Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 46 (566) Карантин продовжили. Наразі на 3 дні

У четвер надзвичайна протиепізоотична та протиепідемічна комісія при Ужгородській міській раді, розглянувши стан захворюваності на грип та ГРВІ в місті, вирішила продовжити карантин іще на 3 дні, себто до 25 листопада. Чи варто його розтягувати в часі надалі - розглядатимуть на засіданні наступної середи, о 16.00.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Основна причина такого рішення - епідпоріг наразі ще перевищений на 12%. Звичайно, це важко порівнювати з п’ятикратним його перевищенням 2 тижні тому і в 2,5 раза - минулого тижня, проте заспокоюватися рано. Завідуюча епідвідділом СЕС Людмила Пономарьова каже, що обмежувальні заходи в освітянських, лікувально-профілактичних закладах, в інших установах та на підприємствах залишаються в силі до повної нормалізації епідемічної ситуації. Себто школи, садки - закриті, масковий режим та дезінфекційні заходи й надалі є обов’язковими.

Трохи статистики для тих, хто стежить за динамікою захворюваності. З 29 жовтня по 18 листопада за медичною допомогою із симптомами ГРВІ звернулося 5579 ужгородців, у тому числі 2061 неповнолітній. Як уже наголошувалося, кількість хворих зменшується. За цей час госпіталізовано 412 чоловік, у т. ч. 27 вагітних та породіль, і 241 дитина. Вірусу каліфорнійського, чи свинячого, грипу в Ужгороді не виявлено, “гуляють” А1 і А3, парагрип та респіраторно-синцитіальні віруси.

Як повідомила нашій газеті в. о. начальника відділу охорони здоров’я міста Ірина Столярова, у п’ятницю в Ужгороді до лікарів звернулося 60 чоловік, зокрема 20 дітей, а це менше, ніж за попередню добу. Госпіталізовано всього 5 неповнолітніх та 1 дорослого. Себто маємо стійку тенденцію спаду епідемії. Якраз час подбати про те, щоб убезпечитися від наступної її хвилі, яку прогнозують на кінець грудня - початок січня. Медики закликають щепитися, причому організовано, вже найближчим часом, щоб устиг сформуватися імунітет, а на це потрібно 2-3 тижні. За кошти міського бюджету буде закуплено вакцину для цілодобового садочка № 18, де перебувають дітки з групи ризику, за рахунок лікарняних кас - для працівників галузі охорони здоров’я, котрі щомісячно роблять до них внески (таких в Ужгороді більшість). Ну а керівників інших підприємств, установ та організацій члени надзвичайної протиепізоотичної та протиепідемічної комісії закликають подбати про своїх підлеглих і теж закупити для них вакцини проти сезонного грипу. Для проведення власне щеплень на великі об’єкти зможуть виїздити бригади медиків, а для маленьких колективів організують процедуру в кабінеті профілактичних щеплень. За консультаціями з питань вакцинації звертайтеся до лікаря-інфекціоніста міської поліклініки Вікторії Маркусь за телефоном: 64-22-71.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS