Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 44 (688) В Ужгороді відкрили пам’ятник Ігнацу Рошковичу

19-го листопада Ужгород поповнився ще однією принадою - на центральній площі міста відкрили пам’ятник всесвітньо відомому художникові, маляру-монументалісту і портретистові Ігнацу Рошковичу.

Краєзнавець Людвіг Філіп розповідає, що славу Ігнацу Рошковичу принесли розписи інтер’єрів храмів у Снині, Левочі, Пряшеві, Медзилабірцях (Словаччина), Кечкеметі (Угорщина), соборі Св. Стефана і церкві Йожефвароша в Будапешті. “Також він розписував іконостаси в Успенському храмі Мукачева, у Преображенському храмі в Ужгороді, храмі у Великій Копані Виноградівського району, - каже Людвіг Людвігович. - Для Ужгородського, а також Пряшівського кафедральних соборів він виготовив Плащаниці”.

Пам’ятник на повен зріст великому ужгородцю розмістився на перетині площі Театральної та набережної Незалежності, яка в австро-угорські часи звалася іменем художника. На церемонії відкриття були присутні міський голова Віктор Погорєлов, представники влади, закарпатські краєзнавці, мистецтвознавці і художники. Меценатом та ідейним батьком пам’ятника є випускник Закарпатського художнього інституту ім. Адальберта Ерделі й депутат Ужгородської міської ради Іван Волошин. Втілив у життя цю ідею скульптор Михайло Колодко, у котрого на рахунку вже не одна скульптура.

Честь зняти полотнище та відкрити пам’ятник надали міському голові Ужгорода Віктору Погорєлову і Генеральному консулу Угорської Республіки в Ужгороді Йожефу Бочкої. Як зазначив Віктор Володимирович, постать Ігнатія Рошковича пов’язана з Закарпаттям і зокрема з Ужгородом. “Приємно, що ми розпочали відновлювати нашу історію, а відтак і історію Ужгорода. Не знаючи минулого, будувати майбутнє просто неможливо, - стверджує Віктор Погорєлов. - Сьогодні митці наголошують на тому, що наше місто має своє власне буття. І найближчим десятиліттям, сподіваюся, Ужгород стане дійсно затишним містом Європи. Дуже вдячний тим, хто долучився до втілення ідеї створення пам’ятника Ігнатію Рошковичу в життя, і гадаю, все, що сьогодні робиться, трапляється по волі Божій. Пишайтеся Ужгородом, дорогі городяни!”.

Генконсул Угорської Республіки в Ужгороді Йожеф Бочкої, у свою чергу, повідомив, що аналог цього монумента буде встановлений у Будапешті - він символічно поєднуватиме береги Дунаю та Ужа.

Іннеса МАНЗУЛИЧ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS