Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 30 (674) Транспортному мосту пропонують надати ім’я Томаша Масарика

На останнє засідання науково-художньої ради при Ужгородській міській раді вино-силося питання про надання транспорт-ному мосту (який з’єднує площі Богдана Хмельницького та Дружби народів) імені президента Чехосло-вацької республіки Томаша Масарика. Томаш Ґарріґ Масарик, чеською - Tomбљ Garrigue Masaryk (7 березня 1850 р. - 14 вересня 1937 р.) - чеський філософ, політичний і дер-жавний діяч, перший Президент Чехо-словаччини з 1918-го до 1935 року.

Як поінформував на засіданні ради проректор УжНУ, краєзнавець Федір Шандор, такий крок є цілком доречним. Він окреслив історію мосту. Так, 1928 року Костянтин Грабар, староста Ужгорода, запропонував збудувати міст. У 1935 році він, уже як губернатор краю, розпочинає будівництво. У липні 1937 року міст відкрили. 15 вересня 1937 року, після смерті Масарика, було запропоновано назвати міст на честь першого президента Чехословацької республіки, який посприяв виділенню коштів. Назва побутувала до 1939 року - до приходу угорців. Нині ж ім’я Масарика носить сквер поблизу мосту, де встановлене погруддя діяча.

Члени науково-художньої ради сформулювали свою відповідь - вони не заперечують щодо присвоєння мосту імені Масарика. Відтак це питання буде винесене на засідання сесії Ужгородської міської ради.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS