Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 36 (660) Спалюй калорії, а не бензин!

Під таким гаслом цього четверга пройшов “День без автомобіля” в рамках Європейського тижня мобільності 16-22 вересня).

За умовами хартії, під-писаної міським голо-вою Віктором Погорєловим, у місті відбулося святкування “свободи від авто” - для цього перекрили Слов’янську набережну, на якій зібралися учасники заходу. Прийшли на набережну і школярі, аби позайматися гімнастичними вправами і просто весело провести час. Вони робили зарядку з командою дівчат-чірлідерів, розмальовували сірі дороги різнокольоровою крейдою (в рамках акції “Живі вулиці”), дивилися виставу пантоміми, яку для них підготували вихованці “Падіюну”.

Цього дня на набережній можна було також поїздити на унікальних велосипедах, які привезла з собою Федерація велосипедного спорту м. Ужгорода. Серед експонатів - двомісний байк, жіночий велосипед із дерев’яною корзинкою на рамі, а ще - той самий велосипед, на якому вранці мер Ужгорода В. Погорєлов відкривав новеньку доріжку. На жаль, саме останній “залізний кінь” наприкінці акції отримав травму - пробилося колесо.

Організатор дійства, начальник міського відділу сім’ї та молоді Володимир Кєнсіцький, пообіцяв щорічно проводити такі акції, адже вважає, що потрібно популяризувати альтернативний транспорт, зберігаючи тим самим довкілля: “Ми хо-чемо покращити життя усіх учасників дорожнього руху, переконати водіїв авто, що є інші способи пересування. І, звісно, допомогти велосипедистам почуватися більш спокійно й комфортно на дорогах”. Перша велосипедна доріжка - вагомий крок, який уже зроблено. Сподіваємось, і надалі робота буде проводитись, і Ужгород стане прикладом для велосипедного наслідування!

Варто зауважити, що заходи в рамках Тижня мобільності тривають. Так у суботу в парку “Підзамковому”, за сприяння “Пласту” і Федерації велосипедного спорту, відбудеться змагання серед юних велосипедистів віком від 2 до 15 років. Реєстрація починається о 10.30.

Марічка ЧЕРНИЧКО


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS