Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 5 (577) Проводи зими та День кохання в Ужгороді

Нинішні вихідні в нашому місті обіцяють бути веселими й насиченими різноманітними подіями. Ще б пак: завершується тижнева Масляна, і починається улюблене свято закоханої молоді - День святого Валентина.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Хоч Масляна й не є традиційним для нашого регіону святом, її із задо-воленням відзначають усі закарпатці (навіть угорці та словаки мають відповідник цього свята - Форшонг та Фашіанг). Тож сьогодні міська влада разом із Закарпатською лігою КВН, Корпорацією свят “Не ПоНяЛ”, кафедрою туризму УжНУ та Туристично-інформаційним центром Закарпаття вперше за 18 років відновлює традицію народних гулянь з нагоди проводів зими і влаштовує в Боздоському парку свято Масляної. Об 11.00 на усіх ужгородців і гостей міста чекатимуть традиційні масляні розваги: ковзання з льдової гірки, стовп із призами, що дістануться сміливцям, котрі вилізуть найвище, конкурси, концерт, розваги для дітей і, звісно, їстівна смакота - млинці з найрізноманітнішими начинками, бограч, ковбаски та багато інших зігріваючих наїдок і напоїв. Окрім народних гулянь, організатори свята обіцяють ще й цілком серйозні заходи, як-от конкурс на найшвидше приготування млинців та встановлення нових рекордів для нещодавно заснованої Книги рекордів Закарпаття (по секрету нам розповіли, що нині в Боздоському парку спечуть млинець завдовжки 15 метрів!). А завершиться свято Масляної традиційним ще для дохристиянських проводів зими спаленням опудала зимової “мари”, яке має прискорити прихід теплих весняних днів.

Завтра ж, 14 лютого, святкування продовжиться відзначенням Дня святого Валентина, який усім закоханим ужгородцям пропонують зустріти на пішохідному мосту. Його ще з минулорічного Дня закоханих у рекламних буклетах називають не інакше, як Міст кохання, а все тому, що закохані пари заснували гарну традицію - чіпляти колодиці з надписами власних імен на перила мосту, а ключі від замків кидати в річку, аби ніщо не могло роз’єднати два закохані серця. Цього року міська влада разом із Закарпатською лігою КВН, Корпорацією свят “Не ПоНяЛ”, кафедрою туризму УжНУ та Туристично-інформаційним центром Закарпаття від колодиць вирішила відмовитися, натомість провести конкурс на найоригінальнішу композицію з повітряних кульок “Серця закоханих”. Для того, щоб стати учасниками конкурсу, пари закоханих повинні прийти 14 лютого рівно о 12.00 на пішохідний міст із заздалегідь змайстрованою композицією з повітряних кульок, написати на ній свої імена та прив’язати її до мосту. Які це будуть кульки (гелійові чи звичайні), їх кількість та форма композиції, залежатиме лише від фантазії закоханих. Визначатиме ж переможця спеціальна комісія, яка за півгодини огляне всі роботи та обере 5 найкращих. Три найзакоханіші пари отримають романтичні вечері в ресторанах „Унґварський”, “Фанфан” і “Деца у нотаря”, дві найоригінальніші пари зможуть провести романтичну ніч у готелях “Закарпаття” та “Грінгоф”. Інші учасники одержать заохочувальні призи, як-от квитки на ігри КВН.

Тож одягайтеся тепліше, відпочивайте і творіть!


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS