Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 30 (674) В Ужгороді ярмаркують на “Медовому Спасі”

У місті протягом 17-19 серпня відбудеться ярмарок “Медовий Спас”, на який зберуться пасічники з усього Закарпаття.

Із п’ятниці по неділю “Медовий Спас” розгорнеться на набережній Незалежності (від Лінгвістичної гімназії ім. Т. Шевченка в напрямку пам’ятника Августину Волошину). Розташовувати намети зі солодким ароматним крамом пасічники почали вже з 8-ї ранку у п’ятницю, 17 серпня, і працювали до 18-ї години.

У суботу, 18 серпня, о 12-ій годині відбудеться урочисте відкриття ярмарку, а також - освячення продукції бджільництва і власне самого дійства, яке триватиме цього дня до 20-ї. У неділю ж робота ярмарку запланована теж до 18.00.

• • •

Відвідувачі можуть не тільки придбати мед, а й поспілкуватися з пасічниками та отримати поради. Про це під час прес-конференції розповіли голова Асоціації пасічників Закарпаття Володимир Лях і начальник управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради Євген Бобров. “Не за горами осінь-зима, почнеться сезон холодів - треба запасатися медом”, - зауважив Євген Бобров. Він додав, що “Медовий Спас” - одне з яскравих свят у рамках відзначення Дня незалежності в Ужгороді.

Йшлося також про підсумки пасічницького сезону-2012. Володимир Лях нагадав, що 19 серпня українські бджолярі святкуватимуть День пасічника: “Для пасічників це підбиття підсумків роботи на пасіці за цілий рік. Це останні дні, коли вони відбирають бджолині продукти, а пізніше мед залишатимуть бджолам на зиму”, - пояснив Володимир Лях.

За словами бджо-ляра, на медово-му святі в Ужгороді, яке проводять уже вдруге, можна покуштувати і придбати не тільки мед, а й прополіс, прополісні настойки, маточне молочко тощо - одним словом, усе, що дає бджільництво. Виставлять також оглядовий вулик, щоб гості ярмарку змогли побачити живих бджіл і поспостерігати за їхнім життям.

Свою продукцію представлять понад 20 виробників з різних районів Закарпаття.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS