Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 31 (603) Льодова арена: від проекту - до реалізації

Цього тижня у великому залі Ужгородської міської ради відбулося громадське слухання - обговорення проекту будівництва в Ужгороді “Льодової арени”, яка в майбутньому дозволить суттєво підняти рівень розвитку міської фізкультури і спорту та цілорічно оздоровлювати всі вікові категорії населення. Це питання є надзвичайно актуальним як для влади, так і ужгородців. Не секрет, що єдиний, якщо можна так сказати, “льодовий” об’єкт Ужгорода - каток у Падіюні - давно відпрацював свій вік і вже багато років є зношеним та технічно непридатним для розвитку хокею чи катання на ковзанах. До слова, наголосив депутат міськради Олег Лукша, котрий відкривав громадські слухання, на сьогодні існує загальнодержавна програма, яка передбачає за рахунок Держбюджету зведення спортивних арен для занять льодовими видами спорту в кожному обласному центрі України. Але, повідомив Олег Васильович, перевагу в цьому будівництві чомусь віддали Мукачеву… Така сама сумна доля спіткала й будівництво аквапарку в Ужгороді, яке наштовхнулося на глуху стіну непогодженнь та ігнорувать з боку чиновників, незважаючи на те, що за аквапарк на всеміському референдумі проголосувала більшість ужгородців. На жаль, із політичних, економічно-фінансових та інших причин зведення аквапарку в обласному центрі поки що законсервоване. Але, підсумував депутат, нині йтиметься не про політику, а про реальні речі.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Представила проект “Льодової арени” заступник начальника ужгородського управління архітектури та містобудування Олександра Зотова, котра в загальних рисах розповіла про нього, технічні характеристики об’єкта, його наповнюваність глядачами та спортсменами. Олександра Сергіївна наголосила, що “Льодова арена” будуватиметься в два етапи, а її перша черга буде завершена вже наприкінці цього року. Свого часу рішенням сесії депутатів Ужгородської міської ради під цей проект виділено достатню за площею ділянку. Спочатку інвестори зведуть основну частину “Льодової арени”, яка включатиме власне каток, котрий тимчасово, до моменту реалізації другої черги, буде відкритим із боків. Тому він функціонуватиме тільки тоді, коли температура повітря не підніматиметься вище 10-15 градусів тепла, а в літній період перекваліфіковуватиметься на ролики. Проте на другому етапі передбачено зробити арену повністю критою: тоді каток працюватиме вже цілорічно в “холодному режимі”.

Цей спортивний комплекс буде розташовано неподалік ЗакДУ та вул. Чорновола в зоні багатоповерхової житлової забудови із виконанням усіх вимог благоустрою та санітарних норм. Загальна площа, яку він займатиме, становить 9000 кв. м. Ділянка, безпосередньо відведена під “льодову” частину комплексу, - 1300 кв. м. Тут розмістяться сам каток розміром 20х40 метрів (поле для міні-хокею), трибуни, санвузли, роздягальні, кафетерій, кілька майданчиків для сквошу. Інвестором “Льодової арени” виступило ужгородське ТОВ “Срібний лід”, яке вже має досвід у реалізації проектів розважального напряму. Правда, його представники зізналися, що за льодову арену беруться вперше, хоча й знайомі з організацією та розвитком подібних спорткомплексів в інших містах. Вони зазначили, що перший етап будівництва комплексу обійдеться їм у 400 тисяч євро, а повна реалізація проекту - у 800 тисяч. Окрім вищезгаданого катка, об’єкт включатиме в себе кілька різноманітних спортивних майданчиків, тенісні корти, автостоянку, сучасний дитячий майданчик, зелену зону та багато іншого. “Льодова арена” вміщатиме 300 глядацьких місць та близько сотні відвідувачів катка на трибунах, працюватиме прокат ковзанів. На момент введення в експлуатацію другої черги планується працевлаштувати близько 50 осіб. За попередніми бізнес-розрахунками, квиток на арену коштуватиме 30-35 гривень, а в ранковий непіковий час льодовий майданчик кілька годин працюватиме безкоштовно для школярів.

На переконання головного архітектора міста Олександра Довбаки, цей комплекс повинен стати одним із кращих спортивних об’єктів в Ужгороді, оскільки він є не тільки комерційним, а й соціальним проектом. І головне - тут із користю для здоров’я молодь зможе проводити свій вільний час молодь, більша частина якої зараз, на жаль, віддає перевагу вулиці.

Начальник відділу спорту Ужгородської міськради Ісрафіл Василькін принагідно повідомив, що найближчим часом для ужгородців та гостей міста введуть в експлуатацію ще два потужні спортивні об’єкти: один спорткомплекс із басейном розташується в с. Баранинці, другий, де будуть 3 басейни завдовжки 25 м кожен та різноманітні зали на будь-який спортивний смак, - неподалік залізничної лікарні.

На завершення громадських слухань присутні одноголосно підтримали проект “Льодової арени” й затвердили склад організаційної комісії, що контролюватиме просування та його реалізацію. До неї ввійде 6 представників від влади та громадськості порівну.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS