Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 2 (574) Ужгородські освітяни визначили, хто з-поміж них учитель року

Четверговим суперфіналом завершився міський етап XV Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2010″, метою якого є виявлення й підтримка творчої праці вчителів, підвищення їхньої професійної майстерності та популяризація педагогічних напрацювань. А отже, стали відомі імена його переможців, котрим згодом належить підтвердити свої здобутки на обласному рівні.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Цьогоріч за звання кращих у своїх номінаціях змагалися 14 учителів, їхню ж майстерність під час практичних турів визначало компетентне журі з найдосвідченіших педагогів міста. У підсумку правознавці Сергій Семенюк із ЗОШ № 12, Ірина Меленевич із НВК “Гармонія” та Надія Станинець із ЗОШ № 6, математики Наталія Чухрай із ЗОШ № 7 та Марина Штеліха з ліцею “Лідер”, географ Марина Палагонич з економічного ліцею, хімік Івета Цегольняй із ЗОШ № 5 та вчителі трудового навчання Ольга Іванчо із ЗОШ № 12 й Оксана Файван із ЗОШ № 16 стали лауреатами конкурсу. А переможцям Олені Горбуновій, учителю правознавства ліцею “Лідер”, Марині Петрішці, вчителю математики ЗОШ № 3, Олені Мироновій, учителю географії ЗОШ № 15, Євгенії Ганус, учителю хімії лінгвістичної гімназії, та Емілії Русин, учителю трудового навчання ЗОШ № 8, ще належало поборотися в суперфіналі.

Власне конкурсній програмі передувало, як і було проанонсовано, нагородження переможців міського конкурсу на кращу новорічну іграшку для міської ялинки. Юліан Ембер, 2-класник економічного ліцею, чий “Різдвяний черевичок” став наймайстернішим серед творчих робіт учнів загальноосвітніх закладів, отримав мобільний телефон; Володимир Вачиля, 3-класник “Дивосвіту” (його композиція “Новорічні дзвіночки” перемогла серед НВК) - флешку, а ДНЗ № 21 (завідувач В. Жменяк), колективна робота якого “Сніговички” визнана кращою з-поміж дошкільних навчальних закладів, - комплект дитячої літератури. Про подарунки подбали міське управління освіти й ГО “Паннонія” (голова Ф. Шандор), постійний співорганізатор святкових заходів до Дня святого Миколая.

Нинішній суперфінал конкурсу суттєво відрізнявся від попередніх - тут не було переможців і переможених, а журі мало оцінювати конкурсанток за 5-ма критеріями: новаторством, ерудицією, винахідництвом, творчістю та ораторською майстерністю. Це було нелегке завдання, бо на падіюнівську сцену вийшли кращі, й, представляючи своє педагогічне кредо, відтворюючи педагогічну відеоситуацію, демонструючи вміння проголошувати промови та виходити з екстремальних педагогічних ситуацій, а також запрошуючи до світу своїх захоплень, вони були майже рівними. Щоправда, кожна учасниця суперфіналу зуміла донести свою родзинку. Так, Олена Горбунова вразила широтою й різноманіттям захоплень: у вільний від роботи час вона малює та обдаровує картинами своїх друзів, любить риболовлю, полювання, є запеклим грибником. Марина Петрішка, лаконічна й стримана, як, напевно, всі математики, виявилася ліриком у душі і навіть порадувала глядачів віршами. Тендітна Олена Миронова радо подорожує Закарпаттям, а все “пройдене і побачене” намагається якнайповніше використати у своїй роботі. Євгенії Ганус не було рівних в ерудиції, її захопленість справою, якою займається, не залишає байдужим нікого. Емілія Русин примудрилася продемонструвати свої співочі й декламаторські здібності, до того ж вона випромінює стільки життєлюбства, що мимоволі заражаєшся ним. Узявши все це до уваги, журі назвало М. Петрішку, чиє кредо: “Предмет математики настільки серйозний, що варто зробити його трохи цікавішим”, педагогом-новатором; Є. Ганус (її девіз: “Здивувати - значить перемогти”) - педагогом-ерудитом; О. Миронову, котра переконана, що “Любов і майстерність учителя розкривають сили і можливості кожної дитини”, - педагогом-оратором; Е. Русин, яка працює під гаслом “У роки дитинства кожен повинен глибоко пережити почуття радості від праці”, - педагогом-винахідником та О. Горбунову, що, перефразувавши Сократа, керується тезою : “Корисніший для суспільства той, хто зробить багатьох здатними керувати державою, ніж той, хто керуватиме нею сам”, - творчим педагогом. “Учителів року-2010″ із перемогою привітали начальник управління освіти Володимир Огар та голова громадської освітянської ради Анатолій Синишин, а також із побажаннями успіхів на обласному етапі вручили їм грамоти, премії та подарунки. Водночас Володимир Іванович подякував вихованцям Падіюну, котрі своїми чудовими виступами урізноманітнили суперфінал.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS