Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 33 (553) Штучно роздутий скандал продовжує набирати обертів

Цьоготижнева традиційна прес-конференція в ГО “Нове Закарпаття” була багатолюдною. Присутні на ній керівник Центру журналістських досліджень Олег Ладижець, редактор газети “Вісті тижня” Микола Кошута, депутат облради Віталій Постолакі, голова секретаріату обласної організації Народної партії Михайло Лаба, заслужений майстер народної творчості України Михайло Баник, голова молодіжної організації “Народний альянс молоді” в Закарпатській області Родіон Кіштулинець поділилися з журналістами своїми думками стосовно штучно роздутого скандалу, пов’язаного з “єврейським питанням” та “Фронтом змін”.

Розмежовувати виступи названих журналістів, посадовців та політиків немає сенсу, оскільки лейтмотив був загальним. На жаль, констатували доповідачі, наше місто днями стало полігоном для випробування сучасних передвиборних політтехнологій, які ми бачили під час “мукачівських виборів”, Помаранчевої революції і які згодом виявилися лише масовим обманом. Зараз Закарпаття для всіх інших регіонів країни “репрезентується” лише як область бандитизму, расизму та націоналізму, а краяни опинилися на порозі брудної широкомасштабної кампанії тих піар-політиків, котрі в ролі скривджених заробляють мільярдні статки. Наголосили на прес-конференції й на порушенні виборчого законодавства - незаконній агітації за Арсенія Яценюка, який ще не зареєстрований кандидатом у президенти, акцентували й на резонному зверненні мера до дівчат-агітаторок прибрати палатку, що одразу перетворилося на антисемітизм…

Принагідно Олег Ладижець розповів про факт продажу обласною владою учбово-курсового комбінату по Православній набережній за 200 тис. грн. “Барві”, котра швидко перепродала його за 2,5 млн. грн. Угорському консульству. Згідно з міжнародними нормами, після цього згадана земля стала… Угорщиною. Виходить, що “барвівська” оборудка легалізувала територію іншої держави в центрі Ужгорода, а майже водночас із цим незаконно встановлена палатка чомусь “схвилювала” всю Україну. До слова, міністр МВС Луценко офіційно заявив, що не було ніяких підстав для порушення кримінальної справи проти Ратушняка, і робити навколо цього всесвітній скандал немає жодного сенсу.

Однак скандал продовжує набирати обертів… Так, кілька днів тому канал “1+1″ без жодних з’ясовувань фактів подав репортаж молодого ужгородського журналіста, котрий напередодні розтиражував свій відеозапис розмови із Сергієм Ратушняком. Що керувало молодим репортером - заробітки чи слава, - невідомо. У будь-якому випадку, він скористався моментом, аби зробити з себе “героя”, та ще й облив брудом найближчих колег.

Таким чином, каже Олег Ладижець, одна провокація потягнула за собою ряд інших. Справді, у пресі не було жодного принизливого слова на адресу “постраждалої” дівчини. Що стосується пікантного фото, яке опублікували кілька обласних видань, то воно - з Інтернет-мережі, де дівчина власноруч його розмістила. На прес-конференції було наголошено й на привселюдній заяві батька дівчини, котрий на камеру сказав, що зі зброєю в руках готовий захищати честь своєї сім’ї. Це, фактично, погроза вбивства, і йде вона від офіцера міліції.

Після цієї заяви журналісти Олег Ладижець, Микола Кошута та Ігор Гаврилів змушені були звернутися із заявами до органів правопорядку з проханням розібратися з цими погрозами та вжити заходів, передбачених у таких випадках законодавством. На жаль, як стало відомо, в понеділок із важким обширним інфарктом до реанімації забрали редактора “Трибуни” Ігора Гавриліва, за життя котрого зараз борються лікарі… Як розповів редактор “Вістей тижня” Микола Кошута, заяву від Ігоря Якимовича, яку він був змушений передати не особисто (через погане самопочуття та зайнятість роботою над випуском газети), у прокуратурі не прийняли. Виходить, поки жертва правопорушення сама не з’явиться у прокуратуру, злочинця ніхто не зупинятиме?..

Але відголоски подій у маленькому Ужгороді докотилися аж до Ізраїлю… Ті, хто виступав на прес-конференції, підсумували: вимога Рабиновича через парламент цієї близькосхідної країни вплинути на події в нашому місті є цинічною, і як громадяни України вони ці заяви кнесету сприймати відмовляються.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS