Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Серпень 2018№ 31 (954) На ужгородців чекають захопливі постановки і знайомства з театральними зірками

Від 22-го по 25 вересня в Ужгороді відбудеться Перший Міжнародний театральний фестиваль «Монологи над Ужем». Організаторами фестивалю ви-ступили Ужгородська міська рада і газета «Неділя. Закарпатські новини», за підтримки Департаменту культури Закарпатської ОДА.

Гасло Фестивалю – «Театр об’єднує найкращих», мета – представити глядачам сучасні форми театрального мистецтва, забезпечити підтримку теат-рального руху в Ужгороді й на Закарпатті, налагодити тісніші культурні й ту-ристичні зв’язки між містами-побратимами шляхом залучення до фестивалю театрів із-за кордону.

На фестиваль приїдуть 6 театрів з України, Грузії, Польщі і Словаччини. «Монологи над Ужем» презентують у період фестивальних перегонів справжній хіт-парад постановок.

Серед найочікуваніших міжнародних театральних подій:

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/08/18, 13:38


№ 31 (954) Пасажири можуть бачити, через який час прибуде автобус

На зупинці «Пл. Корятовича» в Ужгороді запрацювало електронне таб-ло прогнозування часу фактичного прибуття автобусів.

Завдяки підключенню до мережі Інтернет також відновлено функціонування електронного табло на автобусній зупинці «Культосвітнє учи-лище». Електронним табло обладнано й автобусну зупинку «Готель «Ужго-род».

У режимі реального часу пасажири можуть бачити на табло відрізок ча-су, через який автобус прибуде на зупинку. Крім того, можна скористатися і безкоштовним Wi-Fi та «зарядкою» для телефону.

На зупинках здійснюється цілодобове відеоспостереження.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/08/18, 13:37


№ 31 (954) Чемпіонат України з футболу серед аматорських команд стартував з Ужгорода

На місцевому стадіоні “Автомобіліст” минулої неділі зустрічалися ко-манди “Ужгород” і “Рочин” (Соснівка). Гравців і вболівальників із цією спор-тивною подією привітав в. о. ужгородського міського голови, заступник місько-го голови Ігор Фартушок.

Після того, як пролунав Гімн України і підняли державний прапор, розпочався матч.

Футболісти “Ужгорода”, хоч і відкрили рахунок у грі, але втримати пе-ревагу, на жаль, не змогли. Зустріч закінчилася з рахунком 1:2 на користь “Ро-чина”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/08/18, 13:36


№ 31 (954) Шостий випуск дошкільнят-ромів закінчив підготовку до 1 класу

Готувалися діти в соціальному центрі, що працює при Ужгородській ЗОШ № 13 на вулиці Іштвана Дендеші, 10. Цієї середи із закінченням навчання вітали 30 дітей, у них був своєрідний випускний. До свята діти старанно підго-тувалися: показували і батькам, і гостям, чого навчилися, декламували вірші, співали пісень.

Педагогів, дітей і батьків привітав від імені міського голови Богдана Андріїва його заступник Олександр Білак, побажавши майбутнім першоклас-никам цікавого й успішного навчання. Також він вручив дітям канцтовари, шкільне приладдя.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/08/18, 13:35


№ 31 (954) Докладно про доступ до публічної інформації розповіли в Ужгородській міськраді

У міській раді відбулося навчання працівників структурних підрозділів і представників комунальних підприємств щодо дотримання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Керуюча справами виконкому Олена Макара нагадала присутнім, що публічною є інформація, відображена і задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях, котра була отримана чи створена у процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків або котра перебуває у їхнь-ому володінні чи у володінні інших розпорядників такої інформації.

Олена Макара проаналізувала, як за час дії цього Закону (від 2011 року) змінилася динаміка запитів до Ужгородської міської ради. Від 2017 року спо-стерігається тенденція до зменшення надходження інформаційних запитів (у 2016 році – 1136, у 2017 році – 1080, за І півріччя 2018-го – 511), адже у 2016 році запрацював оновлений офіційний сайт міської ради, де можна знайти прак-тично всю інформацію про діяльність ради, її структурних підрозділів, проекти й рішення міської ради і виконкому, розпорядження міського голови, протоко-ли сесій та засідань робочих депутатських груп тощо. До прикладу, починаючи від 2016 року, кількість оприлюднених на сайті рішень сесій і виконкому місь-кої ради відповідає кількості ухвалених рішень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/08/18, 13:34


№ 31 (954) Мирослава Копинець: «Смак до хорошої музики виробляєть-ся так само, як смак до хорошої їжі. В ідеалі – з дитинства»

Народна пісня і нині не втрачає своєї актуальності, а навпаки – завжди підносить душевний стан, нагадуючи про багатовікові цінності наших предків. Про це свідчить і творчість ужгородської співачки, солістки заслуженого ака-демічного Закарпатського народного хору, переможниці багатьох музичних конкурсів Мирослави Копинець. Із нею ми й поспілкувалися цього разу, адже талановиті творчі особистості завжди мають що розповісти про себе.

– Розкажіть про старт творчого шляху: дитинство, оточення, перші пісенні конкурси тощо.

– Моє дитинство було пов’язане з творчістю: батько – поет, професор; мама – вчителька-філологиня і музикантка (нині батьки покійні). Я – наймо-лодша дитина, обоє старших братів теж закінчили музичну школу.

Перші конкурси були у складі фольклорного ансамблю при Ужгородсь-кій ЗОШ № 8 «Джерельце», котрим керувала моя мама. На початку 90-их ми виступали в Києві, Одесі, навіть їздили за кордон: до Польщі, Словаччини, Ру-мунії… До слова, солісткою ансамблю була також Ліза Іванців (тепер відома співачка Йолка). Співали різними мовами, моя мама знала безліч пісень, особ-ливо закарпатських.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/08/18, 13:33
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS