Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Липень 2018№ 27 (950) Набережну Незалежності оновлять. Міські депутати ухвалили нові місцеві податки та збори

Зі хвилини мовчання на честь військовослужбовців, загиблих на навчаннях у Рівненській області, яких поховали на Пагорбі Слави в Ужгороді, почалося у вівторок ІІ пленарне засідання чергової сесії Ужгородської міської ради. На початок засідання зареєструвалося 29 депутатів. Згодом при голосуванні за порядок денний його підтримали 32 депутати.

«Є хороша новина за наслідками візиту в Ужгород прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, – сказав під час засідання сесії міський голова Богдан Андріїв. – Я просив його – і от уже є Постанова Кабміну – про виділення на ремонт набережної Незалежності в Ужгороді 21 мільйона гривень».

На сесії міськради 30 депутатів підтримали зміни до Програми «Репродуктивне здоров’я населення Ужгорода на період до 2020 року». До рішення є додаток – із конкретним переліком заходів на створення умов для безпечного материнства, зниження рівня захворюваності вагітних і породіль, зменшення випадків смертності немовлят, зменшення кількості запальних захворювань статевих органів у підлітків, зниження рівня штучного переривання вагітності серед підлітків, підвищення рівня використання сучасних засобів запобігання незапланованій вагітності, зниження рівня онкологічної захворюваності тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  19/07/18, 13:05


№ 27 (950) Чехи запропонували провести в Ужгороді фестиваль пива та їжі

У п’ятницю міський голова Ужгорода Богдан Андріїв зустрівся з директором Чеського центру в Києві, другим секретарем Посольства Чеської Республіки в Україні з питань культури Луцією Ржегоржіковою, головою організації Чеський дім регіону в Ужгороді Павелом Мусілом та представниками Чеського дому – виконавчим директором Владиславом Юриною і членом виконавчої ради Іваном Терпаєм.

Пані Луціє наголосила, що чеська сторона дуже зацікавлена в розширенні і розвитку діяльності нещодавно відкритого Чеського дому регіону в Ужгороді.

Зокрема, гості запропонували вже ближчим часом, восени, провести в Ужгороді фестиваль чеського пива та їжі і попросили про сприяння цьому заходу з боку міської влади. Детальніше обговорили з Богданом Євстафійовичем формат фестивалю, можливі локації тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  19/07/18, 13:02


№ 27 (950) Польські дипломати звернулися до ужгородської влади із пропозиціями щодо співпраці

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв зустрівся з Генеральним консулом Республіки Польща у Львові Рафалом Вольським.

Дипломат разом із колегою, консулом Генерального консульства Рафалом Коцотом і головою Товариства польської культури Закарпаття Галиною Вакаровою звернулися з кількома пропозиціями щодо співпраці й організації в Ужгороді насамперед культурницьких акцій.

Планується проведення Днів польського кіно. Такий захід уже кілька років поспіль відбувається у Львові, а цього року, до 100-річчя незалежності Польщі, хочуть представити кінострічки, що вже стали класикою, здобутки сучасної кінопродукції, документального, короткометражного жанрів і в обласному центрі Закарпаття. За словами Рафала Вольського, такий фестиваль міг би відбутися наприкінці листопада – на початку грудня, за попередньою домовленістю – в Галереї «Ілько».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  19/07/18, 13:01


№ 27 (950) Вразливість до дискримінації ромських жінок уперше обговорили в міськраді

Учора в малому залі засідань Ужгородської міської ради відбулася зустріч, на якій обговорили вразливість до дискримінації ромських жінок. Зокрема, на захід прийшли представники ромських організацій міста, працівники управлінь міськради.

Присутніх привітала Олена Макара, керуючий справами виконкому Ужгородської міської ради, заступниця голови міської організації Спілки жінок України. На круглому столі обговорили реалізацію Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (у рамках Проекту структури ООН Жінки «CEDAW в дії»).

У презентації, яку показали на круглому столі, йшлося: «Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок – це міжнародний договір про права людини, який зосереджений на правах та проблемах жінок у всьому світі. Україна ратифікувала її у 1981 році. Конвенція зосереджується на трьох принципах: недискримінація, дійсна рівність та зобов’язання держави».

Учасники круглого столу обговорили, що можуть зробити громадяни для покращення або ефективної реалізації цих рекомендацій. Зокрема, у заключних зауваженнях документу прописано докладніше рішення проблем у таких пунктах: жінки, мир, безпека; сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом; жінки-ВПО; доступ до правосуддя; визначення дискримінації та законодавча база; стереотипи; насильство проти жінок; освіта; зайнятість тощо. Присутні обмінялися думками й про те, як виконуються прописані пункти на Закарпатті, зокрема й в Ужгороді.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  19/07/18, 13:00


№ 27 (950) На засіданні виконкому затверджено заходи з підготовки до зими

Першим питанням на черговому засіданні виконкому Ужгородської міської ради цієї середи розглянули і погодили Програму забезпечення мешканців Ужгорода імплантами для надання медичної допомоги хворим з ураженням органів опори та руху на 2018–2022 роки.

Упродовж минулого, 2017 року на стаціонарному лікуванні в міській лікарні з діагнозом «коксартроз» перебувало 22 особи, з яких 18 осіб були на обстеженні для встановлення групи інвалідності. Найчастіше зазнають ураження кульшові (47,7%) та колінні (35,5%) суглоби. Щороку приблизно 25 осіб у місті стають інвалідами внаслідок захворювання на коксартроз. У 2016–2017 роках інвалідами стали 45 осіб, із яких 80% – люди працездатного віку.

Щоб допомогти таким хворим купувати сучасні імпланти (штучні кульшові суглоби), і підготовлено міську Програму. На цей рік передбачено фінансування в розмірі 760 тисяч гривень, на наступний – мільйон гривень, у 2020–2022 роках – по 1,2 мільйона гривень. Загальний обсяг ресурсів, необхідний для реалізації Програми, – 5 мільйонів 360 тисяч гривень. Згодом Програма буде подана на сесію Ужгородської міської ради.

На засіданні виконкому погоджено і Програму протиепідемічних заходів та боротьби з інфекційними хворобами в Ужгороді на 2018–2022 роки. Основним завданням Програми є цільове спрямування коштів із міського бюджету на закупівлю реактивів і поживних середовищ тощо для бактеріологічної лабораторії Центральної міської клінічної лікарні (ЦМКЛ) на проведення бактеріологічних досліджень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  19/07/18, 13:00


№ 26 (949) Привести до єдиного стилю слід зовнішній вигляд закладів на площі Петефі

Підготувати концепцію впорядкування фасадів магазинів, оформлення вивісок закладів на перших поверхах будівель на площі Шандора Петефі у єдиному стилі доручив управлінню містобудування та архітектури міський голова Ужгорода.

На площі вже виконано заміну комунікацій; значну частину пішохідної зони викладено кам’яною бруківкою, яку раніше забрали з кількох вулиць міста; з правого боку біля пішохідного мосту видно чіткі обриси майбутньої велодоріжки. Роблять і лунки для дерев, які будуть висаджені на площі; готують місця для підключення ліхтарів. Незабаром почнуть викладати тротуари.

Цього вівторка Богдан Андріїв безпосередньо на місці робіт провів нараду з головним архітектором Олегом Боршовським, директором департаменту міського господарства Володимиром Бабидоричем, представниками підрядної організації, виконавцями. Внесено деякі корективи в хід проведення капітального ремонту, обговорювалося відновлення огорожі біля виходу на міст, підсвічування фасадів тощо.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  12/07/18, 14:31


№ 26 (949) «Кірпічка» може стати рекреаційною зоною

В Ужгородській міській раді відбулося зібрання робочої групи зі створення на території біля шкіл № 12 і № 15 та озера, яке в народі називають «Кірпічкою», сучасної зони відпочинку – парку.

Посадовці міськради і громадські активісти покроково обговорили орієнтовний план дій, адже на одному із сесійних засідань орендарям частини цієї території відмовили у продовженні угоди – саме для того, аби створити облаштований зелений міський громадський простір.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  12/07/18, 14:30


№ 26 (949) Змінити ставлення громадян до правоохоронців, завоювати довіру вдалося поліції за три роки

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв учора взяв участь в урочистих зборах з нагоди третьої річниці створення Національної поліції України, які відбулися в обласному центрі Закарпаття на площі Народній.

Вітаючи колег із різних підрозділів, які вишикувалися поруч із пам’ятником Тарасові Шевченку, начальник Головного управління Національної поліції в Закарпатській області Роман Стефанишин нагадав, що 3 роки тому Президент України підписав закон про створення правоохоронного органу нового зразка, наголосив на якісному забезпеченні діяльності працівників поліції сучасною технікою, новими автівками, програмним забезпеченням тощо.

Загиблих при виконанні службового обов’язку вшанували хвилиною мовчання, і двоє поліцейських віднесли квіти до пам’ятника полеглим правоохоронцям.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  12/07/18, 14:29


№ 26 (949) Традиційні питання на прийомі міського голови – про ремонти дахів і підвалів багатоповерхівок

Понад 60 ужгородців побувало цього понеділка на прийомі у міського голови Ужгорода Богдана Андріїва. Їхні звернення стосувалися чотирьох десятків питань.

Найбільше прохань – про матеріальну допомогу, насамперед на лікування. Були звернення і щодо отримання земельних ділянок. Також містяни, в тому числі мешканці гуртожитків, зверталися щодо поліпшення житла. Як завжди, було чимало питань стосовно ремонтів дахів та підвалів багатоповерхівок. Мешканці приватних житлових будинків однієї з вулиць попросили допомогти з асфальтуванням – деякі попередні роботи для цього вже виконали самотужки.

Кілька звернень стосувалося питань пільг і субсидій – як відомо, щодо допомоги держави в оплаті комунальних послуг відбулося досить багато змін.

Уже традиційно Богдан Андріїв проводив прийом громадян, залучивши своїх заступників Ігоря Фартушка, Василя Гомоная, керуючу справами виконкому Олену Макару і керівників кількох структурних підрозділів, – для швидшого вирішення питань мешканців міста.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  12/07/18, 14:29


№ 26 (949) «ПАКЕТ ПОТРІБЕН?» – «НІ!». Ужгородців закликають відмовитися від поліетилену

Планета задихається від сміття! Екологи й активісти б’ють на сполох. Стверджують: кожній людині необхідно усвідомити масштаби проблеми, щоб уникнути глобальної катастрофи. Пропонують починати з простого – дати негативну відповідь на запитання, яке чи не щодня чуємо в супермаркетах і магазинах: «Пакет потрібен?».

Саме з таким меседжем звертаються до ужгородців засновниці ГО «Щасливі діти» Ольга Павлова і Людмила Сюзева. Уже понад два роки організація проводить активну просвітницьку роботу з дітьми та молоддю. Тут діє екошкола «У гармонії з природою». Тепер розширюють географію: нещодавно повернулися з Харківської області, де проводили еконавчання для 115 дітей, а днями стартує екопроект у Кам’яниці.

«Щасливі діти» проти «поліетиленового монстра»

«За даними ООН, щохвилини на планеті використовується 10 мільйонів поліетиленових пакетів. Служать вони споживачам, насамперед тим, хто щось придбав у магазині чи на ринку, в середньому впродовж 20-30 хвилин, а в природі розкладаються понад два століття. У Тихому океані вже утворився сміттєвий острів вагою близько 3,5 мільйона тонн. Прогнозується, що до 2050 року у Світовому океані буде більше сміття, ніж риби», – кажуть в організації.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  12/07/18, 14:27
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS