Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 6 (419) «Серце» Закарпаття запрацювало

На день Святого Валентина в Ужгороді в кардіологічному диспансері відкрили рентген-хірургічне відділення. Багато закарпатців, котрі страждають на серцево-судинні захворюванн, матимуть змогу діагностуватися та лікуватися в області.

У Закарпатській області протягом 2006 року зареєстровано 238776 хворих на ішемічну хворобу серця, а це кожен четвертий житель області, та 899 хворих на гострий інфаркт. Актуальним залишається питання попередження та зниження інвалідизації та смертності від цих хвороб.

Головний лікар Закарпатського обласного кардіодиспансеру Роман Соскида повідомив, що відтепер у рентген-хірургічному відділенні лікуватимуть ішемію, гострий інфаркт міокарда. І найголовнішим є те, що хворий після спеціалізованої допомоги не стає інвалідом.

“Маса проблем із міокардом виникає, перш за все, через судини та проблеми з кровообігом. У цьому плані досі ми не мали змоги виявляти такі порушення”, — сказав на урочистому відкритті начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайло Турянчик.

У диспансері розгорнуто 5 відділень. Серед них інфарктне, загально-кардіологічне, диспансерно-поліклінічне та інші. Диспансерно-поліклінічне відділення розраховане на 180 відвідувань за добу.

Зокрема у поліклінічному відділені функціонують клінічна, біохімічна та рентгенкатетеризаційна лабораторії; кабінет УЗД та функціональної діганостики; відділення реанімації та порішення риьтмів, такі спеціалісти, як гінеколог, окуліст, ЛОР, відділення реанімації та порушення ритмів. У цих службах задіяно 116 медичних працівників. Закуплено витратні матеріали для проведення коронографій на 20 тисяч гривень, автоматичний ін’єктор вартістю 240 тисяч гривень, ангіографічний стіл вартістю 200 тисяч гривень.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS