Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 16 (690) Запобігти лептоспірозу в Ужгороді допоможе профілактика

У нашому місті, як і в багатьох інших містах світу, є чимало чинників, котрі становлять загрозу для здоров’я людини. До них належать і всілякі збудники інфекційних захворювань. Небезпечним інфекційним захворюванням є, наприклад, лептоспіроз - хвороба, яку переносять гризуни, зокрема щурі й миші. Нещодавно в Ужгороді був виявлений випадок захворювання на лептоспіроз. Чи варто боятись епідемії і як подолати проблему, розповів головний лікар Ужгородської дезінфекційної станції Юрій Ухаль та завідувач епідеміологічного відділу Ужгородської СЕС Людмила Пономарьова.

“Одразу кажу, що епідемії не варто боятись, але контролювати ситуацію дуже важко. За останні три роки в Ужгороді було зафіксовано 8 випадків, а в Україні щорічно - 700-800, - розповідає Юрій Ухаль. - Відомо, що збудника інфекції гризуни виділяють із сечею. Боротися з проблемою потрібно комплексним методом, а це профілактичні дератизаційні заходи, контроль рівня “щурячої заселеності” в місті тощо”.

Як зазначив Юрій Ухаль, зареєстрований випадок лептоспірозу зумовлений тим, що через недостатнє фінансування зменшився обсяг профілактичних дератизаційних робіт. Ці роботи повинні виконувати передовсім ЖРЕРи. Лікар переконаний: фінансування суцільної дератизації повинно бути, по-перше, своєчасним, у квітні - першій половині травня i жовтні - першій половині листопада (з огляду на біологічні особливості пацюків); по-друге, повним, бо за часткового фінансування, відповідно, й обсяги дератизації неповні, тобто фактично дератизація не досягне мети. При цьому пан Ухаль стверджує: “Засилля пацюків - це проблема не лише нашого міста, тому з гризунами потрібно боротися на рівні всієї області. Слід наголосити і на тому, що пацюки почуваються добре там, де панує антисанітарія. Сміття, проблема з вивезенням сміття - це ще одна біда…”.

Потрібно прибирати, вивозити сміття, а також привчати людей, аби не смітили. Подивіться на місця відпочинку, біля річок, озер - скільки сміття залишають відпочивальники! У таких місцях і полюбляють бути пацюки, миші. Тому так важливо дбати про чистоту довкілля, житла, підвалів, під’їздів тощо.

Завідувач епідеміологічного відділу Ужгородської СЕС Людмила Пономарьова підтвердила сумну статистику. Що стосується дератизаційних робіт, то у більшості ЖРЕРів договір на їх проведення відсутній, хоч мешканці платять за проведення дератизації. Договір профілактичних робіт уклало тільки КП ЖРЕР № 8 - там порядок. В освітніх закладах профілактичні роботи проведені.

Щодо лептоспірозу, завідувачка епідеміологічного відділу міської СЕС пояснила, що від моменту зараження може пройти від 2-ох до 15 днів; діагностувати лептоспіроз непросто, адже його симптоми легко сплутати з симптомами застуди: підвищення температури тіла, слабкість, ломота в тілі, в суглобах. “Для того, щоб запобігти захворюванню, слід дотримуватися правил гігієни в побуті, в місцях відпочинку - не пити сиру воду, продукти харчування зберігати закритими, оберігаючи від гризунів, - попереджає Людмила Пономарьова. - Профілактичні роботи для запобігання лептоспірозу та іншим зооантропонозним інфекціям повинні бути постійно під контролем”.

Ніколетта ДАНКУЛИНЕЦЬ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS