Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 16 (429) Базар на вулицi Фединця заважає всiм, визнав начальник Ужгородського МВ УМВС

Прес-конференцiя головного мiлiцiонера Ужгорода Василя Понзеля була присвячена пiдсумкам роботи мiськвiддiлу за I квартал 2007 р. Стан злочинностi, за словами Василя Йосиповича, залишається приблизно на рiвнi минулорiчного, хоча вiдсоток розкриття дещо покращився.

Цього року вже було розкрито ряд особливо тяжких злочинiв: 5 розбiйних нападiв, 1 факт нанесення тяжких тiлесних ушкоджень, 2 вимагання. Наразi обiйшлося без убивств, тяжких тiлесних ушкоджень зi смертельними наслiдками, зґвалтувань, проявiв бандитизму. Але традицiйними больовими точками залишаються крадiжки: iз 90 зареєстрованих нерозкритими є 66, по 32 квартирних крадiжках встановлено лише 10 осiб, що їх скоїли. Те ж саме з пограбунками — iз 33 вчинених винуватцiв знайдено тiльки в 16 випадках. Як i ранiше, вiдбирають переважно дорогi мобiльнi телефони та цiннi речi в дiтей i жiнок.

Говорячи про квартирнi крадiжки, не можна не вiдзначити: нещодавно зусиллями працiвникiв карного розшуку було затримано декiлька груп заїжджих “спецiалiстiв” такого профiлю. Зокрема за одним iз них, крадiєм “високого польоту”, як висловився Василь Понзель, задокументовано 22 епiзоди “обчищення” квартир тiльки по Ужгороду, а загалом по областi й Українi на його рахунку 160 крадiжок. Цей уродженець Запорiжжя мешкав останнiм часом у Мукачевi i вже був засуджений до 8 рокiв позбавлення волi. “Працював” навмання, вибираючи помешкання, де нiкого не було вдома. Дiяв дуже швидко: “фомкою” вiдчиняв дверi, затим за кiлька хвилин оглядав квартиру. Траплялося, що там нiчим було й поживитися. Скажiмо, в одному випадку взяв 20 грн., якi лежали на холодильнику, а золото поряд не помiтив. Детально всi “подвиги” крадiя зараз вивчають правоохоронцi.

Особливо багато питань у журналiстiв виникло стосовно ситуацiї навколо ринку на вул. Фединця. Василь Йосипович зiзнався, що тамтешнiй базар заважає всiм, у тому числi i йому: це неблагополучна територiя як у планi кримiногенностi, так i транспортної завантаженостi центру. Однак нiяких рiшучих крокiв по звiльненню вулицi мiлiцiя, наскiльки можна було зрозумiти, робити не збирається, вкотре посилаючись на рiшення суду про призупинення лiквiдацiї КП “Ринок-1”. Тим часом iнше рiшення суду, за яким мiськвиконком має звiльнити вулицю Фединця, нiхто не вiдмiняв, але допомогти в його виконаннi теж нiкому. Проте начальник мiлiцiї запевняє: як тiльки буде забезпечено дотримання всiх юридичних тонкощiв, за 4—5 годин вулицю звiльнять. А щодо несанкцiонованої торгiвлi на цьому ринку (та й на iнших) Василь Йосипович вiдповiв так: удень по мiсту чергує всього 11 мiлiцiонерiв, i вони просто не встигають за всiм простежити.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS