Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 38 (558) ЗВОРОТНИЙ ЗВ’ЯЗОК. КЕРІВНИЦТВО “ЗАКАРПАТГАЗУ” ПРОСИТЬ УЖГОРОДЦІВ легалізувати газові прилади

До нашої редакції мешканці трьох будинків з вулиці Грушевського принесли листа, в якому висловили своє обурення діями працівників ВАТ “Закарпатгаз”. З таким самим листом вони звернулися до міського голови Ужгорода та прокурора. У ньому, зокрема, сказано:

“Ми, мешканці будинків №№ 74, 72 та 68, що по вулиці Грушевського в місті Ужгороді, просимо вас дати пояснення з питання відключення наших будинків від газового постачання.

14 вересня 2009 року на під’їздах наших будинків було розклеєно об’яви, що “з 14 по 17 вересня 2009 року буде відключено газове постачання наших будинків з метою проведення ремонтних робіт”. Але за цей час ніяких ремонтно-профілактичних робіт не проводилося. Працівники ВАТ “Закарпатгаз” обійшли декілька квартир, перевіряючи стан газових приладів, грубо поводилися з мешканцями квартир і без усяких пояснень у післяобідній час 14 вересня повністю перекрили газове постачання будинків, залишивши тим самим 108 квартир без газу, що спричинило надзвичайну ситуацію “голодного режиму” для мешканців, особливо для дітей дошкільного та шкільного віку.

І увечері 17 вересня газове постачання будинків не було відновлено. Звертання мешканців до представників ВАТ “Закарпатгаз” не дало ніяких результатів. Нам заявили, що газ не підключать до понеділка 21 вересня 2009 року, мотивуючи наказом керівництва ВАТ “Закарпатгаз”.

Просимо вас позитивно вирішити питання відновлення газопостачання наших будинків найближчим часом.

У разі невиконання наших вимог залишаємо за собою право звертатися в юридичні органи та до Прем’єр-міністра України.

Мешканці будинків.

Усього 40 підписів”

• • •

За роз’ясненням ми звернулися до головного інженера Ужгородського управління ВАТ “Закарпатгаз” Михайла Карбованця. Він сказав, що в рамках планово-технічного обслуговування роботи справді велися: знімали основний кран, перемащували всі інші. Перед цим за кілька днів вивісили оголошення та повідомили в ЖРЕР, що мешканці повинні забезпечити доступ для перевірки газових приладів. Це потрібно для того, аби газовики за допомогою дифманометра перевірили труби на щільність. Окрім того, попередили: якщо в квартирі є незаконно встановлені котли, ми не лише маємо право, а й зобов’язані їх відключити. Згідно з “Правилами безпеки систем газопостачання” та “Положенням про проведення планово-технічного обслуговування”, в разі, коли мешканці не дають змоги відключити ці прилади, газ не подається. Що стосується згаданих будинків, то в № 74 було виявлено 21 самовільне встановлення газових котлів, у № 72 - 18, у № 68 - 20, що дає право на відключення. У цьому випадку через 2 дні газ був поданий лише до плит.

Керівництво ВАТ “Закарпатгаз” звертається до ужгородців із проханням легалізувати індивідуально встановлені газові прилади, зробити технічні умови не поокремо, а цілим будинком. Треба лише написати заяву, до неї додати список бажаючих і протягом 1 дня спеціалісти “Закарпатгазу” виготовлять проектно-кошторисну документацію та підготують гідравлічні розрахунки, які покажуть, чи треба міняти труби. Вартість робочого проекту та виконаних робіт із заміни газових труб (із матеріалом) аж до оформлення документа про прийняття в експлуатацію залежить від розміру будинку й, відповідно, обсягу робіт і становить від 700 до 1400 гривень.

Уже є приклади будинкового узаконення по вулиці Вузькій, 89, де газовики виконали всі роботи, але мешканці ще повністю не розрахувалися. Подібна легалізація виконана і в будинках №№ 30,32,34, що по вулиці Можайського, та №№ 5-7 по вулиці Генерала Свободи.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS