Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 44 (688) В Ужгородській міській раді обговорили плани будівництва нового цвинтаря

Під час засідання міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов наголосив на екстреності вирішення цього питання: “Ще два місяці - і ми не матимемо де ховати померлих. З приводу ж підготовки території під кладовище, яке б числилося на балансі в Ужгороді, мова йшла давно, та вирішувати це питання починаємо тепер. Над цим проектом ми працювали протягом усього року. Всі погодження щодо облаштування на ділянці місця для поховань є, і сьогодні ми можемо взятися до роботи”.

За словами головного архітек-тора міста Олександра Шеби, цвинтар розміститься на ділянці між об’їзною дорогою й заїздом на вантажний термінал Ужгородської митниці: “Між цими двома дорогами є ділянка лісу, де основну площу займають самосіви. Вона найкраще підходить для розміщення такого об’єкта, як цвинтар. Кладовище буде розраховане на 20 тисяч поховань. Його загальна площа становитиме до 10 гектарів. Близько 5 гектарів буде виділено на захисну смугу. Дороги, алеї та будівлі займуть 2,4 га. На розробленому нами проекті окреслено всі санітарно-захисні зони, будівлі громадського призначення та житлові масиви. Проект детального планування розроблявся ліцензованим проектантом, тож у принципі на етапі розгляду пропозиції облаштування кладовища саме на тому місці значних зауважень не було, хоч ділянка досить складна. Надзвичайно складним є її рельєф, і на рекультивацію знадобляться великі зусилля. Та оскільки широкого вибору в нас немає, будемо працювати з тим, що маємо”.

“Відповідно до Земельного кодексу України, дозвіл на розробку проекту видається на підставі містобудівної документації. В нашому випадку це рішення міської ради “Про затвердження детального плану території”, яке й стало основою для підготовки рішення “Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки”, - розповіла керівник земельного відділу Тетяна Марухнич. - Була також домовленість з обласним управлінням лісового господарства і Комітетом лісового господарства України, які погодилися йти нам назустріч і дали згоду на вилучення цієї земельної ділянки з їхнього користування для облаштування там цвинтаря”.

Наскільки важливим є відкриття ще одного цвинтаря в обласному центрі Закарпаття, “Ужгород” дізнавався у пересічних мешканців.

Марія, 35 років: “Слава Богу, мене це питання ще не торкалося, та все ж вважаю, що відкриття додаткового цвинтаря в Ужгороді не завадило б. Якщо сьогодні решта кладовищ уже не можуть функціонувати таким чином, як це повинно бути, то, звичайно, це важливо”.

Жужанна, 32 роки: “Якщо інші кладовища не виконують свою місію, то це питання потребує екстреного вирішення. Люди ж помирають щодня, і ховати їх десь потрібно. Тим паче, що ми ж живемо в цивілізованому суспільстві”.

Віктор, 44 роки: “Мені відомо, що цвинтар, розташований у Барвінку, вже не витримує такого навантаження. Там незабаром буде важко встановити межу кладовища, чого не можна допускати. Відповідно потрібно знаходити йому альтернативу - місце, де б можна було відкрити наступне кладовище. І робити це варто швидко, адже ніхто не знає, коли настане його час”.

Олена, 62 роки: “Звісно, що ліпше відкрити в Ужгороді ще одне кладовище, аніж успадкувати досвід інших країн із заснування крематоріїв. Набагато краще і приємніше, коли ти можеш залишити пам’ять про тих, кого вже з нами немає, не тільки в себе в серці. На цвинтар можна прийти поплакати біля могилки, згадати приємні моменти з часів, коли ці люди були поряд, коли вони тримали тебе за руку, допомагали йти стежкою життя, - прийти поклонитися їм і запалити свічку на знак пошани і пам’яті. Ми не маємо права забувати про них”.

Іннеса МАНЗУЛИЧ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS