Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 19/07/18№ 27 (950) Набережну Незалежності оновлять. Міські депутати ухвалили нові місцеві податки та збори

Зі хвилини мовчання на честь військовослужбовців, загиблих на навчаннях у Рівненській області, яких поховали на Пагорбі Слави в Ужгороді, почалося у вівторок ІІ пленарне засідання чергової сесії Ужгородської міської ради. На початок засідання зареєструвалося 29 депутатів. Згодом при голосуванні за порядок денний його підтримали 32 депутати.

«Є хороша новина за наслідками візиту в Ужгород прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, – сказав під час засідання сесії міський голова Богдан Андріїв. – Я просив його – і от уже є Постанова Кабміну – про виділення на ремонт набережної Незалежності в Ужгороді 21 мільйона гривень».

На сесії міськради 30 депутатів підтримали зміни до Програми «Репродуктивне здоров’я населення Ужгорода на період до 2020 року». До рішення є додаток – із конкретним переліком заходів на створення умов для безпечного материнства, зниження рівня захворюваності вагітних і породіль, зменшення випадків смертності немовлят, зменшення кількості запальних захворювань статевих органів у підлітків, зниження рівня штучного переривання вагітності серед підлітків, підвищення рівня використання сучасних засобів запобігання незапланованій вагітності, зниження рівня онкологічної захворюваності тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  19/07/18, 13:05


№ 27 (950) Чехи запропонували провести в Ужгороді фестиваль пива та їжі

У п’ятницю міський голова Ужгорода Богдан Андріїв зустрівся з директором Чеського центру в Києві, другим секретарем Посольства Чеської Республіки в Україні з питань культури Луцією Ржегоржіковою, головою організації Чеський дім регіону в Ужгороді Павелом Мусілом та представниками Чеського дому – виконавчим директором Владиславом Юриною і членом виконавчої ради Іваном Терпаєм.

Пані Луціє наголосила, що чеська сторона дуже зацікавлена в розширенні і розвитку діяльності нещодавно відкритого Чеського дому регіону в Ужгороді.

Зокрема, гості запропонували вже ближчим часом, восени, провести в Ужгороді фестиваль чеського пива та їжі і попросили про сприяння цьому заходу з боку міської влади. Детальніше обговорили з Богданом Євстафійовичем формат фестивалю, можливі локації тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  19/07/18, 13:02


№ 27 (950) Польські дипломати звернулися до ужгородської влади із пропозиціями щодо співпраці

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв зустрівся з Генеральним консулом Республіки Польща у Львові Рафалом Вольським.

Дипломат разом із колегою, консулом Генерального консульства Рафалом Коцотом і головою Товариства польської культури Закарпаття Галиною Вакаровою звернулися з кількома пропозиціями щодо співпраці й організації в Ужгороді насамперед культурницьких акцій.

Планується проведення Днів польського кіно. Такий захід уже кілька років поспіль відбувається у Львові, а цього року, до 100-річчя незалежності Польщі, хочуть представити кінострічки, що вже стали класикою, здобутки сучасної кінопродукції, документального, короткометражного жанрів і в обласному центрі Закарпаття. За словами Рафала Вольського, такий фестиваль міг би відбутися наприкінці листопада – на початку грудня, за попередньою домовленістю – в Галереї «Ілько».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  19/07/18, 13:01


№ 27 (950) Вразливість до дискримінації ромських жінок уперше обговорили в міськраді

Учора в малому залі засідань Ужгородської міської ради відбулася зустріч, на якій обговорили вразливість до дискримінації ромських жінок. Зокрема, на захід прийшли представники ромських організацій міста, працівники управлінь міськради.

Присутніх привітала Олена Макара, керуючий справами виконкому Ужгородської міської ради, заступниця голови міської організації Спілки жінок України. На круглому столі обговорили реалізацію Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (у рамках Проекту структури ООН Жінки «CEDAW в дії»).

У презентації, яку показали на круглому столі, йшлося: «Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок – це міжнародний договір про права людини, який зосереджений на правах та проблемах жінок у всьому світі. Україна ратифікувала її у 1981 році. Конвенція зосереджується на трьох принципах: недискримінація, дійсна рівність та зобов’язання держави».

Учасники круглого столу обговорили, що можуть зробити громадяни для покращення або ефективної реалізації цих рекомендацій. Зокрема, у заключних зауваженнях документу прописано докладніше рішення проблем у таких пунктах: жінки, мир, безпека; сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом; жінки-ВПО; доступ до правосуддя; визначення дискримінації та законодавча база; стереотипи; насильство проти жінок; освіта; зайнятість тощо. Присутні обмінялися думками й про те, як виконуються прописані пункти на Закарпатті, зокрема й в Ужгороді.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  19/07/18, 13:00


№ 27 (950) На засіданні виконкому затверджено заходи з підготовки до зими

Першим питанням на черговому засіданні виконкому Ужгородської міської ради цієї середи розглянули і погодили Програму забезпечення мешканців Ужгорода імплантами для надання медичної допомоги хворим з ураженням органів опори та руху на 2018–2022 роки.

Упродовж минулого, 2017 року на стаціонарному лікуванні в міській лікарні з діагнозом «коксартроз» перебувало 22 особи, з яких 18 осіб були на обстеженні для встановлення групи інвалідності. Найчастіше зазнають ураження кульшові (47,7%) та колінні (35,5%) суглоби. Щороку приблизно 25 осіб у місті стають інвалідами внаслідок захворювання на коксартроз. У 2016–2017 роках інвалідами стали 45 осіб, із яких 80% – люди працездатного віку.

Щоб допомогти таким хворим купувати сучасні імпланти (штучні кульшові суглоби), і підготовлено міську Програму. На цей рік передбачено фінансування в розмірі 760 тисяч гривень, на наступний – мільйон гривень, у 2020–2022 роках – по 1,2 мільйона гривень. Загальний обсяг ресурсів, необхідний для реалізації Програми, – 5 мільйонів 360 тисяч гривень. Згодом Програма буде подана на сесію Ужгородської міської ради.

На засіданні виконкому погоджено і Програму протиепідемічних заходів та боротьби з інфекційними хворобами в Ужгороді на 2018–2022 роки. Основним завданням Програми є цільове спрямування коштів із міського бюджету на закупівлю реактивів і поживних середовищ тощо для бактеріологічної лабораторії Центральної міської клінічної лікарні (ЦМКЛ) на проведення бактеріологічних досліджень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  19/07/18, 13:00
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS