Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 23 (697) За вкладами!

1-го червня розпочалися чергові виплати компенсацій вкладникам колишнього Ощадбанку СРСР. На цьогорічну виплату втрачених за часів СРСР вкладень претендують ті, хто зареєструвався на відшкодування втрачених коштів, але не отримав свою тисячу у 2008 році.

У реєстрі Ощад-банку налічує-ться близько шести мільйонів вкладників, які зареєструвалися в період з 2008 року до 1 січня 2012 року. Всі вони мають право на компенсаційні виплати. За словами начальника управління маркетингу, реклами та зв’язків із громадськістю Ощадбанку України Ярослави Тітової, певна частка людей, близько 1,5 млн., уже записалася на процедуру актуалізації, тобто ці люди вже знають дату і годину консультаційного прийому, під час якого у визначеному відділенні Ощадбанку вони отримають свою тисячу гривень: “Ніяких позачергових прийомів громадян не проводиться. Всі вони отримують гроші згідно зі встановленим порядком, який викладений у постанові Кабінету Міністрів України, їм заздалегідь призначають дату і час отримання ними виплат”.

Час виплати коштів вкладник може обрати самостійно. Таку можливість йому дає Інтернет чи СМС-реєстрація. У такий спосіб вкладник має змогу дізнатися про вільний час прийому у відділеннях Ощадбанку, а також отримати інформацію щодо того, чи дійсно він числиться в реєстрі вкладників структури.

Йдучи до відділення Ощадбанку для актуалізації, не забудьте взяти з собою пакет документів, до якого входять паспорт особи (оригінал і копія документа), довідка про присвоєння ідентифікаційного коду (оригінал і копія), а також ощадна книжка з компенсаційним рахунком. Коли йтимете до Ощадбанку вже по самі гроші, при собі достатньо мати тільки паспорт і ощадну книжку. Якщо ж людина, котра прийшла отримувати гроші, є довіреною особою вкладника, то вона повинна мати ще й довіреність, завірену нотаріально чи у відділенні житлово-комунального господарства.

Що стосується інновацій у сфері виплат компенсацій вкладникам колишнього Ощадбанку СРСР, то тут йдеться, зокрема, про пластикові картки. “Ми зараховуємо всі компенсаційні виплати на національну картку, - зазначає Ярослава Олександрівна. - Для цього на кожного вкладника відкривається поточний рахунок, на який і зараховуються кошти. Національна картка є дійсною впродовж трьох років. За цей час у разі, якщо відбуватимуться ще якісь компенсаційні виплати, вони автоматично будуть зараховуватися на картку. Ця картка є, в тому числі, й дисконтною. Розрахуватися нею людина зможе як в аптечному кіоску, так і в магазині. Та якщо людина не вміє чи не бажає користуватися карткою, вона може при її отриманні взяти кошти, зараховані на картку, так би мовити, “не відходячи від каси”.

Іннеса МАНЗУЛИЧ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS