Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Вересень 2018№ 36 (959) Нові комфортні ужгородські автобуси вже у жовтні виїдуть на рейси

Перші два нові, великої пасажировмісності автобуси, які вже незабаром їздитимуть на двох маршрутах Ужгорода, всі зацікавлені могли оглянути на площі Народній минулої суботи.

Автобуси, закуплені за кошти міського бюджету для новоствореного комунального підприємства «Ужгородський муніципальний транспорт», виготовило Львівське ТОВ Спільне українсько-німецьке підприємство «ЕлектронТранс» за сучасними європейськими смарт-стандартами зручностей для пасажирів. Дизельні двигуни екологічного класу EURO 5 американської фірми Cummins вироблені у Великій Британії.

Загальна кількість місць – стоячих і сидячих – забезпечує перевезення 102 осіб. Під’їхавши до зупинки, водій може зупинитися максимально близько до бордюру і навіть до 8 сантиметрів опустити підлогу. Середні двері, біля яких позначка з візочками, – щоб комфортно було заходити з маленькими дітьми і людям з обмеженими руховими можливостями. Для них же є і кнопка для входу, розміщена нижче, ніж інші, і трап для заїзду та виїзду.

Водій може відчиняти всі троє дверей, а якщо пасажирів мало, вони можуть увійти і вийти, скориставшись сенсорною кнопкою, на яку потрібно натискати не одним, а чотирма пальцями.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/09/18, 12:13


№ 36 (959) «Тур’євроцентр-Закарпаття»: презентація туристичних продуктів, обмін кращими практиками та досвідом у галузі

Найбільша кількість учасників з часу проведення «Тур’євроцентру» – на цьогорічній туристичній виставці в Ужгороді. Організатори, а це Департамент економічного розвитку і торгівлі Закарпатської облдержадміністрації, отримали рекордну кількість заявок від 11 учасників з-за кордону – з Угорщини, Словаччини, Чехії, Німеччини, представники 14 областей України та усіх районів краю. На офіційному відкритті виставки, яка відбулася учора у залах історико-культурного комплексу «Совине гніздо», присутніх привітав голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

«Із кожним роком коло учасників розширюється. Наш «Тур’євроцентр» – одна з найбільших регіональних виставок в Україні. Якщо Львів славиться своїми книжковими фестивалями, ми – своєю туристичною виставкою, яка збирає учасників з усіх областей України та представників туристичного бізнесу європейських країн. Цього року Закарпатська облдержадміністрація проводить виставку вже 17-й раз, створюючи унікальну можливість для туристичного бізнесу поспілкуватися між собою, оговорити тенденції розвитку туристичного ринку, укласти договори про співпрацю», – сказав, зокрема, Геннадій Геннадійович.

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв також виступив із вітальним словом. «Мені надзвичайно приємно, що у нашому місті, саме в цих прекрасних залах «Совиного гнізда» вже третє поспіль проходить «Тур’євроцентр-Закарпаття». Наш край має величезний туристичний потенціал, який, на жаль, не в повній мірі ще використовується, на що є ряд об’єктивних чинників. Обласна державна адміністрація працює над тим, щоб зробити Закарпаття ще привабливішим для гостей, найперше – над покращенням інфраструктури: доріг, під’їзних шляхів, щоб запрацював аеропорт, аби і українці, і наші гості з-за кордону могли якісними дорогами добиратися до наших туристичних родзинок», – відмітив Богдан Євстафійович. Привітав усіх в Ужгороді, побажав гарного настрою, нових знайомств та вражень, нових контрактів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/09/18, 12:13


№ 36 (959) На «Авангарді» триває реконструкція

На об’єкті побував міський голова Ужгорода Богдан Андріїв. Він також оглянув, як відремонтували роздягальню для юних легкоатлетів.

Наразі демонтували старе гумове покриття та асфальтну основу під ним, бетонні перешкоди і бетонне покриття, зробили нові системи канального водовідведення, встановили бордюри по периметру стадіону й обладнання для підведення комунікацій.

img src=’http://www.gazeta-uzhgorod.com/wp-content/41976548_1134379150057961_6709185386792353792_o.jpg’ alt='’ />

Тепер тривають підготовчі роботи для викладання шару з армованого асфальтобетону під гумове покриття, що відтак має пройти сертифікацію Міжнародною Асоціацією (ІААF).

Загалом проектом передбачено реконструкцію наявного легкоатлетичного ядра стадіону відповідно до вимог Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (ІААФ) і сертифікатів ІААФ або Федерації легкої атлетики України (ФЛАУ).

Під час реконструкції також мають зробити покриття біля трибун і входів, облаштувати, відповідно до рекомендацій ФЛАУ, легкоатлетичні знаряддя: ями для стипль-чезу, для стрибків у довжину та потрійних стрибків, для стрибків із жердиною, для стрибків у висоту, для метання списа, молота, диска і ядра. Заплановано провести і благоустрій території.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/09/18, 12:10


№ 36 (959) ОБ’ЄДНАНІ ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ: ВІД ПРОТИСТОЯННЯ ДО ВЗАЄМОДІЇ

Останнім часом у зв’язку з постановкою питання про реформування територіального устрою країни та її регіонів особливої ваги набуває проблема формування об’єднаних територіальних громад. Цей процес іде зі значними потугами, набуваючи часом конфронтаційного характеру, що значною мірою гальмує розвиток громад і певною мірою дискредитує саму ідею формування ОТГ, на тлі успішного їх функціонування в сусідніх із Закарпаттям країнах. Прикладом цього є Польща, де територіально-адміністративна реформа виявилася найуспішнішою.

На жаль, у нас сама ідея формування ОТГ вже на самому старті практично звелася до фінансового аспекту, на ґрунті чого відбувся поділ на самодостатні та фінансово проблемні громади. Це поставило під сумнів саму необхідність створення ОТГ, зважаючи на те, що фінансово проблемні громади в кількісному аспекті переважають.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/09/18, 12:09


№ 36 (959) Вінтажний Ужгород, легендарний Ліхтарник та поетичний Парнас Як обласний центр святкував 1125-річчя

Святкування Дня Ужгорода розпочалося з дитячого привітання. Першими рідне місто у п’ятницю минулого тижня вітали вихованці дитячої театральної студії «Бавка», актори Закарпатського академічного обласного театру ляльок та їхні давні друзі – Асоціація студентів-економістів Закарпаття.

Костюмоване привітання древнього Ужгорода до його славної 1125-ої річниці розгорнулося на площі Театральній. На свято зібралися не лише мешканці міста, а й багато гостей. Сцену заполонили маленькі ремісники, торговці, пекарі, шевці, тобто містяни – головні рушії історичного процесу. До них вийшов Ліхтарник, який колись ходив містом і запалював гасові ліхтарі. За допомоги своєї помічниці Квіткарки та юних театралів він розповів про чудові місця старовинного Ужгорода. А потім на сцені з’явилася повітряна куля, на якій «прилетіли» Оленка і Максим.

Усі присутні разом помандрували містом і ближче ознайомилися з Театральною площею, її будівлями, на мить занурилися в минуле життя міста з його веселою торговицею – ярмарком, більше дізналися про видатних мешканців міста, зокрема про найсильнішу в світі свого часу людину, найвідомішого закарпатського силача Івана Фірцака-Кротона, шлях якого до європейського визнання почався саме з Ужгорода.

Оскільки Ужгород є мультинаціональним містом, діти вітали його різними мовами. Серед патріотичних виступів присутнім представили і циганський та італійський народні танці, угорські пісні тощо. Крім того, святкові номери підготували ансамбль «Веселограйлики», танцювальний колектив «Лілея», хореографічний ансамбль «Вербиченька», ромський дитячий танцювальний колектив «Терне чайора», вокальний ансамбль «Джерельце», танцювальний гурток «Перлинка» тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/09/18, 12:08


Шановні ужгородці!

Щиро вітаю зі 1125-им Днем народження нашого міста.

Найцінніше в Ужгороді – мешканці, які люблять своє місто, дбають про нього, розвивають і бережуть. Тож бажаю усім нам закоханості в Ужгород, здоров’я і сил працювати, щоб для кожного він був комфортним і особливо милим серцю. Аби друзі Ужгород не забували, а гості – не минали.

Терпіння, щастя, добробуту, взаємоповаги, довіри, миру, Божого благословення Ужгороду і всім ужгородцям!

З повагою
Ужгородський міський голова Богдан АНДРІЇВ

З днем народження, Ужгороде!

Ужгород – місто особливе, і з цим не посперечаєшся. Воно має харизму, яка не дає забути його вулиць і площ, будівель і дерев, чарівної річки й особливих заходів сонця над нею. Його люди – гарні, розумні, ініціативні, сильні і гостинні. Вони пишаються тим, що живуть тут, і кожен по-своєму працює над тим, аби місто ставало ще кращим: багатшим, культурнішим, красивішим, зеленішим, спортивнішим.
Сьогодні ми по праву маємо чим пишатися, бо небагато міст в Україні та Європі можуть похвалитися таким поважним віком – 1125 років. Історики можуть дискутувати, наскільки ця цифра є точною, але факт залишається фактом: наше місто є дуже древнім, має надзвичайно багату й цікаву історію, і навіть через тисячу років дивує, чарує і захоплює. При цьому у свої 1125 років Ужгород зовсім не почувається старим – це місто молоде й динамічне, воно росте і розвивається. І що цікаво – для кожного воно своє, бо тут кожен може знайти себе – себе справжнього.

Про Ужгород можна говорити багато, але, мабуть, краще, ніж відомий історик Сергій Федака, про наше місто і не скажеш: «На небі є рай, а на землі – Ужгород».

Вітаємо тебе з Днем народження, наш раю на землі!

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/09/18, 11:28


№ 35 (958) На жаль, діалогу щодо набережної Незалежності не вийшло і цього разу…

З ініціативи міського голови Богдана Андріїва в Ужгородській міській раді в середу відбулася чергова зустріч щодо капітального ремонту набережної Незалежності, на яку запрошували всіх охочих.

Питання, що вже кілька тижнів жваво обговорюється, зібрало у великій залі міської ради представників громади, керівництво міста, депутатів – Верхо-вної Ради, Закарпатської обласної та Ужгородської міської рад, колишніх кері-вників міста й області, журналістів, архітекторів, митців, керівника фірми-підрядника, яка виграла тендер на проведення робіт.

На початку зустрічі Богдан Андріїв укотре розповів про заплановані в рамках капітального ремонту роботи на набережній Незалежності: на тротуарі між липами замінити бруківку радянської доби, встановити нові лавиці, сміттєві урни, світильники, зняти старий асфальт на проїжджій частині і покласти новий. У проекті нема жодного слова про видалення дерев чи заміну старої чеської бруківки. Проект капітального ремонту пройшов державну експертизу, прове-дено тендерні закупівлі через систему ProZorro, визначено переможця торгів, із яким, відповідно до чинного законодавства, укладено договір на виконання ро-біт. Усі процедури дотримані, наголосив міський голова.

Богдан Андріїв підкреслив, що також виступає за повний громадський контроль робіт, які проводитимуться на набережній, на всіх без винятку етапах; підрядникові запропонував укласти трудові угоди й офіційно долучити когось від громадськості, фахівців-біологів, істориків, якщо хтось зголоситься. Запро-понував, крім того, дати можливість підрядникові викласти 10-20 метрів нової бруківки, запросити всіх охочих оглянути – і вже тоді казати, чи влаштовує як-ість робіт; поставити кілька бордюрів – і теж на місці вирішувати: залишати старі чи ставити нові.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/09/18, 13:15


№ 35 (958) Члени виконкому погодили Програму додаткових гарантій соцзахисту громадян та рішення про впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в автобусах міських маршрутів

До порядку денного цьоготижневого засідання виконавчого комітету Ужгородської міської ради було внесено додатково 3 питання: «Про доповнен-ня до переліку адміністративних послуг», «Про затвердження Правил користу-вання міським пасажирським автомобільним транспортом у місті Ужгороді» і «Про впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в місті Уж-городі».

Члени виконкому підтримали внесення до переліку адміністративних по-слуг, які надає ЦНАП Ужгородської міської ради, послуги реєстрації декларації про готовність до експлуатації (щодо узаконення самочинно збудованих об’єктів).

На засіданні виконкому погоджено Програму підтримки діяльності ін-ститутів громадянського суспільства міста соціального спрямування на 2019 рік. Метою програми є створення сприятливих умов для забезпечення діяльно-сті цих інститутів у місті й надання громаді саме тих соціальних послуг, яких вона потребує. Підтримка з боку міської ради сприятиме ефективнішій роботі цих організацій і, відповідно, розв’язанню соціальних проблем у місті. Підтри-мка інститутів громадянського суспільства здійснюватиметься шляхом фінансу-вання міських організацій соціального спрямування, які мали фінансову підт-римку у 2016–2017 роках, і двох громадських організацій, які будуть визначені на конкурсній основі. Програму пропонується виконати протягом 2019 року.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/09/18, 13:14


№ 35 (958) Ініціатива «Партнерство «Відкритий уряд» – як вона викону-ється в Ужгороді

Днями у Львові проводився регіональний форум Ініціатива «Партнерст-во «Відкритий уряд» – план дій на 2018–2020 роки. Затвердження детального переліку кроків на наступні два роки найближчим часом планується на рівні уряду України, а в ході обласних заходів та на шістьох регіональних форумах у різних куточках держави ділилися практиками і досвідом представники орга-нів місцевої влади, громадських організацій, експерти.

«Партнерство «Відкритий уряд» – багатостороння міжнародна ініціати-ва, започаткована 2011 року, до якої вже приєдналося 75 країн, 15 субнаціона-льних урядів, у її рамках сформовано 140 національних планів дій, понад 2700 зобов’язань. Зусилля спрямовано на максимальний доступ до публічної інфор-мації, підзвітність органів влади, залучення громади до ухвалення управлінсь-ких рішень, розробку технологій та інновацій для забезпечення прозорості й підзвітності.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/09/18, 13:13


№ 35 (958) Ми віримо у вас, у нашу спільну перемогу!

Минулої неділі на Театральній площі відбулося святкування 79-ої річни-ці створення військової частини 3002 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, учасниками якого стали військовики, керівництво міста, викладачі та студенти Ужгородського коледжу культури і мистецтв.

Розпочались урочистості з виконання Гімну України. Військовиків віта-ли, зокрема, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, командир 4 стрілецько-го батальйону військової частини 3002 Національної Гвардії України підполко-вник Олег Конопляник, представник Апеляційного суду Закарпатської області Іван Стан.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/09/18, 13:13
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS