Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 28 (652) Відсутність гумору - страшний діагноз!

Після перерви, що тривала 5 років, фестиваль українського гумору “Карпатський словоблуд” знову відбувся у корчмі-музеї “Деца у нотаря”. Ідейний натхненник та головний організатор Павло Чучка підкреслив, що цьогорічне свято - це підготовчий етап до фестивалю 2012 року, який повинен стати міжнародним. Взявши курс на український гумор українською мовою, першими виступили чемпіони Закарпатської ліги КВН, володарі кубка КВН - команда “До лампочки”, відома як “От фонаря”.

Як зазначили організатори, фестиваль має на меті дати путівку у світ сміху маловідомим, але талановитим колективам. Тому були запрошені початківці у світі КВН “Шалені діти” з Мукачева, яких по праву називають цьогорічним відкриттям. Далі доводили своє вміння розсмішити публіку гості свята - команда з Івано-Франківська “Хлопці за викликом”. Вони завершили виступ жартом: “Піди в мавзолей, вкуси Леніна за коліно… Відчуй смак легенди!”. Жарт, що надовго підкріпив настрій публіки.

Ведучий свята Олександр Мірявчик постійно наголошував, що присутніх чекає багато приємних несподіванок та сюрпризів, але всі вони тримаються в таємниці до останнього моменту. Одним із таких подарунків для публіки був гість із Керецьок, голос закарпатського весілля - Василь Маровдій, який не приховував своєї радості з приводу початку весільного сезону. Розвеселивши публіку колоритними закарпатськими анекдотами й приповідками, артист закінчив свій виступ словами: “Відсутність гумору - це страшний діагноз!” - і побажав багато сміятися, бо це “додає нам віку”.

Окрім гумору, на фестивалі було запропоновано музичне меню, до якого входили: гурт “РокАШ” (Мукачево), “AGA” (Ужгород), “Гудацька Тайстра”, (Ужгород), “Los Diablos” (Радванка).

Останній колектив був особисто представлений Павлом Чучкою. Було продемонстровано всі заслуги цього гурту в музичному світі, розказано детальну історію співпраці з іншими зірками. А тоді чоловіки у кольорових мексиканських сомбреро почали творити музику на сцені. Під час їхнього виступу публіка помітно пожвавішала, підспівувала й підтанцьовувала (хоч і сидячи). Після гарячих латиноамериканських мелодій естафету перейняв гурт “РокАШ”, який додав до фестивалю закарпатського роково-фольклорного мотиву.

Перервавши на деякий час творчу частину свята, Ростислав Буланов і Денис Лагодін провели групове дербі пивопийців, що додало бадьорості всім його учасникам та глядачам. Були сформовані дві команди по шість осіб - “Чупа-чупс” і “Октоберфест”. Перед початком конкурсу відбулося зважування команд на великій вазі. За 5 хвилин кожен учасник мав випити максимальну кількість бокалів пива. По закінченні гравців знову зважили. Переможцем стала команда “Чупа-чупс”, вага якої збільшилася з 432 кг до 442 кг.

А після пива учасники КВНу святкували весілля Кейт Міддлтон і принца Вільяма - гуляли на закарпатський лад.

Далі - перехід до танців! Зазвучав живий, оригінальний, авторський Roc-n-Roll у виконанні гурту “AGA”. Співали про “Сині замшеві туфлі”, “Бамаламабамалу” і грали просто запальні мелодії. Це, фактично, і стало початком танцювальної частини - хоч не було ще виділено місце для танців, люди не стримували свій потік енергії і танцювали між столами, не чекаючи відкриття дискотеки.

Від самого початку фестивалю діяла безпрограшна лотерея (квиток - 5 гривень). Можна було виграти книги, диски, кепки, герби, значки, пиво, запальнички та ще багато оригінальних подарунків. Був проведений благодійний аукціон, на який була виставлена єдина копія І-Вана Рембрандта. Лотами слугували картини на тему “Молодятам у голові те, що миші під столом уже давно роблять”. Лот № 1 був проданий за 100 доларів, а покупець волів залишитися невідомим.

Родзинкою, а водночас і переможницею “Карпатського словоблуду 2011″, стала Інна Приходько, яка приїхала з Києва. Вона відома за своєю роллю у фільмі, де грала Ю. В. Тимошенко. Інна вмить підкорила закарпатську публіку. А її український гумор, що переплітався із закарпатськими мотивами, де звучали нотки політики, зробив свою справу - вона здобула перше місце на фестивалі.

Та місця на п’єдесталі пошани не визначало наперед сформоване журі. Це ще одна особливість фестивалю. Суддями були глядачі. А для виставлення оцінок слугували вхідні квитки. Кожному учасникові були роздані великі капелюхи, і, ходячи між людьми, учасники збирали за себе голоси. Той, у кого “цетликів” було найбільше, і став переможцем.

Отже, турнірна таблиця цьогорічного словоблуду виглядала таким чином: І. Приходько - перша премія, Ласло Гийзович - 2 премія, команда “До лампочки” - 3 премія. Після вручення призів у формі ведмедів місце біля сцени перетворилося на майданчик, де кожний охочий мав можливість потанцювати.

Сміялася від душі Світлана ЛАПИГА


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS