Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 32 (656) 65 років мистецької історії

Минулого тижня великою виставкою, що зайняла 5 залів Обласного художнього музею ім. Й. Бокшая, відзначила своє 65-річчя Закарпатська організація Національної спілки художників України.

Власне, відзначення такої поважної дати збіглося в часі з завершенням реставраційних робіт у 200-літній будівлі колишнього Жупанату, що є нині місцем розташування обласної організації Спілки художників України. Ще одним доповненням до свята став вихід альбому “Художники Закарпаття”, в якому представлені роботи 148 митців, чиї імена нерозривно пов’язані з нашим мистецьким краєм.

Привітати членів Спілки до Художнього музею завітали представники влади (зокрема, ужгородський міський голова Віктор Погорєлов), гості від Національної спілки художників України, дипломати, друзі й колеги спілчан та усі, кому не байдуже мистецтво.

Нечасто побачиш в одній залі стількох відомих і самобутніх митців, тож не дивно, що бомонд дуже захопився обговоренням виставки та творчими дискусіями і навіть не зважав на численні прохання голови Закарпатської організації Спілки Бориса Кузьми поводитися тихіше. У такому “вулику” багато хто навіть не чув, коли представники влади викликали їх, аби вручити грамоти і квіти. Цікаво, що відзначали того дня не лише митців, а й будівельників, котрі протягом майже трьох років сумлінно виконували складний і дорогий ремонт старовинної будівлі Художнього музею.

На цей час у Закарпатській організації Національної спілки художників України зареєстровано 90 членів, котрі працюють у секціях живопису, скульптури, прикладного мистецтва і графіки. На виставці свої твори представили більшість із них; також експонувалися полотна художників, які, на жаль, вже покинули цей світ, зокрема, роботи Вячеслава Приходька, Павла Бедзіра.

Слід сказати, що виставка закарпатських митців справді стала знаковою подією в житті області, адже вперше за кілька років увазі широкої публіки було запропоновано таку кількість чудових робіт найрізноманітніших жанрів. Мистецтвознавці в один голос стверджують, що за століття професійної художньої творчості (якщо вести відлік від перших мистецьких починань корифеїв закарпатської школи живопису) образотворче мистецтво Закарпаття неабияк виросло, сформувало потужний пласт, який дозволяє надалі відшуковувати, готувати і розвивати нові таланти, не забуваючи цінувати визнаних і захоплюватися тими, хто колись на власному ентузіазмі розпочинав цю справу. Саме через те, що рік за роком з життя йдуть митці, котрі стояли біля витоків створення закарпатського осередку Спілки, нинішнє керівництво обласної організації Спілки художників вирішило так широко відзначити начебто й не “круглу” дату її створення.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS