Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 20 (674) Мешканці п’ятиповерхівки на вулиці Марка Вовчка відстояли воду

Люди могли залишитись без водопостачання, яке вони налагодили власними силами.

Оселившись три роки тому в новому будинку, люди почали облаштовуватись. Було створено ОСББ, впорядковано подвір’я. На сьогодні цей будинок можна вважати зразковим у місті. Однак мешканці несподівано зіткну-лися з проблемою, яка загро-жує їм залишитись без води.

З самого заселення, щоб вирі-шити проблему цілодобового водопостачання, люди самостійно, власним коштом, встановили “безбашенки” в підвалах, які вони поділили між собою. Здавалось би, така ініціатива заслуговує на похвалу. Однак зі 40 власників квартир знайшовся один, якому це не сподобалось. Пишемо саме “власників”, а не “мешканців” - бо в самій квартирі її власниця фактично не проживає. Проте це не завадило їй уже більш як рік псувати життя людям. І почалося: скарги, позови, заяви… Головна вимога - щоб люди демонтували “безбашенки” і перестали користуватись підвалами, які вони поділили між собою.

Дійшло до того, що виконавча служба вже мала розпорядження про демонтаж обладнання з водопостачання будинку! Представники будинку звернулись до секретаря міської ради Віктора Щадея, і кілька місяців тому на засіданні виконкому міської ради він ознайомив членів виконкому з ситуацією. Як наслідок, вдалося ухвалити рішення, що дозволяло знайти шлях із безвиході. Однак на це рішення прокурором міста було винесено протест (бо до прокуратури надійшла чергова кляуза від власника тієї самої проблемної квартири). Саме цей протест мав розглядатися в середу на засіданні виконкому.

Вже зранку в мерію прийшли мешканці будинку. Секретар міськради організував їм зустріч з Віктором Погорєловим, на якій вони описали свою ситуацію. Також із проблемою було ознайомлено інших членів виконкому. Не допустити порушення прав мешканців будинку і детальніше вивчити це складне питання вирішив і прокурор міста Іван Штефанюк, який відкликав протест: “Я розумію, що закон інколи має свої колізії. На сьогодні це питання треба довивчити, тому я чекаю на прийомі у себе людей і відкликаю свій протест”.

Голова ОСББ “Господар-Уж” на вул. Марка Вовчка, 10 Василь Очеретний: “Сьогодні ми прийшли на засідання виконавчого комітету Ужгородської міської ради через протест прокурора, яким заборонено перепланування підвальних приміщень нашого будинку. У нас є проект, затверджений у БТІ, погоджений з Архітектурою міста, усі документи на руках. Проте одна мешканка, яка отримала квартиру в будинку у 2008 році, але фактично тут не проживає, робить безчинство: познімала тротуарну доріжку, вкрала - з бордюрами до себе у квартиру позаносила. А це - майно військової частини. Потім найняла невідомих людей, вирила перед своїм балконом котлован і хотіла зробити забудову - ми їй не дали це зробити”.

“А тротуарну доріжку і бордюри зняла, напевно, для того, щоб зайняти 2 метри проїжджої частини і побудувати офіс для сина-адвоката, - розповідає мешканець будинку на М. Вовчка, 10 Вадим Боднар-Сай. - Ми їй це не дали зробити. Вона знімає всю стяжку у квартирі і довбає несучу стіну в підвал, щоб зробити офіс там. Ми їй і це не дали - і ось тягаємось по судах”.

Віктор ЩАДЕЙ, секретар міської ради:

- Я радий, що вдалося допомогти людям. Адже в разі скасування нашого рішення мешканці будинку могли опинитися без водопостачання. Слід врахувати, що всі роботи з облаштування будинку вони провели самостійно, власними силами. Тому ми маємо зробити все, щоб допомогти, а при потребі, і захистити їхні права.

Питання мешканців вул. Марка Вовчка - це загальноміське питання. Адже, якщо буде створено негативний прецедент і мешканці програють, то під загрозою опиняться всі будинки, де люди встановили собі “безбашенки” або де вони поділили підвали між собою. Тому я триматиму дане питання на контролі, щоб не допустити виникнення абсурдної ситуації, коли власник однієї квартири залишає весь будинок без підвалів і без водопостачання.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS