Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 32 (656) “Спартак” зажив по-новому

Минулої суботи найстаріший стадіон Закарпаття “Спартак” святкував 110-у річницю і зустрів відвідувачів в оновленому вигляді. В урочистостях з нагоди відкриття реконструйованого стадіону взяли участь очільник краю, начальники обласних управлінь, спортсмени, молодь та вболівальники. Урочисте відкриття стадіону почалось із вручення грамот ветеранам спорту. Для концертної програми були запрошені найкращі співаки й танцювальні колективи краю.

Історія стадіону “Спартак”, знаного всіма не байдужими до спорту ужгородцями, почалася 15 серпня 1901 року, коли на цій збудованій молоддю футбольній площадці відбулась перша офіційна товариська зустріч із командою будапештського атлетичного клубу (БАК), яка закінчилася з рахунком 3:0. Цікаво, що перші матчі проходили без сітки на воротах. Прилеглу до стадіону територію облаштували лише на початку 30-х років, а першу реконструкцію провели у 1953-му, тоді ж з’явилися трибуни для вболівальників.

За останні 2 роки вдалося зробити чимало: відновити футбольне поле та встановити систему його поливу, провести ремонт огорожі спорткомплексу, влаштувати спортивний майданчик зі штучним покриттям, впорядкувати пішохідну зону та під’їзні дороги для авто, забезпечити освітлення спорткомплексу. Загалом, потрібно сказати, що реконструйований стадіон “Спартак” дійсно вартий урочистого відкриття.

Аби випробувати поле, 20 серпня на показове тренування вийшли команди юних футболістів. А трохи згодом пройшла й товариська зустріч із футболу. З рахунком 1:0 ветерани київського “Динамо” перемогли “Говерлу” (Ужгород). За останню грали й представники закарпатської влади на чолі з головою ОДА О. Ледидою. Поєдинок на оновленому стадіоні видався захоплюючим та яскравим, з великою кількістю напружених моментів. Проте долю матчу вирішив лише один переможний м’яч, забитий гостями (Сергій Федоров) на 15-ій хвилині. По закінченні гри було нагоро-

джено найкращого голкіпера - Юрія Ніколаєнка з київського “Динамо”, найкращого захисника - його одноклубника Сергія Федорова та найкращого нападника - Тараса Тулайдана зі збірної Закарпатської області.

Отже, футболісти, насамперед юнаки, мають де тренуватися. Крім того, впорядковано прилеглу територію, приводиться до ладу й парк Підзамковий. Таким чином, відновлюється одна з улюблених зон відпочинку ужгородців, відома ще з радянських часів.

Яромир ЛОБОДА, студент відділення журналістики УжНУ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS