Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 33 (553) Тарифи на воду зростають, хоча у них закладена нульова рентабельність для населення

Рішення про підвищення тарифів на водопостачання й водовідведення для населення, бюджетних установ і юридичних осіб прийняли на засіданні виконкому Ужгородської міськради у п’ятницю, 21 серпня. Цьому передувало громадське обговорення проекту. Враховуючи висловлені в його ході зауваження та рекомендації, виконком із пропонованих 5,99 грн./м3 знизив вартість до 5,95 грн., причому в розцінках для ужгородців рентабельність підприємства буде нульовою.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Прокоментувати це рішення ми попросили директора КП “Водоканал” Юрія Омельяненка. Він повідомив, що подані на розгляд тарифи Державна інспекція з контролю за цінами в Закарпатській області визнала економічно обґрунтованими, проте, зважаючи на кризу, міська влада за рахунок рентабельності підприємства дещо підкоригувала їх. На населенні, а це 80% споживачів, Водоканал не зароблятиме нічого, і значить, найменше зростання складових собівартості зробить водопостачання й водовідведення збитковим. Наразі КП триматиметься на плаву завдяки бюджетним закладам (15% рентабельності) та юридичним особам (50%). Проте варто нагадати, що з часу останнього минулорічного затвердження тарифів до нинішнього електроенергія подорожчала з 51 коп./кВт до 70, себто на 31%.

Зауважимо, що на Закарпатті собівартість питної води й водовідведення взагалі є високою, тому навіть після під- вищення цін Ужгород у цьому плані далеко не найдорожчий. Так, у Берегові населення платить по 7,49 грн./м3, у Рахові - 8,09, у Сваляві - 6,28, Тячеві - 6,18, Перечині - 6,11 грн., та до того ж тут Водоканалу ще й доплачують по 1,14 грн. за кубометр із місцевого бюджету.

Утім, є і приємна новина. Наше КП виносить на громадське обговорення пропозицію щодо збільшення на 1 годину графіка подачі води. Ужгородці мають визначитися, в який час найдоцільніше це зробити. На такий крок підприємство може піти завдяки оптимізації функціонування насосної станції, Минайського водозабору, очисних споруд та впровадженню енергоощадних технологій. І хоч додаткова година у графіку на місять потягне зайвих 60-80 тис. грн. за електроенергію, якщо до кінця року підприємство закінчить роботи з переходу Минайського водозабору на І клас потужності (що означає економію 17 копійок на кожному спожитому кіловаті), то з навантаженням упорається.

P.S. Користуючись нагодою, Юрій Віталійович нагадав ужгородцям і про необхідність вчасно сплачувати за надані Водоканалом послуги. Через борги електрики щомісячно надсилають КП попередження про обмеження енергоспоживання, а населення, у свою чергу, тільки з початку року завинило підприємству 1 млн. 80 тис. грн., разом зі старими боргами - близько 11 млн. грн. На жаль, зрештою це обертається незручностями й для сумлінних платників, бо за умови обмеження електропостачання нема можливості подавати воду за графіком обідньої пори.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS