Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 05/07/18№ 25 (948) Аби запобігти забудові біля драмтеатру, місто хоче викупити прилеглі ділянки

У вівторок відбулося перше пленарне засідання чергової сесії Ужгородської міської ради.

Перед початком роботи сесії міський голова Богдан Андріїв нагадав про трагічні події днями біля Львова, де розгромили ромський табір і вбили молодого рома. «Ми засуджуємо прояви нетерпимості, висловлюємо щирі співчуття родині загиблого, віримо, що винні зазнають справедливого покарання», – сказав, зокрема, міський голова. Також виступив депутат міської ради Мирослав Горват, який подякував за підтримку посадовцям, журналістам, усім, хто засудив такий страшний злочин і приєднався до акції протесту проти насилля та расизму.

На сесії депутати затвердити звіт про виконання бюджету міста за січень – березень 2018 року. Як ідеться у проекті рішення, за І квартал поточного року надійшло 371 мільйон 878,9 тисячі гривень доходів (зі трансфертами), або 107% від уточненого планового показника; із них до загального фонду – 353 мільйони 433,7 тисячі гривень, до спеціального фонду – 18 мільйонів 445,2 тисячі гривень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  05/07/18, 13:35


№ 25 (948) В Ужгороді урочисто відкрили Чеський дім регіону

Рік тому була підписана угода про співробітництво між Закарпатською обласною радою та Устецьким краєм Чеської Республіки, і тоді, серед іншого, домовилися про відкриття в обласному центрі Закарпаття Чеського дому, який буде місцем для тісних контактів між бізнесменами, громадськими організаціями, митцями, спортсменами та усіма громадянами наших країн.

Надзвичайний і Повноважний посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула, Гетьман Устецького краю Олдржих Бубенічек, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв 28 червня перерізали символічну стрічку до нового приміщення на вулиці Льва Толстого, 10б і залишили підписи у Книзі почесних гостей.

Вітаючи учасників урочистого відкриття, Радек Матула наголосив, що Україна – надійний партнер Чеської Республіки в усіх сферах. За його словами, про значне зацікавлення чеських громадян Закарпаттям свідчить те, що всі краї цієї держави прагнуть налагодити з нашим регіоном тісну співпрацю.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  05/07/18, 13:33


№ 25 (948) На засіданні виконкому скасували містобудівні умови й обмеження забудови земельних ділянок біля Обласного музично-драматичного театру

Цьоготижневе чергове засідання виконкому Ужгородської міської ради розпочали з питання, включеного до порядку денного додатково, – про плановану забудову біля муздрамтеатру.

Члени виконкому підтримали проект рішення і скасували містобудівні умови й обмеження забудови земельних ділянок в Ужгороді за адресою: провулок Мостовий, поз. 2 і поз. 3 – від 26 червня 2018 року № 51/03-01/18, видані ТОВ «КОНТИНЕНТ ІНВЕСТ ГРУП», і наказ управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради від 26 червня 2018 року № 50-м, яким вони були затверджені. Містобудівні умови й обмеження було зобов’язано видати рішенням суду.

Нагадаємо, що у вівторок на сесії Ужгородської міської ради, аби зупинити заплановану забудову, ухвалено рішення викупити для суспільних потреб три земельні ділянки біля Обласного музично-драматичного театру, які перебувають у власності фізичних осіб (детально про перебіг сесії читайте на сторінках 1 і 6).

Підтримали члени виконкому і проект рішення про приватизацію державного житлового фонду, таким чином задовольнивши заяви 7 ужгородців; через некомплектність поданих документів двох заяв не підтримали. Проголосували за видачу службових ордерів трьом учасникам АТО, підтримали укладення договорів найму, прийняли двох осіб на квартирний облік, внесли зміни до списків черговості, шістьох ужгородців зняли з квартирного обліку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  05/07/18, 13:32


№ 25 (948) Гордість нашого міста, батьків і вчителів. В Ужгороді урочисто вітали найкращих випускників шкіл 2018 року

Святкування, під час якого вручили золоті та срібні медалі, відбулося на початку тижня у великій залі Закарпатської обласної філармонії.

Золотих і срібних медалістів поздоровили міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, секретар міської ради Андріана Габор, начальниця управління освіти міськради Марина Пуківська, заступниця начальника управління освіти Наталія Мухомедьянова.

«Ви – гордість нашого міста, батьків і вчителів. Пишаємося вами, – сказав у вітальному слові міський голова. – Попереду у вас – доросле самостійне життя. Ставте перед собою цілі, ніколи не зупиняйтеся на досягнутому, вірте – і вам усе вдасться. Однак хоч би де ви продовжили навчання – в Україні чи за кордоном, завжди пам’ятайте: ви – випускники ужгородських шкіл. Ніколи не забувайте про своїх учителів, навідуйтеяь до рідних навчальних закладів». Богдан Андріїв подякував керівникам шкіл, педагогам, батькам, які докладали зусиль, щоб діти змогли показати високі успіхи у навчанні.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  05/07/18, 13:26


№ 25 (948) Рівний доступ до освіти – один із факторів інтеграції ромської спільноти у суспільство

Навчання ромських дітей у школі було основною темою проведеного в Ужгородській міськраді засідання координаційної ради з питань захисту й інтеграції в українське суспільство ромських національних меншин.

Як підкреслив голова координаційної ради, заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, рівний доступ до освіти – один із факторів інтеграції ромської спільноти в суспільство, що в майбутньому буде запорукою, серед іншого, уникнення потенційних конфліктних ситуацій.

За участю заступниці начальника міського управління освіти Наталії Мухамедьянової, директорів та завучів кількох шкіл і батьків розглянули питання прийому на навчання до першого класу кількох ромських дітей, заяви щодо яких через брак місць раніше не задовольнили. Наталія Мухамедьянова повідомила про 7-9-річних дітей, які взагалі не навчались у школі. Якщо ромські лідери допоможуть переконати батьків таких дітей подати заяви і належні документи у школу № 13, то в цьому навчальному закладі відкриють і облаштують ще один перший клас.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  05/07/18, 13:25


№ 25 (948) Словаки наголосили на успішності спільних із Ужгородом проектів

Тривалу, вже майже двадцятилітню, співпрацю міст-побратимів – українського Ужгорода і словацького Міхаловце відзначили на зустрічі керівництва муніципалітетів у рамках святкування Дня міста Міхаловце.

Приматор (мер) Міхаловце Вільям Загорчак привітав колег, наголосив на успішності спільних із Ужгородом проектів у галузі туризму, які вдалося реалізувати за фінансової підтримки Європейського Союзу, і сказав, що добре знає, як ідуть справи, що і як робиться в Ужгороді. Вільям Загорчак розповів також, що в Міхаловце почала працювати нова сучасна лікарня, оновлено зимовий стадіон із хокейним полем, триває облаштування дорожніх розв’язок із коловим рухом тощо.

Керівниця ужгородської делегації, керуюча справами виконкому міськради Олена Макара передала вітання від міського голови Ужгорода Богдана Андріїва, побажала миру і здоров’я кожній родині, подякувала за гостинний прийом і запросила на відзначення у вересні 1125-річчя Ужгорода.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  05/07/18, 13:24


№ 25 (948) Роми Ужгорода влаштували флешмоб проти расизму

Зібратися на акцію проти расизму спонукало ужгородських ромів убивство, що сталося внаслідок нападу на ромське поселення у Львові 23 червня. Тоді від рук нападників загинув 23-річний ром, який їздив із Закарпаття на Львівщину на заробітки.

Висловити свою громадянську позицію на підтримку ромів, які зазнали насилля в Україні, закликав 24 червня у соцмережах ромський активіст із Ужгорода, депутат міськради, керівник громадської організації «Романі черхень» Мирослав Горват.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  05/07/18, 13:23
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS