Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 6 (578) Ужгород святкував Масляну та День кохання

Минулі вихідні видалися для ужгородців повними масових розваг та веселощів. Незважаючи на дощ та снігову “кашу” під ногами, городяни й гості міста в суботу весело проводжали зиму в Боздоському парку. В неділю ж молодь активно брала участь у флеш-мобі, влаштованому до Дня святого Валентина.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Організатори цих акцій - міська влада, Закарпатська ліга КВН, Корпорація свят “Не ПоНяЛ”, кафедра туризму УжНУ та Туристично-інформаційний центр Закарпаття - потрудилися на славу, тож тепер не можна навіть сказати, що перший млинець у них вийшов комом (перший, бо Масляну в Ужгороді з таким розмахом не “гуляли”, мабуть, років із 20). Одну з алей Боздоського парку в суботу переобладнали в ярмарок, на якому можна було купити як дитячі іграшки, сувеніри, м’ясо-ковбасну продукцію, сири, “зігріваючі” напої, так і смакоту, тут-таки приготовану на вогні: шашлики, картоплю, смажені ковбаски і, звісно, млинці з найрізноманітнішими начинками. Були там м’ясні, сирні, яблучні, шоколадні, зі згущеним молоком, повидлом - на всі смаки й фінансові можливості. Ціна коливалася від 3 до 6 гривень за 1 млинець, а в наметі організаторів смажені млинчики з повидлом і медом роздавали за благодійні внески, розмір яких залежав виключно від можливостей голодного покупця. Саме в цьому наметі, до речі, були поставлені нові рекорди для новоствореної Книги рекордів Закарпаття. Так, найбільшу кількість млинців спік відомий у місті КВНівець Денис Лагодін, котрий протягом години на одній сковорідці зумів приготувати їх аж 104. А його помічник Борис Чернявський спромігся зробити найменший начинений медом закарпатський млинець, діаметр якого становив 2,5 см. Між тим на сцені виступали фольклорні колективи, а людей веселили хлопці з Корпорації свят “Не ПоНяЛ”, котрі розігрували серед усіх бажаючих різні призи. Не обійшлося і без застосування спортивних навичок: у швидкості змагалися лижники, у перетягуванні каната - найдужчі гості свята, а наспритнішим давали можливість вилізти на традиційний масничний стовп, на верхівці якого були закріплені чоботи із призами всередині. Спеціально ж для дітей (ну а ще для дорослих дядьків, котрі, наївшись млинців, захочуть за старовинним звичаєм з’їхати голим пузом донизу) організатори встановили велику снігову гірку, з якої ті з превеликим задоволенням каталися на санчатах і без них.

Менш велелюдною, але не менш цікавою була недільна акція міської влади, Закарпатської ліги КВН, Корпорації свят “Не ПоНяЛ”, кафедри туризму УжНУ та Туристично-інформаційного центру Закарпаття. До Дня святого Валентина вони влаштували флеш-моб “Серця закоханих”. Власне, це був не стільки флеш-моб, скільки конкурс на кращу “любовну” композицію із повітряних кульок. Організатори не знали заздалегідь, скільки учасників візьме участь у конкурсі, тому трохи хвилювалися, чи відгукнуться молоді закохані на те, щоб прикрасити пішохідний міст, який уже стали називати не інакше, як Міст кохання. Та ужгородці їх не розчарували: прийшли вчасно, закріпили на поручнях мосту свої композиції, радо позували перед фотографами, не ховаючи своїх почуттів, та терпляче очікували, поки спеціальна комісія не обере найкращі роботи. Слід сказати, що молодь виявила неабияку фантазію, майструвала з кульок квіти, серця, пари закоханих тощо. Після короткої наради організатори вирішили віддати перший приз закоханій парі Василь-Анастасія, полум’яне серце яких ви можете побачити на фото. Їм у подарунок дісталася романтична ніч у номері “супер-люкс” готелю “Закарпаття”. Сам же конкурс увійшов до Книги рекордів Закарпаття, адже одночасно зібрав найбільшу кількість композицій з повітряних кульок.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS