Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 28 (652) Ужгород фестивалить

24-го липня в обласному центрі Закарпаття відзначатимуть День чеського побратима та в рамках “Ужгородської регати” відкриють перший діючий маяк.Депутатська комісія з питань розвитку міжнародної співпраці та туризму (голова - Чучка П. П., секретар - Буланов Р. М.) вперше запропонувала відзначати в обласному центрі дні добросусідства з поляками, румунами, угорцями, словаками, а також чехами, які у 20-х - 30-х роках минулого століття будували тут Чехословацьку державу. Це мають бути міжнародні культурно-кулінарні фестивалі, у яких братимуть участь генеральні консульства, навчальні та наукові національні заклади, мас-медіа, громадські організації.

“День чеського побратима - це лише початок, - зауважив Павло Чучка. - Надалі плануються свята угорського, словацького, румунського та польського побратимів. Якщо фестивалі будуть вдалі, то вони будуть проводитися щорічно”. За його словами, у День чеського побратима для делегації з Чехії відбудеться екскурсія довоєнним містом, потім учасники дійства покладуть квіти до пам’ятників А. Волошину і Т. Масарику. Далі відбудеться конкурс із перетягування пива з Ужа та ще багато різних атракцій. Завершиться святкування концертом.

За сприятливих погодних умов, того ж дня буде проведена “Ужгородська регата”. До участі запрошуються всі охочі на будь-яких немоторних плавзасобох. Старт буде поблизу басейну “Спартак”, фініш - перед транспортним мостом. Реєстраційний внесок - 50 гривень. По завершенню регати відбудеться посвячення всіх учасників у моряки. Крім закарпатців, у змаганні братимуть участь команди чехів і турків, а також американець із Арізони.

Крім того, неподалік від пішохідного мосту вирішено встановити - як альтернативу мукачівському якорю - ужгородський маяк.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS