробні та винзаводи, а в гірських селах - цегельні, швейні, столярні цехи. Завдяки його наполегливості, організаторському хисту в краї було проведено докорінне реформування лісового господарства, яке зі сировинного придатку перетворилося на потужний промисловий комплекс. Об’єднання “Закарпатліс” наприкінці 70-х років минулого століття давало майже 25 процентів валової промислової продукції області, забезпечувало роботою 42 тисячі чоловік. Без перебільшення, найвагоміший вчинок, перед яким у боргу всі жителі Закарпаття, - відвернення Ю. Ільницьким двох поспіль спроб будівництва на теренах області атомних електростанцій. Лише завдяки вмілому керівництву Юрій Васильович зумів від-стояти думку закарпатців перед союзним вищим керівництвом про неможливість виконання рішення уряду Союзу РСР щодо зведення в нашому краї АЕС. В іншому разі кілька десятків тисяч жителів могли б відселити, а про розбудову Закарпаття як туристичного краю сьогодні навіть не йшла б мова. Плідна діяльність Юрія Ільницького неодноразово відзначена найвищими нагородами колишнього Союзу РСР.

Шановний Юрію Васильовичу! Від імені громади міста прийміть вітання з нагоди дня народження. Від усього серця бажаю Вам міцного здоров’я, життєвої наснаги, сімейного щастя, злагоди та добробуту у Вашій оселі! Нехай здійсняться усі заповітні мрії, а будь-які повороти долі завжди відкривають лише нові обрії майбутніх перспектив! Щастя Вам, радості, добра і благополуччя!

З повагою ужгородський міський голова Віктор ПОГОРЄЛОВ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS