Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 48 (692) “Ми сьогодні Миколайчики!”

У День Святого Миколая ужгородцям пощастило стати свідками неймовірно видовищного дійства - уже традиційного Параду Миколайчиків. Більш як півсотні студентів кафедри туризму УжНУ, котрих очолював “головний Миколай” та організатор ходи Федір Шандор, почали маршрут від площі Поштової. Прогулявшись вулицями Корятовича, Корзо, Волошина, колона Миколаїв дісталася до Театральної площі, де їх зустріли молодші Миколайчики - учні ужгородських шкіл, а також містяни, які прийшли подивитися на дійство. А подивитись і справді було на що! Адже не кожного дня побачиш таку кількість людей у червоному, що йдуть містом і з радісними усмішками вітають усіх зі святом, ще й цукерки роздають! Навіть водії автівок цього дня не ремствували, а терпляче чекали, поки колона Миколаїв перейде вулицю.

Учасниця параду, студентка ка-федри туризму УжНУ Наталія Цюба розповідає, що вона бере участь у заході вже вдруге: “Минулого року я вперше потрапила на парад і була в захваті! Стільки приємних емоцій, стільки усміхнених облич! Ти розумієш, що для того, аби принести людям радість, багато не потрібно! І не важливо, чи ти вітаєш їх із дорогими цукерками, чи зі звичайними фруктовими карамельками - головне, щоб це було щиро. Минулого року був сніг, і новорічний настрій трошки більше відчувався. Але я сподіваюся, що він іще випаде, а настрій, який панує сьогодні в місті, збережеться надовго”.

“Сьогоднішнє свято принесло купу задоволення як дорослим, так і дітям. Залучення до Параду школярів - чудова ідея, адже це виховує в них доброту і щедрість”, - каже вчителька Марина Петрецька.

Самі ж діти, коли спілкувалися з нами, аж підстрибували від захоплення: “Ми сьогодні Миколайчики-и-и-и! Допомагаємо справжньому Миколаю робити добрі справи!”.

На Театральній площі відбулася ще одна святкова подія - міський голова Віктор Погорєлов запалив вогні головної ялинки Ужгорода. Тепер вона сяє більш ніж 3 тисячами вогників. Прикрасили новорічне дерево також іграшки, виготовлені учнями ужгородських шкіл, що взяли участь у конкурсі, організованому міською радою. Переможці одержали від міської влади призи й подяку за гарні роботи.

Своїми думками щодо важливості Дня Святого Миколая з нами поділився міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов: “День Святого Миколая в нашій родині вважається одним із найголовніших свят року. Коли я прийшов до Покровської церкви і попросив отця Миколая бути моїм духовним наставником, саме з цього моменту й почалося моє релігійне просвітлення. Сьогодні отець Миколай є найближчою людиною для всієї моєї родини.

Стосовно ж Святого Миколая Чудотворця, то його ім’я я згадую щоразу під час молитви, прошу в нього здоров’я духовному наставнику отцю Миколаю і своїй родині. Ми віримо в те, що Святий Миколай існує, що саме він є по-кровителем дітей, тих, хто подорожує і хво-ріє. Віримо, що він завжди з нами. Я нещодавно був у святині на горі Афон, звідки привіз кілька ікон, серед них і ікону Святого Миколая. Саме її я вважаю однією з найцінніших. У родинному колі День Святого Миколая відзначається теж по-особливому: ми збираємося за столом, вітаємо нашу малечу з цим святом і разом дивимося, що приніс Святий Миколай їм у чобітки. Як міський голова, 19 грудня я вже традиційно запалюю вогні на головній ялинці Ужгорода. Дуже задоволений, що саме в нашому місті проходить таке дійство, як Парад Миколайчиків. Традиція його проведення була започаткована ще за часів моєї минулої каденції і триває аж дотепер. Парад Миколайчиків тільки покращує святкову атмосферу і робить це свято дійсно незабутнім”.

Побувши на Театральній площі під час урочистостей, колона Миколайчиків попрямувала по набережній далі, адже попереду в них була благородна справа - відвідини дитячої лікарні міста Ужгорода, де їх, напевно, чекали найбільше. Там Миколайчики роздали подарунки дітям, що лікуються. Головний лікар Ігор Рошко каже, що дітки в такі моменти просто світяться від щастя: “Останні 5 років Миколайчики вже традиційно приходять у нашу лікарню, розносять по палатах подарунки. Ми теж готуємося до свят: у кожному відділенні вже стоїть ялинка, сяють гірлянди. Звичайно, коли біля ялинок подарунки, то діти дуже радіють. Якщо зважити на те, що в лікарні дітлахи не мають позитивних емоцій через лікування, адже ін’єкції, процедури - все це для них неприємне і страшне, то прихід Миколая і подаруночки, безумовно, приносять їм багато щастя. Думаю, що такі заходи добре впливають на моральний стан дітей, у них піднімається настрій, а потім, звичайно, з’являється бажання якнайшвидше одужати. Ми дуже раді, що в маршрут Миколайчиків включено і нашу лікарню. Найбільше це оцінюють діти”.

Парад Миколайчиків, як і щороку, приніс багато хороших вражень. У такі дні хочеться вірити, що всі навколо свої, що немає поганих людей, зникли кудись во-роги. Йдеш по вулиці - перехожі усміхаються, а очі блищать у передчутті дива…

Лілія ГОРВАТ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS