Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 39 (399) Кількість отримувачів субсидій у місті може зрости на 35—40 відсотків

Такий прогноз роблять у відділі соціальних допомог управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Збільшення кількості тих, хто потребує допомоги держави, пов’язане з черговим підвищенням цін і тарифів на всі види комунальних послуг, яке відчутно позначається на бюджеті кожної сім’ї. Так, наприклад, в опалювальний період за однокімнатну квартиру потрібно буде викласти близько 170 грн., двокімнатну — 260—270 грн., трикімнатну — 360, чотирикімнатну — 500 (виходячи з існуючих цін за тепло, які навряд чи залишаться на такому ж рівні). Тому оформлення житлової субсидії є актуальним для більшості ужгородських сімей, особливо тих, які мають низькі доходи.

За словами начальника відділу Іллі Машкаринця, з початку року таким видом допомоги скористалося 9,1 тисячі ужгородських родин. Незабаром їх може стати 12—13 тисяч. Грошей на виплату субсидій вистачить, запевняє Ілля Ілліч. Бо з Держбюджету на ці цілі на 2006 рік ужгородцям виділено 3,5 млн. грн., на сьогодні витрачено 0,9 млн. Причому гроші надходять без затримки. Тому Ілля Ілліч просить ужгородців звертатися за призначенням субсидій.

Для цього необхідно подати у відділ соціальних допомог, який знаходиться на пл. Ш. Петефі, 26 (тел.: 61-25-14, 3-22-00, 3-53-79), такі документи: довідку про склад сім’ї, довідку про доходи за останні 6 місяців усіх прецездатних членів родини, які зареєстровані в даному житловому приміщенні, довідку про наявність комунальних послуг (холодна вода, газ, тепло, електроенергія, ліфт, вивезення твердих побутових відходів), угоду про погашення боргів, якщо такі є.

Принагідно пан Машкаринець зазначає, що довідки слід оформити повністю, бо змінилися ціни і тарифи, особові рахунки, призначені пільги дітям війни.

Згідно з чинним законодаством, продовжує Ілля Ілліч, є лише дві причини, з яких однозначно не може бути призначена субсидія: відсутність реєстрації в Ужгороді або якщо обов’язкова плата (20% місячного сукупного доходу сім’ї) перевищує загальну суму нарахованих комунальних платежів. У всіх інших випадках — відсутність доходу в кого-небудь із працездатних членів сім’ї, наявність автомобіля до 10 років з дня випуску, придбання житла менше року перед зверненням тощо — питання про призначення субсидії розглядає комісія, створена при міськвиконкомі.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS