Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 12/07/18№ 26 (949) Привести до єдиного стилю слід зовнішній вигляд закладів на площі Петефі

Підготувати концепцію впорядкування фасадів магазинів, оформлення вивісок закладів на перших поверхах будівель на площі Шандора Петефі у єдиному стилі доручив управлінню містобудування та архітектури міський голова Ужгорода.

На площі вже виконано заміну комунікацій; значну частину пішохідної зони викладено кам’яною бруківкою, яку раніше забрали з кількох вулиць міста; з правого боку біля пішохідного мосту видно чіткі обриси майбутньої велодоріжки. Роблять і лунки для дерев, які будуть висаджені на площі; готують місця для підключення ліхтарів. Незабаром почнуть викладати тротуари.

Цього вівторка Богдан Андріїв безпосередньо на місці робіт провів нараду з головним архітектором Олегом Боршовським, директором департаменту міського господарства Володимиром Бабидоричем, представниками підрядної організації, виконавцями. Внесено деякі корективи в хід проведення капітального ремонту, обговорювалося відновлення огорожі біля виходу на міст, підсвічування фасадів тощо.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  12/07/18, 14:31


№ 26 (949) «Кірпічка» може стати рекреаційною зоною

В Ужгородській міській раді відбулося зібрання робочої групи зі створення на території біля шкіл № 12 і № 15 та озера, яке в народі називають «Кірпічкою», сучасної зони відпочинку – парку.

Посадовці міськради і громадські активісти покроково обговорили орієнтовний план дій, адже на одному із сесійних засідань орендарям частини цієї території відмовили у продовженні угоди – саме для того, аби створити облаштований зелений міський громадський простір.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  12/07/18, 14:30


№ 26 (949) Змінити ставлення громадян до правоохоронців, завоювати довіру вдалося поліції за три роки

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв учора взяв участь в урочистих зборах з нагоди третьої річниці створення Національної поліції України, які відбулися в обласному центрі Закарпаття на площі Народній.

Вітаючи колег із різних підрозділів, які вишикувалися поруч із пам’ятником Тарасові Шевченку, начальник Головного управління Національної поліції в Закарпатській області Роман Стефанишин нагадав, що 3 роки тому Президент України підписав закон про створення правоохоронного органу нового зразка, наголосив на якісному забезпеченні діяльності працівників поліції сучасною технікою, новими автівками, програмним забезпеченням тощо.

Загиблих при виконанні службового обов’язку вшанували хвилиною мовчання, і двоє поліцейських віднесли квіти до пам’ятника полеглим правоохоронцям.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  12/07/18, 14:29


№ 26 (949) Традиційні питання на прийомі міського голови – про ремонти дахів і підвалів багатоповерхівок

Понад 60 ужгородців побувало цього понеділка на прийомі у міського голови Ужгорода Богдана Андріїва. Їхні звернення стосувалися чотирьох десятків питань.

Найбільше прохань – про матеріальну допомогу, насамперед на лікування. Були звернення і щодо отримання земельних ділянок. Також містяни, в тому числі мешканці гуртожитків, зверталися щодо поліпшення житла. Як завжди, було чимало питань стосовно ремонтів дахів та підвалів багатоповерхівок. Мешканці приватних житлових будинків однієї з вулиць попросили допомогти з асфальтуванням – деякі попередні роботи для цього вже виконали самотужки.

Кілька звернень стосувалося питань пільг і субсидій – як відомо, щодо допомоги держави в оплаті комунальних послуг відбулося досить багато змін.

Уже традиційно Богдан Андріїв проводив прийом громадян, залучивши своїх заступників Ігоря Фартушка, Василя Гомоная, керуючу справами виконкому Олену Макару і керівників кількох структурних підрозділів, – для швидшого вирішення питань мешканців міста.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  12/07/18, 14:29


№ 26 (949) «ПАКЕТ ПОТРІБЕН?» – «НІ!». Ужгородців закликають відмовитися від поліетилену

Планета задихається від сміття! Екологи й активісти б’ють на сполох. Стверджують: кожній людині необхідно усвідомити масштаби проблеми, щоб уникнути глобальної катастрофи. Пропонують починати з простого – дати негативну відповідь на запитання, яке чи не щодня чуємо в супермаркетах і магазинах: «Пакет потрібен?».

Саме з таким меседжем звертаються до ужгородців засновниці ГО «Щасливі діти» Ольга Павлова і Людмила Сюзева. Уже понад два роки організація проводить активну просвітницьку роботу з дітьми та молоддю. Тут діє екошкола «У гармонії з природою». Тепер розширюють географію: нещодавно повернулися з Харківської області, де проводили еконавчання для 115 дітей, а днями стартує екопроект у Кам’яниці.

«Щасливі діти» проти «поліетиленового монстра»

«За даними ООН, щохвилини на планеті використовується 10 мільйонів поліетиленових пакетів. Служать вони споживачам, насамперед тим, хто щось придбав у магазині чи на ринку, в середньому впродовж 20-30 хвилин, а в природі розкладаються понад два століття. У Тихому океані вже утворився сміттєвий острів вагою близько 3,5 мільйона тонн. Прогнозується, що до 2050 року у Світовому океані буде більше сміття, ніж риби», – кажуть в організації.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  12/07/18, 14:27


№ 26 (949) За три роки патрульна поліція змужніла і здобула певний авторитет, хоч і відчувається нестача кадрів

Цього тижня в Ужгороді проводилися тематичні заходи до Дня Національної поліції та третьої річниці створення патрульної поліції. Чи вдалося за три роки підвищити рівень довіри населення до неї? Як працюється патрульним поліцейським у нашій області, зокрема в Ужгороді? Про це, а ще про найпоширеніші правопорушення, ситуацію на дорогах, велопатруль і не тільки ми поспілкувалися з начальником Управління патрульної поліції в Закарпатській області Юрієм Марценишиним.

– Повноваження патрульної поліції тепер охоплюють увесь край. Чи вдалося налагодити систему патрулювання по території Закарпаття? Які були труднощі?

– Управління патрульної поліції в містах Ужгороді та Мукачеві стало Управлінням патрульної поліції в Закарпатській області фактично наприкінці 2017 року. З того часу до нашої території обслуговування перейшли частини двох автошляхів – Н-09 (від «0 км» до Хуста), М-24 (від Мукачева до КПП «Лужанка») і дорожня станція «Велика Копаня». Значних труднощів не було, виникають певні робочі моменти, з якими патрульні успішно справляються.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  12/07/18, 14:26


№ 26 (949) Йога, Ужгород і… яблука. Як навчитися керувати душевним станом та енергією організму задля оздоровлення?

З кожним роком йога здобуває все більше прихильників в Україні та світі. Ужгород не є винятком – що цікаво, такі вправи до вподоби містянам будь-якого віку, адже заспокоїти думки та віднайти гармонію в непростому сьогоденні хочеться все частіше. До слова, 21 червня ми відзначали Міжнародний день йоги. Він припадає саме на найдовший день у році (літнє сонцестояння), тож має особливе значення в багатьох країнах світу.

Наскільки популярною йога є серед ужгородців і як за допомогою самопізнання налагодити гармонію зі світом навколо, говоримо з інструкторкою з йоги Іриною Стефанюк. Зустрілися ми у світлій затишній залі, де роблять вправи з йоги, і завдяки медитаційній музиці-фону в розмові відчувалася вся атмосфера мистецтва йоги.

Філософія йоги та її ціль

Ірина Стефанюк родом зі Франківщини, за освітою вона українсько-німецький філолог. До обласного центру Закарпаття переїхала, коли її чоловіка направили сюди на роботу, ще 14 років тому. Деякий час сім’я жила за кордоном, однак повернулася сюди, бо, за словами пані Ірини, кращого міста для життя, ніж теплий і привітний Ужгород, просто немає.

Любов до йоги в неї з’явилася ще понад десяток років тому. Спочатку цікавилася хатха-йогою – вченням, яке базується на здобутті фізичної гармонії, урівноваження енергії інь і ян, що відбувається за допомогою фізичних і психологічних засобів, медитації. А остаточним фаворитом стала аштанга віньяса – силова йога, пов’язана з диханням, котра організм наповнює внутрішнім спокоєм: плавна серія послідовних поз, техніки дихання і зосередження уваги, зокрема на тому, як прожити наповнене щастям життя.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  12/07/18, 14:26
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS