Газета ужгородської міської ради і виконкому

6 (578) На громадських слуханнях обговорювали концепцію нового кварталу в східній частині Ужгорода

Великий зал міськради цього понеділка був заповнений - небайдужих до того, як забудують 41 га вільних земель на східній периферії Ужгорода (в мікрорайоні Горяни), виявилося чимало. Головував на громадському обговоренні перший заступник міського голови Микола Адамовський, а інформувала про концепцію забудови цієї місцевості заступник начальника управління архітектури й містобудування Олександра Зотова.

Ішлося про ділянку, яка на півночі межує з виробничою зоною (заводом залізобетонних виробів та асфальтобетонним заводом) і кар’єром, на сході - з об’їзною дорогою, на півдні - з садибною забудовою по вул. Дєндєші, а на заході - по вул. Стефаника. З цих 41 гектара 21,6 планується відвести під комерційні об’єкти, котрі розташовуватимуться біля промзони, 9,347 га - під житлову забудову, а решту - під рекреаційну зону та мережу вулиць і доріг. Останні ув’язуватимуться з вулицями Дєндєші та Стефаника згідно з Генпланом розбудови Ужгорода. А водо- та енергопостачання, відведення стоків, освітлення розміщених тут об’єктів здійснюватимуться від існуючих інженерних мереж міста.

Що стосується житлового кварталу, то там запланована і щільна багатоквартирна, і садибна забудова. Не забули й про соціально-культурні заклади. Благоустрій території передбачає асфальтобетонне мощення та партерне озеленення.

У комерційній зоні можуть розміститися автосервісний центр, торгові комплекси, складські бази тощо. Аж надто конкретизувати об’єкти наразі рано, бо поки що йдеться тільки про концепцію, а не детальний план, проте важливо, щоб кожен із них відповідав нормативним вимогам.

У присутніх було до Олександри Сергіївни чимало питань. Наприклад, про те, що комерційна зона - все-таки незначний бар’єр між житловими та промисловими кварталами, і, може, ці заводи варто закрити. Утім, Олександра Зотова запевнила: все прораховано, роза вітрів там така, що повітряні маси здебільшого рухаються з боку потенційних житлових масивів до промислових, а не навпаки, тож проблеми як такої нема. Цікавило громадськість також, чи не забруднюватиметься озеро кар’єру стоками, які неодмінно з’являться, якщо плани втіляться в життя. Проте і це розробники концепції врахували - тут запланована локальна очисна станція. Олег Лукша, котрий сидів у президії під час обговорення, загострив увагу на проблематичності освоєння цієї території: вона вся усіяна валунами, відтак для підготовки до будівництва (що робиться за рахунок міста) доведеться вкласти коштів відсотків на 20-30 більше, ніж зазвичай. Хоча, з іншого боку, мальовничий скелястий “каліфорнійський” пейзаж і близькість озера - це плюси, які неодмінно треба використати. Взагалі, Олег Лукша закликав освоювати ці землі цивілізовано: спершу провести всі необхідні комунікації, інженерні мережі, а вже потім забудовувати.

Ці та інші висловлені зауваження обов’язково врахують, тож загалом концепцію і містобудівний план житлового кварталу по вул. Стефаника та об’єктів комерційного призначення на об’їзній дорозі було схвалено. Для остаточного узгодження всіх моментів обрали погоджувальну раду, до якої увійшло по 5 чоловік від міськради та громадськості.

Окрім вищезгаданого, на громадське обговорення виносилася й можливість розташування 7 комерційних об’єктів на 0,14 га по вул. Грибоєдова (через дорогу від УЦМКЛ). Ішлося про заклади торгівлі, побутового обслуговування, громадського харчування, приватні стоматологічні кабінети, адміністративні установи заввишки 2 поверхи, яких у мікрорайоні не вистачає, тож ні в кого заперечень не виникло.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS