Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 1 (414) Як і хто платитиме за газ

Здається, кількамісячні непорозуміння з цінами на газ для населення таки скінчилися. І справді: наприкінці минулого року офіційна інформація щодо цього з різних джерел була настільки суперечливою, що говорити про якусь конкретику не було сенсу. Ще в жовтні Міністерство палива і енергетики, виходячи з ухвали Кабінету Міністрів “Про подальше удосконалення механізму забезпечення природним газом вітчизняних споживачів”, встановило роздрібні ціни для населення за спожитий газ, а про диференціацію тарифів уряд заявляв у листопаді. Нарешті в грудні вони були відкориговані та остаточно затверджені НКРЕ. Ми поцікавилися у начальника Ужгородського управління ВАТ «Закарпатгаз» Віталія Стусяка, якою ж є нова ціна на газ для ужгородців.

Отож, як повідомив Віталій Іванович, вартiсть плати за природний газ, що вiдпускається ВАТ “Закарпатгаз” споживачам областi (для населення) з 1 сiчня 2007 року (вiдповiдно до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 8.12.2006 р. № 1697 та Нацiональної комiсiї регулювання електроенергетики України вiд 19.12.2006 р. №№ 1672, 1691) становить:

за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2500 куб. м на рiк:

за наявностi газових лiчильникiв — 315 грн.,

за вiдсутностi газових лiчильникiв — 345 грн.;

за умови, що обсяг споживання не перевищує 6000 куб. м на рiк:

за наявностi газових лiчильникiв — 478 грн.,

за вiдсутностi газових лiчильникiв — 526 грн.;

за умови, що обсяг споживання не перевищує 12000 куб. м на рiк:

за наявностi газових лiчильникiв — 980 грн.,

за вiдсутностi газових лiчильникiв — 1078 грн.;

за умови, що обсяг споживання перевищує 12000 куб. м на рiк:

за наявностi газових лiчильникiв — 1173 грн.,

за вiдсутностi газових лiчильникiв — 1290 грн.;

за умови, що природний газ використовується комплексно, в т. ч. на опалення, в окремих квартирах, вiд’єднаних вiд центральної системи теплопостачання у багатоквартирних будинках:

за наявностi газових лiчильникiв — 686 грн.,

за вiдсутностi газових лiчильникiв — 754 грн.;

Слід зазначити, що цю цiну встановлено за умови вiд’єднання споживача вiд централiзованого опалення.

У разi, якщо квартири багатоповерхового будинку з початку введення в експлуатацiю оснащенi iндивiдуальними приладами опалення (а це — частина старого Ужгорода, де будинки ніколи не були під’єднані до централiзованого опалення), або якщо котельню пiдприємства, що надавало послуги з централiзованого опалення, розформовано — вартiсть газу встановлюється у ручному режимi, диференцiйовано за обсягами iндивiдуального споживання в 2006 р. (наведені вище).

Якщо ж багатоповерховий будинок вiд’єднано вiд централiзованого опалення та підключено до окремої локальної котельні для опалення квартир iз створенням товариства спiввласникiв багатоквартирного будинку, вiдповiдно до Закону України, з таким будинком укладається договiр на постачання природного газу за цiною 686 грн. за 1000 куб. м.

Для визначення категорiї абонентiв, у яких з 1.10.2006 р. з тих чи iнших причин не знято покази лiчильника (нема основного нарахування за останнi три мiсяцi), проводиться додавання одної дванадцятої рiчної кiлькостi використаного газу на кожен мiсяць (жовтень, листопад, грудень), у яких вiдсутнi показники лiчильника.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS