Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 45 (565) Чим ми дихаємо?

На це запитання відповідь дають щоденні кількаразові дослідження, які проводяться лабораторією спостережень за атмосферним повітрям Закарпатського центру гідрометеорології. На жаль, їхні дані не надто втішні: повітря в нас забруднене, і дедалі більше. Про причини цього ми неодноразово писали: з одного боку, географічне положення і роза вітрів в Ужгороді така, що до 70% днів у році тут повний штиль, себто шкідливі речовини не видуваються, а просто зависають у своєрідному котлі. З іншого боку, кількість автомобілів постійно зростає, і вихлопних газів відповідно теж. А масовий перехід машин на дешевше за бензин газове пальне сприяє підвищенню вмісту формальдегіду в повітрі.

Абстрагуючись від причин забруд-нення, пропонуємо нашим читачам відтепер раз на місяць ознайомлюватися з аналізом стану атмосферного повітря, який надає начальник ЛСЗА Закарпатського ЦГМ Василь Лобко.

Отже, протягом жовтня на двох постах спостережень в Ужгороді відібрано 874 проби. Середньодобові гранично допустимі концентрації забруднювальних речовин перевищені по формальдегіду (повторюваність перевищення ГДК - 100%), диоксиду азоту (відповідно 95,8 %) та по оксиду вуглецю (ІІ) з повторю-ваністю 79,2%. Максимальні значення середньодобових концентрацій забруднювальних речовин у повітрі становлять: формальдегіду - 14,1 ГДК (2 жовтня), диоксиду азоту - 1,6 ГДК (7 жовтня), оксиду вуглецю (ІІ) - 1,2 ГДК (1.10.2009).

Середньомісячна концентрація забруднювальних речовин в атмосферному повітрі міста перевищила гранично допустиму середньодобову концентрацію по формальдегіду - у 5,43 раза, по диоксиду азоту - в 1,25 та оксиду вуглецю (ІІ) - в 1,06 раза.

Порівняно з попереднім місяцем зросла концентрація формальдегіду в повітрі, а порівняно із жовтнем минулого року - ще й диоксиду азоту, оксиду азоту (ІІ) та оксиду вуглецю.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS