Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 42 (614) Усю країну зібрав Падіюн на грандіозне свято танцю

Минулого тижня місто над Ужем приймало гостей не лише з усіх куточків України, а й із країн близького зарубіжжя - з 15 до 17 жовтня в Ужгородському палаці дітей та юнацтва “Падіюн” проходив ІІ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької хореографії “Падіюн-євро-данс”.

Марія РОМАНЧЕНКО, Ужгород

Цьогоріч на святі танцю зібралося понад 600 учасників з 12 областей України. Як розповіли організатори заходу, участь у фестивалі коштувала символічних грошей, тому багато хто зміг дозволити собі таку мандрівку. Конкурс танцю проводився серед учасників віком від 6 до 25 років у різних номінаціях, таких як народний танець (українські народні танці, танці народів світу) та сучасний естрадний, із метою популяризації хореографічного мистецтва. Також за організаторським задумом, “Падіюн-євро-данс” покликаний сприяти становленню і розвитку національної культури шляхом підтримки дитячої та юнацької творчості. До участі у фестивалі-конкурсі були запрошені дитячо-юнацькі аматорські хореографічні колективи, учні загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і позашкільних навчальних закладів, студенти вишів України, а також хореографічні дитячо-юнацькі аматорські колективи із зарубіжжя.

Протягом трьох днів для учасників фестивалю дирекція Падіюну підготувала насичену програму - окрім безпосередньої участі в конкурсі, діти мали змогу позайматися на майстер-класах від танцювальних колективів “Бліц” і “Танцювальна корпорація друзів”, а також познайомитися з обласним центром.

Першого дня, 15 жовтня, було проведено закриту конкурсну програму, де танцюристів оцінювало журі на чолі із заслуженим працівником культури, головою Закарпатської філії Асоціації хореографів в Україні Іваном Пастеляком, а наступного - відбувся гала-концерт за участю колективів - учасників фестивалю.

У підсумку компетентне журі визначило переможців у жанрах “Народна хореографія” (вікові категорії 6-14 та 15-25 років) і “Сучасна хореографія”. За зведеними даними, найбільшу кількість перемог виборов Народний художній колектив Ансамбль танцю “Танцювальна корпорація друзів” Ужгородського палацу дітей та юнацтва й Народний художній колектив Ансамбль сучасної хореографії “Фламінго” Київського палацу дітей та юнацтва - вони зайняли призові місця у трьох із чотирьох можливих номінацій.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS