Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 20 (644) Вандали знищили алею сакур, впіймати злочинців міліція вважає справою честі

У ніч на суботу, 21 травня, зловмисники поламали 53 деревця, висаджені 9 квітня під час закладання в Ужгороді найдовшої в Європі сакурової алеї на Київській та Слов’янській набережних.

З самого ранку на місці злочину вже працювала міліція, яка вивчала матеріали, в тому числі і з камер відеонагляду в закладах, розміщених поруч. “О 5 годині 30 хвилин до чергової частини надійшов дзвінок від невідомої особи. По телефону повідомили: на набережній - від телецентру до будівлі “Д’юті Фрі Трейдінг” (поблизу Боздоського парку) - знищені практично всі саджанці сакур”, - розповів начальник ужгородського міського управління МВС України в Закарпатській області Іван Цьока. За тривогою був піднятий особовий склад відділення, який одразу ж почав “відпрацьовувати” кожен заклад, що знаходиться поруч.

Міська влада спрямувала до міліції відповідну заяву про завдану матеріальну і, безумовно, моральну шкоду. “Те, що сталося сьогодні вночі, вважаю не хуліганством, а моральною потворністю”, - прокоментував прикрий інцидент міський голова Віктор Погорєлов. - Переконаний, що в діях вандалів, які поламали дерева, та замовників цього злочину є політичні мотиви. За ініціативою міського голови на чергову сесію міської ради буде винесене рішення про призначення винагороди у розмірі 15 тисяч гривень тим, завдяки чиїй інформації та діям буде знайдено злочинців.

Сакури подарував Ужгороду міністр МНС України Віктор Балога на знак підтримки народу Японії в його боротьбі з техногенною та природною катастрофами. Вочевидь, комусь не подобається те, що відбувається в місті: висаджуються дерева, прибираються вулиці, формуються нові взаємини між городянами і владою, яка прагне довести, що поважає мешканців, тощо. Ужгород набуває позитиву, і, певно, комусь це не до душі”.

Оцінив збитки, завдані громадськості, директор “Агроміксу” Петро Харевич. Він розповів, що дерева готували до посадки протягом 3-4 років у тепличних умовах. Їх вирощування й догляд - величезна багатолітня праця. Вартість одного саджанця заввишки близько 2 м становить від 700 до 800 грн. Відповідно загальна сума завданої шкоди сягає понад 50 000 грн.

Цей інцидент представники місцевої влади розцінюють як “акт відчаю та люті”. “Є люди, логіку дій яких зрозуміти важко, - зазначив секретар міської ради Віктор Щадей. - Єдине, що можу сказати: треба їх знайти й покарати. Поки цього не зроблено - ситуація не змінюватиметься. Варто лише згадати, що місяць тому поламали сакури на пл. Богдана Хмельницького. Тоді винних не знайшли, тому нині маємо такі наслідки. Того разу понищили 20 сакур, нині - понад півсотні. Якщо зловмисників знову не знайдуть, невідомо чого чекати від них наступного разу”.

Про це нахабство з боку вандалів у час, коли відроджується місто, дізнався й Віктор Балога. Він пообіцяв: якщо деревця загинуть, восени подарує Ужгороду нові. Адже в міській раді було прийняте рішення спробувати їх урятувати. На місця, де вони пообламувані, нанесуть спеціальну речовину, аби “ранки” зажили, а дерева продовжували рости. “Їх тимчасово помістять у розсадник, і, сподіваюся, більшість із них удасться врятувати. Рік-два, і коли вони трішки підростуть, ми їх висадимо в іншому місці. Восени ж на Слов’янській набережній знову закладатимемо алею сакур із новими деревцятами”, - зауважив Віктор Щадей.

Станом на сьогодні правоохоронні органи ще не можуть відповісти на запитання, хто конкретно здійснив цей безпрецедентний акт вандалізму, хто ганьбить Ужгород та його мешканців в очах усієї України. Тому головний міліціонер обласного центру звернувся до ужгородців із проханням допомогти в пошуку, зокрема надати будь-яку інформацію про подію. Також Іван Цьока зазначив, що ця дія, згідно зі статтею 296 частини 2 Кримінального кодексу, кваліфікується як “хуліганство” (тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, яке супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом) і тягне за собою позбавлення волі на термін до 5 років.

Олександра ЛЕОНОВА


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS