Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 27/09/18№ 36 (959) Нові комфортні ужгородські автобуси вже у жовтні виїдуть на рейси

Перші два нові, великої пасажировмісності автобуси, які вже незабаром їздитимуть на двох маршрутах Ужгорода, всі зацікавлені могли оглянути на площі Народній минулої суботи.

Автобуси, закуплені за кошти міського бюджету для новоствореного комунального підприємства «Ужгородський муніципальний транспорт», виготовило Львівське ТОВ Спільне українсько-німецьке підприємство «ЕлектронТранс» за сучасними європейськими смарт-стандартами зручностей для пасажирів. Дизельні двигуни екологічного класу EURO 5 американської фірми Cummins вироблені у Великій Британії.

Загальна кількість місць – стоячих і сидячих – забезпечує перевезення 102 осіб. Під’їхавши до зупинки, водій може зупинитися максимально близько до бордюру і навіть до 8 сантиметрів опустити підлогу. Середні двері, біля яких позначка з візочками, – щоб комфортно було заходити з маленькими дітьми і людям з обмеженими руховими можливостями. Для них же є і кнопка для входу, розміщена нижче, ніж інші, і трап для заїзду та виїзду.

Водій може відчиняти всі троє дверей, а якщо пасажирів мало, вони можуть увійти і вийти, скориставшись сенсорною кнопкою, на яку потрібно натискати не одним, а чотирма пальцями.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/09/18, 12:13


№ 36 (959) «Тур’євроцентр-Закарпаття»: презентація туристичних продуктів, обмін кращими практиками та досвідом у галузі

Найбільша кількість учасників з часу проведення «Тур’євроцентру» – на цьогорічній туристичній виставці в Ужгороді. Організатори, а це Департамент економічного розвитку і торгівлі Закарпатської облдержадміністрації, отримали рекордну кількість заявок від 11 учасників з-за кордону – з Угорщини, Словаччини, Чехії, Німеччини, представники 14 областей України та усіх районів краю. На офіційному відкритті виставки, яка відбулася учора у залах історико-культурного комплексу «Совине гніздо», присутніх привітав голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

«Із кожним роком коло учасників розширюється. Наш «Тур’євроцентр» – одна з найбільших регіональних виставок в Україні. Якщо Львів славиться своїми книжковими фестивалями, ми – своєю туристичною виставкою, яка збирає учасників з усіх областей України та представників туристичного бізнесу європейських країн. Цього року Закарпатська облдержадміністрація проводить виставку вже 17-й раз, створюючи унікальну можливість для туристичного бізнесу поспілкуватися між собою, оговорити тенденції розвитку туристичного ринку, укласти договори про співпрацю», – сказав, зокрема, Геннадій Геннадійович.

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв також виступив із вітальним словом. «Мені надзвичайно приємно, що у нашому місті, саме в цих прекрасних залах «Совиного гнізда» вже третє поспіль проходить «Тур’євроцентр-Закарпаття». Наш край має величезний туристичний потенціал, який, на жаль, не в повній мірі ще використовується, на що є ряд об’єктивних чинників. Обласна державна адміністрація працює над тим, щоб зробити Закарпаття ще привабливішим для гостей, найперше – над покращенням інфраструктури: доріг, під’їзних шляхів, щоб запрацював аеропорт, аби і українці, і наші гості з-за кордону могли якісними дорогами добиратися до наших туристичних родзинок», – відмітив Богдан Євстафійович. Привітав усіх в Ужгороді, побажав гарного настрою, нових знайомств та вражень, нових контрактів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/09/18, 12:13


№ 36 (959) На «Авангарді» триває реконструкція

На об’єкті побував міський голова Ужгорода Богдан Андріїв. Він також оглянув, як відремонтували роздягальню для юних легкоатлетів.

Наразі демонтували старе гумове покриття та асфальтну основу під ним, бетонні перешкоди і бетонне покриття, зробили нові системи канального водовідведення, встановили бордюри по периметру стадіону й обладнання для підведення комунікацій.

img src=’http://www.gazeta-uzhgorod.com/wp-content/41976548_1134379150057961_6709185386792353792_o.jpg’ alt='’ />

Тепер тривають підготовчі роботи для викладання шару з армованого асфальтобетону під гумове покриття, що відтак має пройти сертифікацію Міжнародною Асоціацією (ІААF).

Загалом проектом передбачено реконструкцію наявного легкоатлетичного ядра стадіону відповідно до вимог Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (ІААФ) і сертифікатів ІААФ або Федерації легкої атлетики України (ФЛАУ).

Під час реконструкції також мають зробити покриття біля трибун і входів, облаштувати, відповідно до рекомендацій ФЛАУ, легкоатлетичні знаряддя: ями для стипль-чезу, для стрибків у довжину та потрійних стрибків, для стрибків із жердиною, для стрибків у висоту, для метання списа, молота, диска і ядра. Заплановано провести і благоустрій території.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/09/18, 12:10


№ 36 (959) ОБ’ЄДНАНІ ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ: ВІД ПРОТИСТОЯННЯ ДО ВЗАЄМОДІЇ

Останнім часом у зв’язку з постановкою питання про реформування територіального устрою країни та її регіонів особливої ваги набуває проблема формування об’єднаних територіальних громад. Цей процес іде зі значними потугами, набуваючи часом конфронтаційного характеру, що значною мірою гальмує розвиток громад і певною мірою дискредитує саму ідею формування ОТГ, на тлі успішного їх функціонування в сусідніх із Закарпаттям країнах. Прикладом цього є Польща, де територіально-адміністративна реформа виявилася найуспішнішою.

На жаль, у нас сама ідея формування ОТГ вже на самому старті практично звелася до фінансового аспекту, на ґрунті чого відбувся поділ на самодостатні та фінансово проблемні громади. Це поставило під сумнів саму необхідність створення ОТГ, зважаючи на те, що фінансово проблемні громади в кількісному аспекті переважають.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/09/18, 12:09


№ 36 (959) Вінтажний Ужгород, легендарний Ліхтарник та поетичний Парнас Як обласний центр святкував 1125-річчя

Святкування Дня Ужгорода розпочалося з дитячого привітання. Першими рідне місто у п’ятницю минулого тижня вітали вихованці дитячої театральної студії «Бавка», актори Закарпатського академічного обласного театру ляльок та їхні давні друзі – Асоціація студентів-економістів Закарпаття.

Костюмоване привітання древнього Ужгорода до його славної 1125-ої річниці розгорнулося на площі Театральній. На свято зібралися не лише мешканці міста, а й багато гостей. Сцену заполонили маленькі ремісники, торговці, пекарі, шевці, тобто містяни – головні рушії історичного процесу. До них вийшов Ліхтарник, який колись ходив містом і запалював гасові ліхтарі. За допомоги своєї помічниці Квіткарки та юних театралів він розповів про чудові місця старовинного Ужгорода. А потім на сцені з’явилася повітряна куля, на якій «прилетіли» Оленка і Максим.

Усі присутні разом помандрували містом і ближче ознайомилися з Театральною площею, її будівлями, на мить занурилися в минуле життя міста з його веселою торговицею – ярмарком, більше дізналися про видатних мешканців міста, зокрема про найсильнішу в світі свого часу людину, найвідомішого закарпатського силача Івана Фірцака-Кротона, шлях якого до європейського визнання почався саме з Ужгорода.

Оскільки Ужгород є мультинаціональним містом, діти вітали його різними мовами. Серед патріотичних виступів присутнім представили і циганський та італійський народні танці, угорські пісні тощо. Крім того, святкові номери підготували ансамбль «Веселограйлики», танцювальний колектив «Лілея», хореографічний ансамбль «Вербиченька», ромський дитячий танцювальний колектив «Терне чайора», вокальний ансамбль «Джерельце», танцювальний гурток «Перлинка» тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/09/18, 12:08
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS