Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Жовтень 2018№ 40 (963) Робота на перспективу: в Ужгороді представили стратегію розвитку до 2030-го

Цього тижня експерти-розробники подали на обговорення, внесення доповнень і коректив напрацьований проект – Стратегію розвитку міста «Ужгород-2030».

Аналітичний документ підготували фахівці Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) у співпраці з регіональними галузевими і секторальними експертами. Тепер відбувається його громадське обговорення.

Під час дискусії в історико-культурному комплексі «Совине гніздо» виконувач обов’язків міського голови, його заступник Ігор Фартушок нагадав, що для розробки Стратегії ще 2016 року було створено робочу групу, визначали потенційних розробників, але два оголошені тендери не відбулися. Представлений нині документ визначає цілі, до яких має прямувати Ужгород до 2030 року. Стратегія – це документ, якого потрібно дотримуватися, водночас розвиваючи, але разом із тим це живий організм, а не абсолютна догма. Немає спеціаліста, котрий би детально знав усі аспекти багатогранного життя міста і міг вирішувати всі без винятку питання, – тому такі документи, як напрацьована Стратегія, дають можливість усім, хто приходить до влади, з’ясувати, що було і як треба діяти на перспективу, зазначив Ігор Фартушок.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  26/10/18, 10:16


№ 40 (963) У чотирьох ужгородських школах – нові керівники

10-го жовтня відбулося засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів на заміщення вакантних посад керівників закладів освіти – Ужгородської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 6 імені Василя Ґренджі-Донського, Ужгородської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 10 імені Ґабора Дойка, Ужгородської загальноосвітньої школи І–ІІ ступенів № 13 та Ужгородської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 19.

Конкурсна комісія рекомендувала призначити на посади керівників закладів освіти на умовах контракту терміном на два роки:

Гринчук Марію Йосипівну – на посаду директора УЗОШ І–ІІІ ступенів № 6 імені Василя Ґренджі-Донського;

Куліну Юдіт Імріївну – на посаду директора УЗОШ І–ІІІ ступенів № 10 імені Ґабора Дойка;

Савко Мар’яну Іванівну – на посаду директора УЗОШ І–ІІ ступенів № 13;

Русин Оксану Василівну – на посаду директора УЗОШ І–ІІІ ступенів №19.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  26/10/18, 10:15


№ 40 (963) В Ужгороді, як і в усій Україні, вшанували наших захисників

Минулої неділі відбулися урочистості з нагоди Дня захисника України – свята, що вже четвертий рік поспіль відзначається в державі 14 жовтня, у день святої Покрови Пресвятої Богородиці і водночас День Українського козацтва.

Містяни, військовики, представники обласної та міської влади, силових, правоохоронних структур, дипломатичного корпусу зібралися на площі Народній. На встановленому тут екрані учасники заходу змогли, завдяки прямому включенню зі Софійської площі, побачити урочистості у столиці, послухати наживо виступ Президента України Петра Порошенка.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  26/10/18, 10:15


№ 40 (963)У Дармштадті обговорили спільні ідеї та нові напрямки розвитку партнерських відносин

Делегація з Ужгорода в рамках проекту SKEW «Пакет для швидкого запуску – Україна» цими днями працювала в місті-побратимі обласного центру Закарпаття – німецькому Дармштадті.

Обговорювали спільні ідеї, пропозиції та досвід у різних сферах, нові напрямки розвитку партнерських відносин і проектних пропозицій, концепції проектів, які є намір подавати до розгляду на фінансування в рамках програми «Партнерські проекти для сталого місцевого розвитку» (NAKOPA). Ішлося також про ефективне продовження молодіжних, спортивних та культурних обмінів і співпраці. Німецькі фахівці ділилися й досвідом внесення пам’яток до списку об‘єктів спадщини ЮНЕСКО.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  26/10/18, 10:14


№ 39 (962) У міськраді привітали військовиків

В малому залі Ужгородської міської ради відбулася зустріч із військовослужбовцями 4 стрілецького батальйону військової частини 3002 Національної гвардії України, що дислокується в обласному центрі Закарпаття. Міський голова Богдан Андріїв привітав нацгвардійців, а в їх особі і всіх військовиків, хто захищав і продовжує захищати цілісність і незалежність нашої держави, з прийдешніми святами – Покрови Пресвятої Богородиці та Днем захисника України, які відзначаємо 14 жовтня.

«День, коли впродовж століть українці вшановували козацтво, – ще одне нагадування про захисників нашої рідної землі, їх самовідданість, мужність. Бажаю всім злагоди та добра, міцного здоров’я, миру», – сказав Богдан Євстафійович.

Відтак за сумлінне виконання службових обов’язків, високі показники у службово-бойовій діяльності та з нагоди Дня захисника України вручив грамоти міської ради майору, заступнику командира 4 стрілецького батальйону з тилу військової частини 3002 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України Павлу Даниляку; молодшому лейтенанту, командиру стрілецького взводу Юрію Гавдяку; прапорщику, начальнику радіовузла взводу матеріально-технічного забезпечення Віктору Кузьмі; старшому сержанту, санітарному інструктору 8 стрілецької роти Наталії Мацинятин; сержанту, інструктору кінологічної групи Костянтину Решетнікову; молодшому лейтенанту, командиру взводу матеріально-технічного забезпечення Володимиру Тимощуку.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/10/18, 13:18


№ 39 (962) Ужгородським ОСББ І ЖБК виділили додаткові кошти для реалізації державної програми підтримки енергозбереження

Цього тижня відбулося перше пленарне засідання чергової сесії Ужгородської міської ради. На початку засідання депутати підтримали внесення змін до порядку денного, після чого приступили до розгляду питань. Спершу розглянули проект рішення про надання допомоги малозабезпеченим мешканцям міста. Фінансову допомогу нададуть двадцятьом ужгородцям – в основному на лікування і на вирішення соціально-побутових питань.

Потім на сесії міськради затвердили Програму додаткових гарантій соціального захисту громадян на 2019 рік, метою якої є надання адресної матеріальної допомоги та інших послуг громадянам, котрі потребують соціальної підтримки. Фінансування передбачили в розмірі 3 мільйони 144 тисячі гривень.

Як ідеться у проекті рішення, на сьогодні в Ужгороді проживають понад 26 тисяч пенсіонерів, із яких близько 20 тисяч – особи похилого віку; 6395 осіб з інвалідністю всіх категорій, з них 480 дітей з інвалідністю, 474 особи з інвалідністю внаслідок війни, 11 осіб з інвалідністю без обох ніг, 88 осіб з інвалідністю І і ІІ груп із вадами зору, 62 особи з інвалідністю – «чорнобильці»; 2530 ветеранів війни, 5692 ветерани праці, 1166 ветеранів військової служби та внутрішніх справ, 689 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; 1599 осіб перебувають на обліку для отримання санаторно-курортних путівок, 709 осіб – на обліку як одинокі малозабезпечені громадяни похилого віку, зокрема 143 особи обслуговуються вдома. Ця категорія населення найбільше потребує соціального захисту та надання їм матеріальної і натуральної допомоги. У Програмі йдеться і про підтримку внутрішньо переміщених осіб, учасників антитерористичної операції та інших соціально незахищених категорій осіб.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/10/18, 13:16


№ 39 (962) Півстоліття міської організації «білої тростини» відзначили в Ужгороді

Ужгородська територіальна первинна організація Українського товариства сліпих була створена 14 жовтня 1968 року.

Тепер вона об’єднує близько восьми десятків містян із проблемами зору. Організація виконує насамперед соціально-інтеграційну функцію для слабозорих та незрячих людей, зокрема систематично проводить культурно-масові заходи разом із Регіональним центром з фізичної культури і спорту «Інваспорт».

Цьоготижневе зібрання приурочили і до Міжнародного дня білої тростини, який відзначається 15 жовтня. Розпочали відзначення зранку шахово-шашковим турніром. Переможців нагородили медалями і грамотами під час урочистостей, на які завітали міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, секретар міськради Андріана Габор, депутати міської ради.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/10/18, 13:14


№ 39 (962) В Ужгороді вирішували актуальні питання виноробної галузі

У культурно-історичному центрі «Совине гніздо» цієї середи відбувся щорічний інвестиційний форум «Закарпаття – бізнес у центрі Європи». Темою заходу став розвиток виноградарства і виноробства в нашому краї.

До форуму долучилося близько трьох сотень учасників, серед них – представники дипломатичного корпусу іноземних держав, виноробних регіонів України, торгово-промислової палати, інвестиційних фондів, бізнесових кіл, банківських установ, керівники провідних підприємств краю, винороби.

Перший заступник голови Закарпатської ОДА Іван Дуран на офіційному відкритті заходу зазначив: «Вважаю, що Закарпаття і виноробство – речі історично пов’язані. Наш край має право на свою частку не тільки на українському ринку, а й європейському, сміливо може конкурувати навіть із такими відомими виноробними країнами, як Італія, Іспанія, де клімат набагато тепліший».

З вітальним словом виступив і заступник міського голови Ужгорода Василь Гомонай: «Хочу привітати всіх присутніх від імені міського голови Богдана Андріїва, усієї міськради і депутатського корпусу. У цій сфері, яку нині обговорюємо, дуже важливо, чи є працьовита громада. На Закарпатті така є. Маємо робити все, аби сприяти розвитку виноробства. Сподіваюся на плідну співпрацю, жваві дискусії, правильні рішення, які будуть втілені».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/10/18, 13:14


№ 39 (962) Розвиток німецько-українського партнерства обговорили на конференції

10–11 жовтня делегація Закарпатської області взяла участь у третій німецько-українській конференції партнерства між громадами в місті Фрайбургу-у-Брайсгау.

У складі делегації були: голова обласної ради Михайло Рівіс, заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, міський голова Рахова Віктор Медвідь, голова Воловецької районної ради Іван Лопіт, начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних і регіональних зв’язків обласної ради Василь Маковський, сільський голова Невицького Михайло Лаба.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся мер Фрайбурга-у-Брайсгау Мартін Горн, після чого відбулася презентація програми.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/10/18, 13:13


№ 39 (962) Безпечний Ужгород – Програму відеоспостереження та відеоконтролю погоджено

На початку чергового засідання виконавчого комітету Ужгородської міської ради цієї середи було розглянуто і погоджено Програму «Безпечне місто Ужгород» на 2019–2022 роки.

Програма впровадження інформаційно-телекомунікаційної автоматизованої системи включає впровадження системи відеоспостереження, відеоконтролювання і програмного комплексу на життєво важливих об’єктах та об’єктах захисту на території Ужгорода. Вона необхідна для інформаційно-аналітичного та оперативного ухвалення управлінських рішень і організації взаємодії з територіальними органами виконавчої влади, органами внутрішніх справ із метою запобігання кризовим ситуаціям криміногенного, терористичного, природного й техногенного характеру, їх припинення та ліквідації.

Створення системи «Безпечне місто Ужгород» дозволить запобігати кризовим ситуаціям шляхом оснащення об’єктів захисту і критично важливих об’єктів технічними засобами моніторингу (відеоспостереження та відеоконтролю); ефективно моніторити поточну обстановку шляхом використання системи відеоспостереження та відеоконтролювання і надання інформації для дій територіальних органів виконавчої влади, органів внутрішніх справ і посадових осіб адміністрацій об’єктів із масовим перебуванням людей, що забезпечує своєчасність ухвалення управлінських рішень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/10/18, 13:10
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS