Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 7 (420) Трибуна депутата. Володимир Новіков: “Ми орієнтуємося на програму Соцпартії України й намагаємося, аби вона на рівні Ужгорода втілювалася”

Соціалістична партія в чинному депкорпусі міської ради має трьох представників. Вони не є фракцією, бо її, згідно із законодавством, можуть утворити не менш як 5 депутатів. Тому об’єдналися в партійну групу, роботу якої координує Володимир Новіков. Йому ми й надали слово в “Трибуні депутата”.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

— Володимире Миколайовичу, представте, будь ласка, ваших колег-соціалістів.

— На березневих виборах Соціалістична партія в Ужгороді отримала 4,13 %, що забезпечило нам 3 депутатських місця в раді нового скликання. Тож до представницького органу увійшла перша трійка виборчого партійного списку, в саме: Єлізавета Лях, заступник головного лікаря міської дитячої лікарні з поліклінічної роботи, я та Юрій Фогел, на той час директор “Ужгородтеплокомуненерго”.

— В яких депутатських комісіях працюють члени вашої групи?

— Двоє з нас — у комісії з питань бюджету: Єлізавета Йосипівна є заступником голови, а Юрій Георгійович — членом. Я входжу до земельної комісії.

— Якими бачите свої завдання у нинішньому складі міськради?

— На жаль, наша партійна група найменша в міськраді, вона не є визначальною, тобто такою, яка може суттєво щось змінити. Але ми орієнтуємося на програму Соцпартії України й намагаємося — хоч і втрьох,— аби вона на рівні Ужгорода втілювалася.

— Основні її засади?

— Ми їх декларуємо з моменту створення в 1991 році Соціалістичної партії України, а саме: побудувати в Україні соціал-демократичне суспільство, як у більшості розвинутих країн Європи. А відповідно, аби побудувати таке суспільство, треба кардинально поліпшити життя наших громадян. Це головне, чого ми прагнемо.

— Оскільки ви не є фракцією в міськраді, то при прийнятті рішень з ким блокуєтеся?

— Блокуватися з кимось немає потреби. Нині немає сталої більшості чи опозиції. Все залежить від того питання, яке розглядає міська рада.

— Вирішуючи, як голосуватимете з того чи іншого питання, радитеся з однопартійцями?

— Ми, звичайно ж, дослуховуємося до їхньої думки. А з членами партійної групи перед сесією обов’язково обговорюємо питання, що виносяться на порядок денний, приймаємо загальне рішення і на сесії дотримуємося його.

— А не було такого, що в останній момент довелося змінити це рішення?

— Зазвичай перед сесією ми маємо можливість ознайомитися з документами, які розглядатимуться на пленарному засіданні. Втім буває, що на саму сесію приходить людина, котра відповідає за дану ділянку роботи, і вносить доповнення чи пропонує зміни, тож, виходячи з цього, часом доводиться відступати від попереднього рішення.

— Оскільки депутати нині не закріплені за конкретним виборчим округом, як тримаєте зв’язок із виборцями?

— У цьому, як на мене, великої проблеми немає. Ми, депутати міської ради, самі вибрали ті виборчі округи, де проживаємо чи працюємо, і кожен відповідає за свій. Я, наприклад, — за 32-й. Проте немає потреби представляти якийсь окремий округ. Люди, котрі бачать силу чи вплив певної політичної сили, повинні звертатися безпосередньо в депутатську фракцію чи партійний осередок.

— До вас звертаються?

— Звичайно. Це було і тоді, коли ми ще не були депутатами, і тепер люди йдуть до нас.

— З яких питань?

— Майже всі звернення стосуються жіттєдіяльності міста, роботи комунальних служб, надання допомоги з особистих питань.

— Що конкретно вдалося зробити?

— Зроблено немало, згадаю лиш дещо. На початку нашої каденції обговорювалося питання про скорочення дошкільного відділу при міському управлінні освіти. А в місті садки відвідують близько 4,5 тисячі діток. Виходило, що ними не буде кому займатится. Соціалісти зробили все, аби відділ працював і надалі. А нещодавно громадське об’єднання “Проспект” звернулося до нас щодо обґрунтованості оплати за вивезення сміття, налагодження нормальної роботи 3-го ЖРЕРу. Ми організували зустріч із секретарем міської ради; питання у стадії вирішення. Створена депутатська комісія з вивчення правомірності нарахування дію-чих тарифів, до якої увійшов і я. Ми перевіримо обґрунтованість цін на комунальні послуги й обов’язково про результати повідомимо мешканцям міста через газету “Ужгород”.

— Ви ініціювали якісь рішення, які прийняла міська рада?

— Так, проте, на жаль, жодна пропозиція, подана нами, не була врахована. Наприклад, ми пропонували збільшити кошти на функціонування громадських організацій, які представляють найбільш незахищені верстви населення. Зокрема Ужгородській міській організації ветеранів війни і Збройних сил виділено на рік 4 тисячі. Ми вважаємо, що цього замало, з огляду на те, що ця організація об’єднує 15 тисяч чоловік, тому пропонували суму в 10 тисяч гривень. На сесії за цю пропозицію проголосувало лише 14 депутатів.

— Що скажете про нинішній склад депкорпусу?

— Це вперше обрані за партійними списками депутати. У цілому депкорпус відповідає своєму призначенню, тут зібралися люди, більшість із котрих спроможні вирішувати питання життя міста. Але, на жаль, не все так добре, як хотілося б, як задумувалося. Це пов’язано з нашим менталітетом. У нас ніколи не були сильними партійні традиції, натомість був сильний груповий зв’язок, тому нерідко депутати поступаються партійними інтересами, приймаючи рішення на догоду певним групам чи особам.

— Що плануєте? Чого прагнете?

— Ми б хотіли, аби міська рада працювала відкрито, аби кожне рішення цієї ради було відоме кожному ужгородцю. Аби більше уваги приділялося питанням життєзабезпечення міста. Ми розуміємо, що інфраструктура старіє і немає можливості різко оновити її, аби поліпшити якість послуг. Однак нам усе ж доведеться дедалі більше грошей виділяти на неї.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS