Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 7 (420) На Водоканалi знову була аварiя

Минулими вихiдними значна частина лiвобережжя Ужгорода — приблизно 40 тисяч чоловiк — на цiлу добу залишилася без води через аварiйну ситуацiю на Минайському водозаборi. Там вибух кiнцевої воронки 10-240 знеструмив насосну станцiю.

Як розповiв перший заступник директора, головний iнженер КП “Водоканал м. Ужгорода” Михайло Брежнєв, подiбна НП була в Минаї i на початку листопада. I тодi, й тепер причина одна — замортизованiсть обладнання. Технiчної можливостi переключати водозабiр на iншу схему живлення у таких випадках наразi нема.

Михайло Григорович каже: аби попередити аварiйнi ситуацiї на водозаборi, необхiдно в першу чергу завершити реконструкцiю i ввести в експлуатацiю лiнiю 6 кВ вiд пiдстанцiї ГКС с. Часлiвцi для забезпечення роботи в надзвичайних ситуацiях 4-х артезiанських свердловин та одного насоса на станцiї II пiдняття водозабору, а також встановити обладнання плавного пуску та регуляцiї частоти насосiв 2-го пiдйому. Крiм того, слiд придбати ще один трансформатор, спроектувати, закупити i ввести в експлуатацiю комутацiйне обладнання для 10 кВ та 6 кВ. Звiсно, Водоканал необхiдних коштiв не має, i 100 тис. грн. на це найближчим часом пообiцяли видiлити з мiської казни.

Реконструкцiя Минайського водозабору останнiм часом у мiру можливостей ведеться за допомогою керiвництва Ужгорода: запроваджуються енергоощаднi технологiї, проводився ремонт. Цьогорiч сподiваються i на 2 млн. грн. субвенцiї з Державного бюджету конкретно для цього об’єкта, але це поки що лише очiкування.

Тим часом за десятки рокiв експлуатацiї без значних капiталовкладень господарство Водоканалу перебуває у вкрай поганому технiчному станi, от i рветься, де тонко, — то тут, то там.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS