Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 32 (656) Бювет у дворі міської дитячої лікарні буде капличкою

Тривають завершальні роботи з відродження бювету на подвір’ї міської дитячої лікарні, що на вулиці Ракоці. Як і повідомлялося раніше, це - перший із міських бюветів, що повертаються ужгородцям, і буде він мистецьки оздобленим. Крім того, у неділю він слугуватиме ще й для богослужінь - таким чином, місто збагатиться на ще одну оригінальну капличку.

Ініціатива облаштувати бювет як місце, де не просто можна попити води, належить колективу лікарні; підтримала медиків і греко-католицька громада (благодійний фонд імені Блаженного Теодора Ромжі фінансово доклався до ремонту та оздоблення павільйону). Вже встановлені вітражі у вигляді святих образів (авторства художника Ігоря Сідуна) та зображення 12-ти голубів. На даху бювету - екуменічний хрест (що підходить різним конфесіям), макет якого розробив проректор ЗХІ Михайло Приймич, котрий, власне, доклав руку до вигляду всього бювету-каплички. Одним із головних елементів облаштування є гранітний стіл - до розміщеного в центрі бювету кам’яного куба підведена вода, яка стікатиме з краників на його стінках у гранітні ж чаші. Над головною оздобою працює скульптор Василь Роман. Стіл водночас є й престолом - виконаний за канонами, він разом з іншими елементами оздоблення бювету перетворює його на каплицю. Саме в такій якості павільйон діятиме по неділях - там відбуватимуться богослужіння. Втім, місцем, де можна не лише попити води і трохи відпочити, а й помолитися, він буде щодня. Тим паче, за ініціативою головного лікаря закладу Ігоря Рошка (який координував роботи з відновлення бювету) в приміщенні облаштовано й аудіосистему - вже лунає духовна музика, яка збагатиться на духовні мелодії різних країн і конфесій. До речі, сама вода неодмінно буде освячена - у день відкриття, яке відбудеться в перші числа вересня.

Окрім оздоблення (згодом павільйон поруч з наявними матиме ще два вітражі), було виконано чимало технічних робіт - відчищено металеві профілі, влаштовано опалення підлоги, покладено кахлі, а також дубові лавиці за периметром бювету, навколо викладена тротуарна шашка. Водогін оновлено, тепер він є сучасним, більш стійким до корозії і витримуватиме й заморозки. Сама ж вода, яка надходить зі свердловини глибиною понад 70 метрів, належить до слабомінералізованих кремнієво-залізистих, є лікувально-столовою. Себто при систематичному застосуванні вона здійснює оздоровчий вплив (особливо корисна жовчовивідній системі і ниркам) і не має протипоказань при вживанні, адже містить не надто багато солей, - розповідає Ігор Гаврилович. Він також зазначає, що вода, котра надходила до сусіднього бювету, який свого часу був у скверику на вулиці Довженка, є ще ліпшою за своїми властивостями, адже та свердловина значно глибша. Міський голова Віктор Погорєлов, оглядаючи оновлюваний бювет, розповів, що є ініціатива відродити і те джерело, а також збудувати бювет на джерелі у Боздоському парку. Віктор Погорєлов схвально поставився до того, що бювет діятиме і як капличка, й наголосив на тому, що павільйон з мінеральною водою має бути доступний для всіх ужгородців та гостей міста й у вихідні, інформує прес-служба Ужгородської міської ради.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS