Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 44 (688) Єдиний на Закарпатті лауреат стипендії Президента України - учень лінгвістичної гімназії ім. Т. Г. Шевченка

Учень 10-А класу лінгвістичної гімназії ім. Т. Г. Шевченка Ужгородської міської ради Віктор Студеняк 26-го жовтня 2012 року був нагороджений Президентською стипендією за І місце у Всеукраїнській олімпіаді з німецької мови. Він став єдиним переможцем від Закарпатської області серед 200 нагороджених, а досягнення учня було високо оцінене відомими науковцями, академіками, які привітали Віктора і побажали йому тримати цей рівень досягнення протягом багатьох років.

Ще з 5 класу Віктор полюбив німецьку мову. Його мета - навчання в Німеччині. Цілеспрямований, обдарований, старанний гімназист посідав призові місця у міських та обласних олімпіадах: у 8 класі - ІІ місце ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови; у 9 класі - І місце ІІІ етапу. У 2012-му він здобув І місце на ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з німецької мови.

Цьогоріч Віктор посів також перше місце на обласному конкурсі - захисті науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України в секції “Німецька мова”. Темою його дослідження була актуальна проблема сьогодення: “Відновлювані енергії. Біогаз” (науковий керівник - учителька німецької мови лінгвістичної гімназії Т. Б. Сібукова.). Цю тему Віктор обрав тому, що охорона довкілля була оголошена темою року в рамках Міжнародного проекту “Школи: партнери майбутнього”, учасником якого вже четвертий рік поспіль є Ужгородська гімназія ім. Т. Г. Шевченка.

Любов до вивчення німецької мови хлопцеві прищепили вчителі О. Ю. Крегул і Л. П. Трокай. Його досягнення підтверджені сертифікатами Інституту Гете в Україні. Уже в 7 класі він склав іспит на рівень А1, згодом - В1 і В2, а вже в 9 класі - на найвищий рівень володіння німецькою мовою, згідно з євростандартами, С1.

У липні 2012 року Віктор був єдиним представником України на Міжнародній олімпіаді з німецької мови у Франкфурті-на-Майні серед 100 учасників із 50 країн світу, де отримав стипендію для обдарованих учнів, котрі мають вагомі досягнення не лише з гуманітарних, а й з природничих дисциплін - хімії та фізики.

Німецьку мову він вважає складною, цікавою, яка потребує логічного мислення. Девізом для Віктора є слова Марка Твена: “Для англійської мови достатньо одного тижня на вивчення, для французької - одного року, а для німецької - навіть життя не достатньо, щоб її вивчити”. Його життєве кредо: “Перфекціонізувати свої знання”.

Лінгвістична гімназія ім. Т. Г. Шевченка пишається Віктором Студеняком - одним з найкращих своїх гімназистів, який продовжує родинні традиції, започатковані його батьком - Ігорем Петровичем - випускником ЗОШ № 1 1977 року, золотим медалістом, а нині доктором фізико-математичних наук, професором, завідувачем кафедри прикладної фізики УжНУ.

Тож бажаємо Віктору подальших успіхів у навчанні та нових досягнень.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS