Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 36 (660) Ужгород готується до зими

Щойно відсвяткувавши своє 1118-річчя, обласний центр Закарпаття розпочинає планову підготовку до зимового періоду. Минулого понеділка комунальні служби міста отримали доручення міського голови Віктора Погорєлова мобілізувати всі необхідні ресурси при підготовці до найхолоднішої пори року. Перш за все управлінню міського житлово-комунального господарства потрібно провести інвентаризацію всіх необхідних технічних засобів - зокрема перевірити, у якому стані снігоприбиральна техніка і чи в достатній кількості нею забезпечені відповідні комунальні служби.

Пріоритетом у підготовці до опалювального сезону в Ужгороді залишається оптимізація теплопостачання в місті. Нині 92% населення уже забезпечено автономним опаленням. Водночас, якщо залишити решту 8% ужгородців підключеними до старих котелень, не виключено, що тарифи на таке тепло зросли б до показника, найбільшого у світі. Таким чином, шляхом “автономізації опалення”, погодженим з обласною радою, облдержадміністрацією та Кабінетом Міністрів, Ужгород йтиме уже до кінця. Тим же малозабезпеченим ужгородцям, які не в змозі встановити “автономку”, продовжують допомагати. “До систем індивідуального опалення наразі підключено 471 квартиру з 500, де проживають малозабезпечені городяни. До першого жовтня питання про допомогу цій категорії населення у встановленні індивідуального опалення буде вирішено”, - розповів на нещодавній нараді в обласній адміністрації, присвяченій підготовці до опалювального сезону, перший заступник ужгородського міського голови Віктор Трикур.

“На встановлення індивідуального опалення малозабезпеченим ужгородцям на сьогодні залучено два мільйони гривень, - повідомив на недавній прес-конференції ужгородський міський голова Віктор Погорєлов. - Було визначено, що в багатоповерхових будинках ми будемо встановлювати електричне опалення малозабезпеченим громадянам. Тому що, за довідками “Обленерго”, є можливість в кожному будинку 5-10 квартир під’єднати ще до існуючої мережі. І, звичайно, це дешевше. Якщо вартість автономного газового опалення - близько 20 тисяч гривень (з усіма технічними умовами, котлами, вентиляційними каналами і т. д.) на одну квартиру, то електричне опалення сьогодні, згідно з домовленостями з “Обленерго”, коштує нам 4 тисячі гривень. Погодьтеся, це велика різниця. Сьогодні роботи тривають, ми йдемо згідно з графіком, затвердженим на початку літа”. Міський голова відзначив, що сьогодні проводиться також серйозна робота щодо заміни підвідних газопроводів до будинків, де автономне опалення було підключене без дозволу газовиків: “На ці роботи державою виділено 3 мільйони гривень, і думаю, протягом цієї зими ми зробимо так, що всі підвідні газопроводи будуть підключені. Роботи виконуватиме “Закарпатгаз”.

У зв’язку з ліквідацією централізованого теплопостачання, міською радою було прийняте рішення про отримання лізинговою компанією коштів на модульні котельні. “Їх буде 12. Ці модулі будуть обслуговувати дитсадки, школи, медзаклади. Наприклад, на вул. Генерала Свободи “модуль” обслуговуватиме одночасно і ЗОШ № 8, і дитсадок. Так само - з 19-ою школою і дитсадком тощо. Що стосується УжНУ та інших державних закладів, то їм запропоновано взяти в оренду наші комунальні котельні за умовну вартість і працювати самостійно, забезпечуючи свої установи теплом”, - сказав Віктор Погорєлов.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS