Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 16 (690) 257 взірців вина відібрано до фестивалю “Сонячний напій”

Як зазначив голова “Спілки приватних винограда-рів та виноробів Закарпаття” Олександр Ковач, це рекордна кількість за всі роки проведення заходу. Стало відомо, що серед відібраних взірців 15 вин отримали золоті медалі, 26 - срібні і 44 - бронзові.

Із представлених на дегустацію вин експертами було відбраковано два взірці. Всього ж на дегустацію зголосились подати свої вина 37 виноробів з усієї області. Таким чином, на фестивалі будуть представлені вина майже з кожного регіону, розповів Олександр Ковач.

Аби відібрати взірці вина, три дегустаційні комісії (всього 12 експертів - по чотири в кожній комісії) три дні їздили Закарпаттям. Однак такої кількості дегустаторів замало, каже Олександр Ковач, і тому наступного року кожна комісія обов’язково складатиметься з 7 осіб. Більше того, одразу після цьогорічного “Сонячного напою”, який триватиме від 28 квітня до 3 травня, буде оголошено про прийом заявок на вакантну посаду дегустатора. Ним зможе стати будь-хто з охочих, що достатньо знається на вині. Адже, за словами Олександра Ковача, “є люди - зовсім не сомельє, але котрі розуміються на винах ніяк не гірше”.

Серед представлених вин - понад 50 вин європейських сортів, купажні вина на основі європейських сортів винограду. Також традиційно на фестивалі буде представлено і багато авторських купажів. Поціновувачі зможуть скуштувати, наприклад, такі вина, як “Чорний принц”, “Сонце в бокалі”, “Космічне”, “Біла принцеса”.

Урочисте відкриття фестивалю відбудеться 29-го квітня о 13.00, але винороби готуватимуться за день до свята.

Ніколетта ДАНКУЛИНЕЦЬ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS