Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 33 (553) Чорно-білі характери Валентина Кузана

Цього тижня в музеї народної архітектури та побуту відкрилася перша персональна виставка нашого колеги - молодого журналіста, музиканта, письменника і фотографа Валентина Кузана. Близько 30 переважно чорно-білих портретів прийшли оглянути маститі фотохудожники, друзі й рідні журналіста, а також дівчата й хлопці, яких він увіковічив у своїх роботах.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Під час урочистого відкриття виставки батько Валентина, поет Василь Кузан розповів присутнім, що фотоапарат для його сина тепер важить більше, ніж дівчата, робота, господарство і все інше. Але сам фотограф зізнається, що має одразу 3 однаково сильні захоплення: музику (Валентин обожнює блюз і мріє створити власний музичний гурт), письменство (час від часу він друкує свої твори та виступає з ними як учасник літературного об’єднання “Ротонда”) та фотографування.

Останнім Валентин займається з дитинства, а фіксувати момент у кадрі його навчив батько. Потім хлопець вирішив вивчитися на журналіста, тобто здобути професію, яка дала б змогу поєднувати любов до слова та фотографування. Після навчання Валентин поїхав до Одеси, де працював фотокореспондентом місцевих та всеукраїнських видань. Проте економічна криза далася взнаки, і хлопець вирішив повернутися на Закарпаття, адже в батьковому будинку в с. Довге Іршавського району він уже мав облаштовану студію, яка дозволила йому міцно закріпити свої позиції як перспективного молодого фотохудожника. Тепер Валентин - популярний весільний фотограф, а крім того, може похвалитися ще й чималою кількістю якісно виконаних портфоліо. Саме моделей, котрих він фотографував на замовлення, й можна побачити на більшості робіт, представлених на виставці. Є ще світлина нареченої Валентина, зображення поета Сергія Жадана, його друзів з усіх куточків України, а також симпатична корівка і навіть пейзаж, знятий автором на під час руху автобуса, який він сам називає “портретом неба”. Жодна з цих робіт не піддавалася такій модній нині комп’ютерній обробці, тож у поєднанні з чорно-білим контрастом має дуже природній вигляд. Красиві молоді обличчя, щирі погляди, цікаві характери й різні настрої - Валентин Кузан обожнює портрети, бо кожен із них передає непідробні почуття. “Ужгороду” він зізнався, що довго не наважувався на персональну виставку, почувався неготовим до неї. Тепер же вирішив показати себе та роботи студії “Kuzan art photo” всім і має надію, що вони сподобаються публіці. Виставка триватиме до 1 вересня.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS