Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 36 (660) Ужгородці проти раку молочної залози

Цього тижня Ужгородська міська поліклініка спільно з благодійною організацією “Амазонки Закарпаття”, американськими партнерами з проекту “TOUCH” і “Асоціацією міст-побратимів Корвалліс - Ужгород” провели громадську акцію “Профілактика та рання діагностика раку молочної залози допоможе врятувати сотні життів”.

Ця акція була спрямована на боротьбу з захворюванням, яке посідає чільне місце серед патологій у населення Закарпаття, а також домінує серед причин смертності осіб працездатного віку в Україні. Головною причиною високої смертності жінок від раку молочної залози є пізнє виявлення хвороби. Тому медики Ужгорода і Корвалліса вирішили піти шляхом інформування населення щодо необхідності регулярного обстеження, яке допомогло б виявити цю страшну хворобу на ранній стадії.

У рамках акції, окрім маршу та концерту, відбулася прес-конференція, під час якої про загальну ситуацію, причини хвороби та шляхи подолання високої смертності розповіли сімейний лікар з Корвалліса, який є почесним громадянином Ужгорода, Марк Ремптон, сімейні лікарі Бонні та Пітер Рейган, головний лікар Ужгородської міської поліклініки Т. Ю. Козак, головний онколог м. Ужгорода доц. С. В. Жеро і голова ЗОГО “Амазонки Закарпаття” Наталія Шаульська. Американські медики повідомили, що активний процес інформування населення про необхідність регулярного обстеження в їхній країні триває останні 15 років, але щойно тепер вони можуть з упевненістю сказати, що жінки достатньо поінформовані про способи профілактики і взяли собі за правило через певний проміжок часу приходити на обстеження. В Україні ж наразі такої практики дотримуються лише близько 15% жіночого населення - в першу чергу через низьку поінформованість і в другу - через проблеми матеріальних затрат і доступності.

Допомогти ужгородським лікарям стати доступнішими для пацієнтів американці вирішили за допомогою гуманітарного вантажу з сучасним діагностичним обладнанням. Уже 1 жовтня він прибуде до Одеси, а незабаром сучасний апарат УЗД, мамограф та інше медичне приладдя отримає прописку в міському відділенні сімейних лікарів по вул. Капушанській, 161.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS